Pikieta nauczycieli w Parku Miejskim

Image

Nauczyciele zaostrzyli protest. We wtorkowy poranek stalowowolscy pedagodzy wyszli w miasto. Chcieli by ich zauważono i dostrzeżono ich problemy.

23 kwietnia 2019 roku w Parku Miejskim w Stalowej Woli spotkali się nauczyciele, by wziąć udział w pikiecie. Trwa ogólnopolski protest pracowników oświaty.

O godzinie 18:00 w Parku Miejskim w Stalowej Woli zgromadzili się nauczyciele ze stalowowolskich szkół biorący udział w strajku oraz zwolennicy protestujących. Byli też rodzice i uczniowie. Głos zabierali czynni i emerytowani pracownicy oświaty. Opowiadali o swojej pracy, sytuacji w jakiej znaleźli się pedagodzy oraz poparciu dla akcji protestacyjnej. Skandowano hasła „godność równość, edukacja”. Wysłuchano piosenek Kazika Staszewskiego, Jacka Wójcickiego i Jacka Kaczmarskiego. Dyskutowano na temat toczącego się strajku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~byłyuczeń

Do dziwne, zapraszam do nauki myślenia bo właśnie rząd bardzo szanuje POLAKÓW bo gdyby płacił każdemu z budżetówki tyle ile oni chcą to ty byś płacił 70 procentowe podatki od swego wynagrodzenia. Zarobił byś 2300 złotych brutto a po zapłaceniu podatków zostało by ci 690 złotych na ręke a reszta na podatki, tego chcesz lemingu beznadziejny. Gdybyś miał odrobine rozumku to byś wiedział że w rządzie pracują najlepsi ekonomiści w POLSCE jak chocby PAN DOKTOR EKONOMII WITOLD MODZELEWSKI. Tylko głupcy rządzący napychają kabze jednym kosztem drugich ten polityczny strajk już dawno jest totalnie przegrany.

Goodman

Jak tak czytam te komentarze to dochodzę do wniosku, że Polacy to prawie sam motłoch, chłopstwo, ciemnota i bieda umysłowa.

~Tylko ZKS

Zapytam się na poważnie, czy matury w LO KEN się odbędą?

~dyrektor

Niech się lepiej wezmą za robote bo całe wakacje dzieciom zmarnują jak dzieci w czasie lata będą do szkoły musiały chodzic nadrabiac zaległości . A swoją drogą jak patrze na te zdjęcia to ja tam biednych ludzi nie widze a skoro mało zarabiają to powinni byc biedakami.

~pani

Nemo cyklopie - w kazdym zawodzie znajdziesz ludzi, którzy nie są z powołania, nawet rodzice nie wszyscy są z powołania....ale prawo upomnienia sie o lepsze warunki płacowe każdy ma. Młodzież to rozumie.

~dziwne

To dziwne, że rząd nie szanuje swoich pracowników bo przecież nauczyciele to sfera budżetowa. Ciągle tylko nawoływania do zaprzestania protestu w imię interesu uczniów. A przecież ci uczniowie też może zaraz będą w jakiejś części pracownikami budżetówki, więc co widzą? Czy zechcą pracować dla państwa? A te gadki o jakimś "okrągłym stole", co najmniej niedorzeczne, uwzględniwszy fakt jak wyglądały dotychczas "negocjacje" strony rządowej ze związkami zawodowymi protestujących...Ciągłe mylenie pojęć i odwracanie kota ogonem...

~Jacek

jej kuzynka płakała i jeszcze płaczeumiech nieduczony psowski złodziejski motłoch

e2rds

alfz i tu masz rację, niech ten naród sam się uczy, a w obecnym czasie uchwałą można dopuścić do matury, uchwałą można również ją zdać, uchwałą można zaliczyć studia i dostać stopień naukowy, tylko co z tego wyniknie, czy ten naród zmądrzeje, nie będzie coraz głupszy.

e2rds

lilka04, po wpisie widzę, że czytałaś list o pracy kasjerki w sklepie co musiałaby wykonać będąc nauczycielką i nic cię to nie nauczyło. Stwierdzam, że jesteś bardzo głupiutką i nie myślącą logicznie osobą, wybacz, ale sama się oceniłaś.

~Ogórek

A wsparcie z Tarnobrzega to nie napiszecie

~kreska

sadząc po ilości tych pikietujących to w Stalowej Woli jest aż pewnie jedna jakaś szkółka? widać jakie poparcie ma KODziarz Broniarz,

~Polon

Dlaczego te matoły nie zrozumieją w końcu, że pracownicy korporacji również skończyli studia i w większości przypadków trochę ambitniejsze kierunki, i przykładowo tyle wolnego nie będą mieli do emerytury, co oni samego rocznego płatnego urlopu zdrowotnego.

alfz

zlikwidowac szkoly srednie
studia tez
i problem sie rozwiaze

~lilka04

Żal mi wszystkich, których ci ludzie uczyli......którym wpajali zasady, wymagali odpowiedzialności, na których przed tak ważnym egzaminem wypieli dupy w imię własnych potrzeb, które krótko mówiąc nie są najmniejsze..... nich pokażą swoje rozliczenia roczne z dodatkowych nadgodzin- 3 tygodniowo 1000 na miesiąc, premii świątecznych, nagród i trzynastek....W jakim kraju my żyjemy, że jakaś nauczycielka smaruje list na Onecie o kasjerkach w sklepie obrażając ciężko pracujących ludzi za grosze i też wykształconych.....normalnie kryminał dla nich wszystkich.......

