Pikieta nauczycieli w Parku Miejskim

Image

Nauczyciele zaostrzyli protest. We wtorkowy poranek stalowowolscy pedagodzy wyszli w miasto. Chcieli by ich zauważono i dostrzeżono ich problemy.

23 kwietnia 2019 roku w Parku Miejskim w Stalowej Woli spotkali się nauczyciele, by wziąć udział w pikiecie. Trwa ogólnopolski protest pracowników oświaty.

O godzinie 18:00 w Parku Miejskim w Stalowej Woli zgromadzili się nauczyciele ze stalowowolskich szkół biorący udział w strajku oraz zwolennicy protestujących. Byli też rodzice i uczniowie. Głos zabierali czynni i emerytowani pracownicy oświaty. Opowiadali o swojej pracy, sytuacji w jakiej znaleźli się pedagodzy oraz poparciu dla akcji protestacyjnej. Skandowano hasła „godność równość, edukacja”. Wysłuchano piosenek Kazika Staszewskiego, Jacka Wójcickiego i Jacka Kaczmarskiego. Dyskutowano na temat toczącego się strajku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Olka

Ależ widać kodziazy,to już pod sądem nie chcą manifestacji?

~cab...

Wręczyć dyscyplinarki i po sprawie !!!!

~zły

miejscówkę zmienili, już przed sądem kodziarstwo nie protestuje... za robotę się wziąć, i PRZEDE WSZYSTKIM ZGŁOSIĆ DO SKARBÓWKI I ZUSU DOCHODY Z KOREPETYCJI, BO W INNYM PRZYPADKU NIE DOŚĆ, ŻE NIEROBY TO JESZCZE ZŁODZIEJE I OSZUŚCI!!!

~tylkoPIS

Do sprawiedliwa, o czym ty piszesz nie masz pojęcia jak nauczyciele mają dobrze a próbujes wazelinic. A która praca jest lekka widac że nie masz jakiegokolwiek rozeznania życiowego. Gdyby ktokolwiek lekko pracował to by nie otrzymywał wynagrodzenia bo a trud się płaci a nie za to że ktoś chodzi do pracy. Do e2rds, emerycie nie obrażaj najlepszych komentatorów na tym portalu bo jesteś marnym arogantem.

~lilka04

Żeby było jasne, nie uważam nauczycieli za nieroby i darmozjady, są inni, gorsi, którzy tylko biorą. Szanuję zawód nauczyciela, ale te osoby, które protestują przekroczyły już pewne granice i człowieka szlag trafia.... Ja pracuję w prywatnej firmie 12 lat i zarabiam 2550 bez żadnych dodatków, bez premii, świąt, wakacji.... moje dziecko widzi mnie rano o 8- bo idziemy do przedszkola i o 18- bo wracam z pracy, plus zakupy, inne obowiązki i robi się 20-ta, dziecko idzie spać. Widzę nauczycieli, którzy już o 11,12-tej są w sklepie, urzędzie, banku.... i słyszę.... proszę się pośpieszyć bo ja nie mam czasu.....sory, ale inni mają gorzej, a jak słyszę, że trzeba się było uczyć to już zwykła pogarda dla innych ludzi. To, że nawet ktoś kto nie ma wyższego to nie znaczy, że ma inne potrzeby zwłaszcza jeśli ciężko pracuje. Skoro nauczyciele maja tak źle, to powiem im to co ja słyszę od lat- zmień pracę.... tyle w temacie. Szacunek mam do tych, którzy przez te dni byli w pracy, jak każdy inny człowiek....

~Grzes

To ta garstka aktywistów chce pozbawić młodzież matury?

~obywatel JF

Tylu jeszcze zostało potomków komunistycznych w Stalowej Woli, tak zwana" polska inteligencja". Do roboty nieroby !!!

