Koniec strajków w Stalowej Woli

Image

Prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny przekazał informację o zakończeniu strajku w stalowowolskich szkołach podległych miastu.

Jeszcze kilka dni temu zapewniano, że nawet jeśli strajk nie zostanie zawieszony, będą obradować rady pedagogiczne, a uczniowie zostaną ocenieni. Tym samym zapewniono, że w Stalowej Woli maturzyści będą mogli przystąpić do egzaminu dojrzałości.

Jak podkreślił podczas obrad Rady Miejskiej prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny, w jedynej szkole ponadpodstawowej prowadzonej przez miasto, matury na pewno się odbędą.

- Mamy tą pozytywną informację, że z dniem dzisiejszym we wszystkich placówkach oświatowych Miasta Stalowej Woli został zawieszony strajk. Jest to zawieszenie strajku bezterminowe. Wczoraj odbyła się również klasyfikacja klas maturalnych w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym. Chciałbym bardzo podziękować z tego miejsca za tą decyzję. Dziękuję wszystkim tym, którzy w tych dniach czuwali nad uczniami, przeprowadzali egzaminy. Teraz musimy, w moim przekonaniu, wykonać wspólną pracę, aby dobry klimat w naszych placówkach oświatowych powrócił do normalności. W tym zakresie również jestem w stałym kontakcie ze związkami zawodowymi- mówi Lucjusz Nadbereżny.

W przypadku szkół prowadzonych przez powiat stalowowolskich matury również powinny się odbyć bez komplikacji.

W pierwszej kolejności tegoroczni maturzyści podejdą do egzaminu z języka polskiego, który zaplanowano na 6 maja. Następnego dnia odbędzie się egzamin z matematyki, a 8 maja z języka angielskiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mieszkaniec

do Region zajebistą prozę czytasz chyba wychowywałeś się na parafii u Jankowskiego w Gdańsku.

~region

Na forum Interii wyczytałem tekst nowej, ładnej piosenki, którą nauczyciele mogą zaśpiewać. Śpiewali różne przeróbki znanych przebojów to mogą nagrać i to:
usia siusia, usia siusia, pan z wf-u prąciem rusza; ryczy pani od polskiego, chcę polizać główkę jego; kwiczy pani od fizyki, ona lubi takie styki umiech))

~wieśmak

ja chop ze wsii ale wies to dopiro zrobili nauczyciele buchahahahhaha

~Mieszkaniec

Do rodzic widać ze do szkoły się nie chodziło bo te tysiące przywilejów trudno policzyć. Setki?czy tysiące? I takie osoby z marnym pojęciem maja prawo wypowiadać się w sprawach kluczowych dla egzystencji Państwa.

~Mieszkaniec

Do rodzic nauczyciele zrobili z siebie głupków? A co zrobił rząd tańcząc u Rydzyka trzymając się za raczki to była obora dopiero i żenada.

~uczony

BRONIARZOWI chodziło o co inne a nauczycielom też chodziło o co inne bo naiwni nauczyciele myśleli że naprawde dostaną tysiąc złotych jednorazowej podwyżki a biorąc pod uwage że w styczniu już dostali pięką podwyżke to walczyli o jakieś 1300 złotych w skali roku ,a ja się pytam kto takie wysokie podwyżki dostaje w tak krótkim czasie ale po wyborach jesiennych nauczyciele przez najbliższe 5 lat dostaną po pół świnii a komu będzie mało to jeszze po ryju.

~rodzic

A ja mam bardzo dobrą propozycje dla nauczycieli niech strajkują codziennie po 8 godzin od początku lipca do końca sierpnia a potem do roboty, Za ten polityczny strajk PIS powinien zabrac nauczycielom wszystkie przywileje a jest ic setki jeśli nie tysiące.

~rodzic

Do e2rds nauczyciele sami się upokorzyli i zrobili z siebie głupców. Jak oni chcą być teraz szanowani przez swoich wychowanków i ich rodziców skoro przebierają się za krowy, świnie i spacerują przed kamerami na czworakach? I śpiewając te żałosne piosenki. To był jakiś cyrk a nie strajk. W dniach egzaminów cierpiały na tym tylko dzieci.

