Pikieta nauczycieli w Parku Miejskim

Image

Nauczyciele zaostrzyli protest. We wtorkowy poranek stalowowolscy pedagodzy wyszli w miasto. Chcieli by ich zauważono i dostrzeżono ich problemy.

23 kwietnia 2019 roku w Parku Miejskim w Stalowej Woli spotkali się nauczyciele, by wziąć udział w pikiecie. Trwa ogólnopolski protest pracowników oświaty.

O godzinie 18:00 w Parku Miejskim w Stalowej Woli zgromadzili się nauczyciele ze stalowowolskich szkół biorący udział w strajku oraz zwolennicy protestujących. Byli też rodzice i uczniowie. Głos zabierali czynni i emerytowani pracownicy oświaty. Opowiadali o swojej pracy, sytuacji w jakiej znaleźli się pedagodzy oraz poparciu dla akcji protestacyjnej. Skandowano hasła „godność równość, edukacja”. Wysłuchano piosenek Kazika Staszewskiego, Jacka Wójcickiego i Jacka Kaczmarskiego. Dyskutowano na temat toczącego się strajku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Benek

Straj bez poparcia społecznego skazany jest na klęske. Nauczyciele poparcie nie ma maja bo zawsze olewali resztę obywateli gloryfikując swój zawód , i jest tak nadal, tylko oni są elitą, a reszta to niedouczone gamonie.

~Olo

Przyjdzie Schetyna i wam da, kopa w dupe i papa

~!!!!!

ale tłumy hahaha

~hart

Wstydza sie nieroby ryje pokazac

~Matematyk

Na innych zdjęciach znalezionych w internecie dało się policzyć, że przyszło około 40 osób. Jak odliczyć rebeliantów i innej maści kodowców czy POwców oraz dzieci, to wyjdzie ze 30 osób.
Reszta nauczycieli strajkujących ma w d*pie takie polityczne spędy, w tym ja.

~Kuba

Wstydzcie się nauczyciele, maturzyści z LO KEN wam tego nigdy nie wybaczą.

Dasza

A pod basenem dzień otwarty i zakończenie roku uroczyste w tym tygodniu. A podobno strajkują.

~mariusz

jeszcze ejdno. była widziana tam opozycja w tym pani butryn. jak możecie nie mówic ze to niepolityczny strajk? opozycja chce się pokazać bo się wybiera do europarlamentu a wy tylko im w tym pomagacie

~mariusz

poszli do parku pikietować? cos tu chyba nie tak. chyba powinni pod starostwo powiatowe co nie? śmiech na sali

~Belfer

Jestem nauczycielem, strajkuję ale w życiu na takim spędzie się nie pojawię. To polityczna hucpa. Przyszli głównie nauczyciele z jednej szkoły, a także lokalni "politycy". Mimo zdjęć robionych z daleka widać jak przemawia Pani Butryn.
Chyba wymieniała zasługi PO dla rozwoju oświaty.

~kasia

Ciekawe czego tak się wstydzą, fotograf chyba dostał zakaz robienia zdjęć z bliska, a może chłopina też ma dzieci w szkole i boi się że mu syna nie przepuszczą do kolejnej klasy....jak widać kodomici w stalowej nadal całkiem liczni. Gdzie się podział inteligencja w Polsce? Czy mamy już tylko kodomitów...Skoro tak im źle dlaczego nie zmienią zawodu..? W Polsce jest 4 500 000 uczniów oraz 700 000 nauczycieli czy ktoś wreszcie przeprowadzi pozytywną selekcję i wyśle kodomitów na zieloną trawkę, widać że nie mają ochoty pracować a pensje za strajk to by wzięli ? takie to jest towarzystwo

EdoZChabzin

Jak zwykle nieprzebrane tłumy! Czy podkarpackie dewianty i bezpartyjni wolnościowcy też byli , bo zdjęcia jakieś niewyraźne?

~siwy

dali by już spokój, i tak nie dostaną więcej kasiory. a tylko wystawiaja się na fale hejtu

~Wyborca

Popieram nauczycieli, ale nie dajcie rozgrywać się przez lokalną opozycję, nic na tym nie zyskacie, a oni zbiją polityczny kapitał

~kasia

Ciekawe czego tak się wstydzą, fotograf chyba dostał zakaz robienia zdjęć z bliska, a może chłopina też ma dzieci w szkole i boi się że mu syna nie przepuszczą do kolejnej klasy....jak widać kodomici w stalowej nadal całkiem liczni. Gdzie się podział inteligencja w Polsce? Czy mamy już tylko kodomitów...Skoro tak im źle dlaczego nie zmienią zawodu..? W Polsce jest 4 500 uczniów oraz 700 000 nauczycieli czy ktoś wreszcie przeprowadzi pozytywną selekcję i wyśle kodomitów na zieloną trawkę, widać że nie mają ochoty pracować a pensje za strajk to by wzięli ? takie to jest towarzystwo

~Re rere

Broniarz do pierdla .

szmi

To w końcu we wtorkowy poranek czy o 18-ej????

~Nocny Marek

Art. 70 Konstytucji RP - "1. Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa. Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa". Strajkiem odebrano dzieciom prawo do nauki, a więc złamano Konstytucję i wyrządzono im szkodę (art. 415 k.c. - Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia). A tu cichutko. Nikt nie wrzeszczy KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA !!! Oj coś się mi wydaje, że będą pozwy sądowe - już znalazłem wzmianki w necie. Oj Pan Broniarz i ZNP się chyba nie wypłacą.

eMTe

Protest pod patronatem KOD hehehe dobre umiech

~rstsr

NIE dla nauczycieli

~Anka

Tylko PiS jest cudowny!!!!!

~xyz

A co to ma być. Jak strajkowali przed sądem to wszystkich było wyraźnie widać, a tu co? Strach buźki pokazać? Już i tak nie nadrobią tego co stracili w oczach dzieci i rodziców. Żałosne. Strajkują, a wstydzą się pokazać twarz.

~uczeń 2

Żałosna jest też totalna opozycja i fanatycy PO ze Staszica.

~uczeń

Żałosne widowisko.

~Hgc

Bieda nasza kasa wasza. K2 Buka polecam

~Tylko ZKS

W SLO matury odbędą się normalnie, ale w LO im. KEN polityki im się zachciało. Pozdro dla kumatych, którzy rozumieją, o co tu chodzi. Maturzyści, trzymajcie się!

~Tylko ZKS

A w liceum na Staszica strajk trwa dalej. Hańba, maturzyści nie wiedzą jaka będzie przyszłość, dyrektor nie raczył ich poinformować. Nienawiść nauczycieli tej szkoły do partii rządzącej odebrała im rozum.

~Klusek

Po wielkości pikiety można odnieść wrażenie, że przyszli nauczyciele tylko z jednej szkoły.

~sys

stefa 1939 sama (sam) weź się do robot.

~stefa1939

do roboty a nie spacerki