~czytelnik

Gdzie byliście strajkujący, gdy za rządów kolesiów Pana Broniarza z PO-PSL nie było dla was na podwyżki, ale trwało rozdawnictwo: 230 miliardów zł. z naszych (także waszych) podatków poprzez karuzele VATowskie trafiło do kieszeni mafiozów i przekręciarzy. Dlaczego wówczas nie strajkowaliście, że dla mafiozów kasa jest, a na podwyżki dla nauczycieli nie ma? Ano tak...zapomniałem...wasz lider Broniarz kumpluje się z PO, SLD i PSL i chętnie uczestniczy w demonstracjach ulicznych organizowanych przez PO, PSL i SLD... Oczywiście możecie urządzać tego typu partyjniackie hucpy na rzecz powrotu do koryta kolesiów Pana Broniarza z PO, PSL i SLD - to wasze święte prawo. Szkoda tylko, że pogrywacie dobrem dzieci i maturzystów.

wopin

dlaczego w Wielkanoc sie protestowali ??
do roboty a nie wolne 100 dni w roku i platne !!!!

~estel

Jakoś Butrynowa nie przyejmowała się gdy będąc posłem jej partia zwalniają kilkanaście tys nauczycieli. Gdzie byłaś wtedy razem z tymi ludźmi?

Jak cenicie się na więcej niż proponuje wam rząd to w czym problem aby zwolnić się i iść do prywatnej szkoły uczyć? Niestety w prywatnej liczą się wyniki pracy i tu wam nie odpowiada

~Naftalina

Picników się zachciewa a robić nie ma komu.
A koryto puste. Chiba wszystko wyżłopała ta najszersza na pierwszym zdjęciu.
Zwolnić pasożytów!

~Janek

To co dzieje się w Polsce z e strajkiem nauczycieli jest zdziwieniem dla nauczycieli na zachodzie tu rocznicę i inne organizacje by ich wykopali na zbity pysk ipozwali do sądów to jest polityka Po i innych nie bądźcie naiwni to nie pomoże wygrać wyborów. To teraz niech strajkuja następni co mało dostają np.emeryci i renciści do strajku i pilot wam się też należy

~Olo

pisowskie trolle dalej swoje umiech

e2rds

Głupi ten kraj jest oj głupi, a w przyszłości będzie jeszcze biedny i głupszy. Zniszczcie nauczycieli, zniszczcie edukację, rządzącym to na rękę, głupim i nienawistnym motłochem lepiej się rządzi i o to chodzi. Oj narodzie jakiś ty głupi, w przyszłości inne wykształcone nacje innych narodowości będą tu rządzić, a nasi "mądrzy" będą pachołkami, bo tyle tej wiedzy będą posiadać.

~emerytka

Cyrk polityczny a nic więcej. Dzieci są poszkodowane. Żal mi dzieciaków. Pan Broniarz to polityk a nie obrońca nauczycieli. A nauczycielom wcale nie jest tak źle, nie są tacy biedni. Niech uczą dzieci bo takiego zawodu się podjęli, tak się wykształcili. Najpierw praca a później płaca.

mad_dog

do roboty nieroby !!!

~emeryt

Czytam te Wasze nienawistne komentarze i żal mi Was.
Macie już zupełnie wyprane mózgownice.

~znp

Broniarz-Zbrodniarz

~Nauczyciel

Jestem nauczycielem, tak jak każdy pracownik chciałbym więcej zarabiać, ale tego typu protest, który mocno uderza w dzieci, a w szczególności w maturzystów uważam za haniebny. Pamiętajcie ze nie wszyscy nauczyciel dali się uwikłać w ten polityczny cyrk. Apeluje do pedagogów z LO KEN, zakończcie te błazenadę , wasi podopieczni patrzą na was.

~Nemo cyklopie

Każdy chodził do szkoły i KAŻDY widział jak się przepracowują. Spotkałem niewielu nauczycieli z powołania. WIĘKSZOŚĆ to banda frustratów wyładowujących swoje kompleksy na uczniach.
To oni powodują to, że młodzież jest taka a nie inna.
Teraz dali przykład pod wodzą Ponurego Broniarza - wstrętnego kodziarza .

~Kika

Jestem po stronie strajkujących nauczycieli.Mają prawo do obrony własnej godności i do godziwych zarobków. Jestem za nowoczesna edukacją i wychowywaniem młodych ludzi na mądrych obywateli.

~Kika

Każdy, kto rozumie wagę edukacji dla rozwoju narodu, będzie wiedział , że stosunek rządzących do protestujących nauczycieli obnaża tak naprawdę wizję kraju i rządów w perspektywie co najmniej 20 lat. Jestem po stronie strajkujących nauczycieli, ich godności , jestem za wychowaniem młodych ludzi na mądrych i światłych obywateli.

~ZKS

Na dzień dzisiejszy belfrów jest o jakieś 40% za dużo, proponuje wywalić ich na zieloną trawkę za ten cyrk co zorganizowali dla maturzystów. wtedy reszta dostanie ich kase i będzie gitara.