~Monika

Koniec szantażowania naszych dzieci przez nauczycieli. Oby tylko tak jak obiecywali pozwalniali się teraz i zrobili miejsca młodym czekającym na etaty. A sami niech spróbują na wolnym rynku, tylko z ich "kompetencjami", roszczeniowoscią, przyzwyczajeniem do wielomiesięcznych wakacji, ferii i innych wolnych dni to raczej nie wróżę im sukcesów w prawdziwej pracy. Nie potrafili nawet strajkować po 8 godzin dziennie nic nie robiąc (po trzech gonili na korypetycje), a ci dopiero rzetelnie pracować.

e2rds

Wy głupcy wieszający wszelkie zło na nauczycielach, podkreślam głupcy, nie zdajecie sobie sprawy czym się skończy to upokorzenie nauczycieli przez rząd i kto najwięcej na tym straci. Gdyby ciebie pracodawca tak upokorzył to chciało by ci się wydajniej i uczciwiej pracować, czy tylko spychał byś pracę. Myślę, że część kochająca swoją pracę będzie się przykładała by dać z siebie dużo uczniom, ale duża część będzie czuła się jak zbity pies i to się odbije na wynikach i kto głupcy na tym straci.

~Bolo

Ojcu bida matce bida a synowi stoi dzida jak mawiał profesor Bartoszewski...

~Mieszkaniec

Jak się czyta te komentarze to ma się pewność ze pisze je pisowski szwadron głupków . Dziś TVP poszczuło na nauczycieli , wczoraj na sędziów itd itd jutro poszczuje na was. Zreszta szkoda tłumaczyć tłukom którzy ze szkołą maja niewiele wspólnego.

~siwy

ten cały strajk to jakaś parodia. niech nauczyciele siędzą cicho bo pis za nich się weżmie i będa pracowac 40 godzin tygodnio jak kazdy polak

~My Naród

Precz z nauczycielską bandą POstkomuchów i Kodziarnią

~Obywatel

Teraz zachłanne hieny z usmieszkami na twarzy będą czekać na kwiatki, czekoladki, bony od dzieci których mieli DUPIE.

~Kim dzon un

Broniewicz się wystraszył okrągłego stołu, bo by nie potrafił wytłumaczyć kolegów z PO czemu nie dali podwyżek A PiS dał.

~Tomas List

Bezwartosciowe scierwo= nauczyciel.

~Wyborca

Siwy: a kto broni nauczycielom pójść pracować do biedronki na kasie. Tylko to praca dla twardych ludzi a nie roszczeniowych i rozkapryszonych nauczycieli.

meter

Nadbereżny zachowuje się jak mój śp. Brat siusiumajtek z Wrocławia. Biznesik mu tylko w głowie. Oczywiście on wysilać się nie ma zamiaru, a mnie to gówno obchodzi.

~@ siwy

Bezmózga istoto, faktycznie nauczyciel pracuje ponad 40 godzin, w tym także w sobotę i niedzielę przygotowując testy dla twoich bachorów lub je poprawiając, przygotowując się do zajęć.
Myślisz, że to łatwo? To idź i popracuj za 1800 na rękę. Więcej na kasie w biedronce jest, a wykształcenie niepotrzebne

~wiemy

Musimy do konstytucji wpisac że kto będzie strajkował w roku wyborczym to ma miec obniżone wynagrodzenie o tysiąc złotych a wtedy się skończą strajki polityczne w roku wyborczym.

~siwy

cwaniaki, dzięki temu strajkowi poparcie dla pisu sięgneło pewnie z 70 %. każdy by chciał pracowac 18 godzin tygodniowo

toxic86

Niech strajkuja od lipca cwaniak... A lucek jeszcze większy jak strajk ogłoszony to rzucił zastępcę jak już po strajku sam ogłasza.. Tylko dobre nowiny dla niego. Gratuluję.

~Adam

Nauczyciele najpierw nie pracowali bo strajkowali, teraz pójdą na wakacje do września. No która grupa zawodowa ma takie luzy w pracy. Jaka praca taka płaca.

~rodzic

Żadnej łaski nikomu nie zrobili bo gdyby dalej strajkowali to całe lato by musieli pracowac i odrabiac zaległości z uczniami.

~Iwona

wiesz gdzie swoje podziękowania możesz wsadzić pisowski okupancie

~stalowiak

Popieram protesty nauczycieli, ale nie dajcie się wmanewrowywać politykom i politykierom zarówno z obozu "dobrej zmiany" jaki z obozu "odstawionego od koryta"

bzk

Glupio im bylo zawieszac znowu na majowke I wakacje to zawiesili do wrzesnia.