~sprawiedliwa

do -ciekawy- i innych nie jestem za nauczycielami , ale nie piszcie o zarobkach ze srednie bo jak się naliczy ministra i sprzątaczkę to wychodzi średnio.
od 1 stycznia 2019 roku nauczyciel stażysta mg z przygotowaniem pedagogicznym ma brutto zasadnicza 2538 zł i chyba tyle bo nie ma żadnych dodatków, dyplomowany ma 3483 zł + 20% wysługi =4 179,60zł i ew wychowawstwo ok 100 zł , jest rozporządzenie i stawki są publicznie ogłoszone to nie mówcie średnio, bo w każdym urzędzie i firmie , średnio to prezes + woźny , podzielić na dwa. Wszystko drożeje, dopłaty i dotacje dla niepracujących a ludzie pracują i na nic ich nie stać, pozdrawiam, nie można zazdrościć pensji nauczyciela bo to ciężka pracy a dzieci coraz gorsze.

bzk

Jak to mawia guru strajkowy "pałować hołote"

~Asik

Dlaczego nie pokazane są twarze , tylko odwróceni plecami .? Co boją się /

~obiektywny

Nie mam nic do nauczycieli ale troszkę przesadzają z tym 1 tyś zł podwyżki robią 18 godz tygodniowo plus co rok 13 plus bardzo dużo wolnego plus co roku wczasy pod gruszą itp itd znam dużo nauczycieli i z każdym co rozmawiam jest przeciwko strajku bo mówi że mają dobrze ludzie pracują po 200 godz fizycznie w miesiacu i tyle nie zarobią

~lilka04

do e2rds..... śmieszny jest Twój komentarz, sądzisz pewnie, że ja sama pracuję w sklepie??? Bardzo dokładnie ten list przeczytałam, to arogancja w najczystszej postaci i kolejny dowód na to, że tylko nauczyciele to elita w tym kraju......za takich się uważają, a reszta ludzi to szmelc. Wiesz przeczytaj ten dzisiejszy list innej nauczycielki- cała prawda nie tylko o nauczycielach, ale inny pracujących ludziach.....takie listy rozumiem, ale tej bełkotliwej sieczki w formie bajeczki to daruj sobie, ale nie......żenada dla nauczycieli.... tyle w temacie.... i wiesz co nie tylko nauczyciele mało zarabiają .....chyba Ty niczego nie rozumiesz, albo sam to pisałeś......

~lilka04

do e2rds..... śmieszny jest Twój komentarz, sądzisz pewnie, że ja sama pracuję w sklepie??? Bardzo dokładnie ten list przeczytałam, to arogancja w najczystszej postaci i kolejny dowód na to, że tylko nauczyciele to elita w tym kraju......za takich się uważają, a reszta ludzi to szmelc. Wiesz przeczytaj ten dzisiejszy list innej nauczycielki- cała prawda nie tylko o nauczycielach, ale inny pracujących ludziach.....takie listy rozumiem, ale tej bełkotliwej sieczki w formie bajeczki to daruj sobie, ale nie......żenada dla nauczycieli.... tyle w temacie.... i wiesz co nie tylko nauczyciele mało zarabiają .......i tak niczego nie zrozumiałam.... chyba Ty niczego nie rozumiesz, albo sam to pisałeś......

~Terenia

Oczywiście ..należy się nauczycielom godna płaca ..Ale z tego co widzą rodzice ..jest to strajk polityczny ..za wszelką cenę obalić rząd PiS ..i tu drodzy nauczyciele ..zrobiliście Wielbłąda ...pozwy już są powoli szykowane

e2rds

tylkoPIS, z matołami nie dyskutuję.

~Robol

26 dni urlopu a rezte wakacji szkole sprzatac

~koma

a dlaczego zdj tylko z tyłu, pokażcie tych strajkujących!

~QIUB

zenujaco niska frekfencja.. trzeba ZAPAMIETAC KTO TAM STAL

~Angel

Zabrać nauczycielom 500+ i płatne wakacje których nie ma jakikolwiek inny zawód w Polsce i wtedy możemy rozmawiać o podwyżce. A jak się nie podoba to się proszę zwolnić. Przyjdą młodzi którzy tylko czekają na okazję.

~olek

Ja tylko to co widzę pochwalić się niema czym i dziećmi nie wolno manipulować to nigdzie nie pisze obserwuję dzieci one nie wiedzą co się z nimi dzieje nie wolno niszczyć im psychiki nie wiem czy wam przebaczą.

~rodzic

Do e2rds, muszę cię pinformowac że już od czasu jak do koryta dostało się PEŁO to wyuczeni POLACY przez tych strajkujących nauczycieli siedzą za granicąi pracują na zmywaku [dodam jeszcze że ludzie z wyższym wykształceniem]. A ty jeśli ci tak szkoda nauczycieli to płac dw razy większe podatki od twojej emerytury bo rząd PIS nauczycielom zaproponował doskonałe podwyżki ale oni chcą najlepszemu polskiemu rządowi zaszkodzic i pomóc PEŁO wrócic do koryta. Dlatego ja nawet złotówki żadnemu nauczycielowi bym nie dał i ze mną zgadza się 90 procent POLAKÓW.

~wojtek

Nauczyciele pracują przeciętnie 70 godzin miesięcznie a ja pracowałam 288 i co komu było lepiej

~Kijek

Ten cały protes to jakiś żart, mało im kasy przecież nikt ich nie zmusza do bycia nauczycielami , mogą sie zwolnić zmienić zawód a nie robić jakiś cyrków nie pasuja im zarobki zmieniajcie prace idzicie tam gdzie wam pasuje wynagrodzenie a nie płacza jakby ktos ich zmuszal to tego zawodu niech sie zwolnia i np. pojda do pracy w sklepie czy jako sprzatacze ulic pełno w tych zawodach ludzi z tytulami MAGISTROW

~franek

Do wiemy, bardzo szanuje twoje krytczne , merytoryczne komentarze, wiem że jesteś bardzo inteligentnym człowiekiem. A lemingi broniący tego strajku to największe oszołomstwo, klakierzy i wazeliniarze w naszym mieście, niedługo braknie wazeliny w stalowowolskich sklepach.

~Tylko ZKS

Do rodzic, dobrze znam temat polityki w tej szkole oraz szkodliwego wpływu Butryn, wiem o co chodzi. Ale liczyłem, że może się nauczyciele opamiętają. Jak widać ludzie PO nie mają skrupułów i są gotowi zepsuć przyszłość młodym niewinnym ludziom. Hańba.

~wiemy

Do ciekawy, oczywiście że kłamią nauczyciele bo gdyby nie klamali to złotówki by nie dostali bo o takim wynagrodzeniu co oni mają marzą wszyscy POLACY. A biorąc pod uwage że pracują tylko 9 miesięcy w roku i po 18 godzin tygodniowo to nikt w POLSCE tak dużo nie zarabia . Ale jak mówią dasz palec to chcą ręke a jak dasz ręke to cię całego połkną, to już było we wszystkich krajach bogatszych przerobione.

~A.......

Nauczyliśmy się oceniać i krytykować. Czy to jest najlepsza forma?

~tylkoPIS

Do e2rds, emerycie miałeś cichutko siedziec do końca kwietnia ale widze że nie wytrzymałeś aby mieszkańcom nie na ubliżac.

~Ciekawy

Od 1 stycznia 2019 r. wynagrodzenie średnie dla nauczycieli wynosi:

dla nauczyciela stażysty - 3045 zł brutto (ok. 2188 zł netto / na rękę)
dla nauczyciela kontraktowego - 3380 zł brutto (ok. 2421 zł netto)
dla nauczyciela mianowanego – 4385 zł brutto (ok. 3121 zł netto)
dla nauczyciela dyplomowanego - 5603 zł brutto (ok. 3970 zł netto)
Proszę powiedzieć gdzie jest prawda czy dane z karty nauczyciela czy dane z przekazu nauczycieli???? ktoś tu kłamie chyba tylko kto?

~rodzic

Do tylko ZKS, wszystko zależy od pani Butrynowej i nie są to jaja że była nauczycielka z tej szkoły podpuszcza i naraża dzieci na taki stres , przy okazji narażajążc się wszystkim rodzicom w naszym mieście. Pamiętajcie rodzice młodszych dzieci ta pani będzie tak mącic w tej szkole dotąd aż do koryta uda się wrócic PEŁO. W przyszłości wasze dzieci też będą wystawione na taki stres.