Pikieta nauczycieli w Parku Miejskim

Image

Nauczyciele zaostrzyli protest. We wtorkowy poranek stalowowolscy pedagodzy wyszli w miasto. Chcieli by ich zauważono i dostrzeżono ich problemy.

23 kwietnia 2019 roku w Parku Miejskim w Stalowej Woli spotkali się nauczyciele, by wziąć udział w pikiecie. Trwa ogólnopolski protest pracowników oświaty.

O godzinie 18:00 w Parku Miejskim w Stalowej Woli zgromadzili się nauczyciele ze stalowowolskich szkół biorący udział w strajku oraz zwolennicy protestujących. Byli też rodzice i uczniowie. Głos zabierali czynni i emerytowani pracownicy oświaty. Opowiadali o swojej pracy, sytuacji w jakiej znaleźli się pedagodzy oraz poparciu dla akcji protestacyjnej. Skandowano hasła „godność równość, edukacja”. Wysłuchano piosenek Kazika Staszewskiego, Jacka Wójcickiego i Jacka Kaczmarskiego. Dyskutowano na temat toczącego się strajku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
alfz

no i praca nauczuciela to nie wymaga wiekszego trudu
wchodzisz do klasy na lekcje
a tam 25 osob i wszyscy chca sie uczyc

alfz

zwolnic nauczycieli
na ich miejsce przyjac nowych
moj znajomy informatyk to az sie rwie do pracy w szkole
tyle wolnego
i taka kasa

alfz

nie posylac dzieci do szkol srednich
i od razu bedzie porzadek z nierobami nauczycielami
w alutecu czy innej podobnej firmie do produkcji caly czas potrzeba
i nie potrzeba nawet matury
po co to komu sie ksztalcic
ma smartfon to se poradzi

alfz

nie posylac dzieci do szkol srednich
i od razu bedzie porzadek z nierobami nauczycielami
w alutecu czy innej podobnej firmie do produkcji caly czas potrzeba
i nie potrzeba nawet matury
po co to komu sie ksztalcic
ma smartfon to se poradzi

e2rds

rodzic, po co twojemu dziecku matura, przecież wg ciebie takie nieudaczniki i nieroby w szkole go uczyły co nic nie potrafią. Jakie jest twoje podejście do nauczyciela, to myślę, że i takie wpoiłeś swojemu dziecku, więc jabłko niedaleko pada od jabłoni. Ale nie przejmuj się, dopuszczenie do matury załatwią ustawą to i może matury też, a później to i studia razem ze stopniem naukowym i to bez studiowania. Bądź dobrej myśli, a że dziecko będzie takie mądre jak ty, to nie szkodzi, nie musi pracować, socjal dostanie.

~???

~Magister to, że teraz jest masę ludzi z magistrem nie oznacza nie wiadomo jakiego poziomu wykształcenia Polaków. Dyplom teraz można zdobyć tak łatwo, że stał się już zwyczajnie mało znaczący papierkiem. Jeszcze 20 lat temu na Politechnikę przyjmowali 80 osób na kierunek z czego czasem nawet 10 osób nie kończyło, nie było filii po mieścinach. To co jest teraz to jest śmiech na sali, ile idzie tyle kończy chyba, że ktoś bardzo nie chce. Poza tym kogo wy rodzice za przykład chcecie dzieciom pokazywać, do czego te dzieci mają dążyć, o jakim zawodzie marzyć skoro nauczyciele są źli, policjanci, lekarze, pielęgniarki, przedsiębiorcy, prawnicy itd. Nie ma już zawodu który nie byłby opluty, ośmieszony, poniżony. Młodzi ludzie kończący medycynę uciekają na potęgę , to samo robią informatycy, młodzi naukowcy, dzieciaki z pomysłem na życie znające języki, pracowite bo w tym kraju wstydem jest ostatnio mieć marzenia być prawnikiem , sędzią , lekarzem , przedsiębiorcą, policjantem. Mieć zawód który poza granicami oznacza prestiż, pieniądze, szacunek a w Polsce wstyd bo od razu ma się łatkę złodzieja, krętacza, łapówkarza, sbka, czerwonego , lewaka itd.

~rodzic

Do jan, wazeliniarzu co nie wolno mieszkańcom krytykowac nauczycieli bo kim oni są i czy gdyby twoje dziecko miało w tym roku mature to też byś bto pisał co piszą najmądrzejsi.

~tylkoPIS

Do Olo, nigdy nie myślałem że to napisze ale akurat tym razem z tobą się zgadzam, pierwszy raz masz w życiu racje.

~jan

.... czytam te wpisy, i nie chce się wierzyć że tyle chamstwa i prostactwa mieszka w tym mieście, a w niedzielę oczywiście wszyscy wywalą jęzory po świętą komunię.... kibolstwo, dzikusy, faszyści, kapusie wyznaczają dziś ,,standardy" zachowań, to biało czerwoni patrioci jak mawia pan Błaszczak, normalny człowiek najlepiej niech siedzi w domu , i nawet niech nie patrzy w okno tylko w DTV Kurskiego, a jak nie to UB się nim zainteresuje, kapusiów co potrafią poświadczyć ,,prawdę" też nie braknie, dokładnie jak za Gomułki i Gierka, 30 lat minęło i historia zatoczyła koło jesteśmy w punkcie wyjścia, 1-szy Sekretarz jest geniuszem, a cały naród go kocha....

~Olo

Zwolnić strajkujących a przyjąć chętnych do pracy bo jest ich wielu

e2rds

Pedagog, ty jesteś śmieciem najpodlejszego gatunku i nie podszywaj się pod pedagoga, bo każdy pedagog by tak nie napisał prowokatorze. Magister, z ciebie sądząc po wpisie, to taki magister jak z kierdy kramarz.

~rodzic

Przyszło kilkanaście osób na ten pseudo strajk i to wielu z TARNOBRZEGA i liczą że rząd da nauczycielom 30 procentową podwyżke. A jak PEŁO było przy korycie to ci nauczyciele przez 4 lata nawet złotówki nie dostali i wtedy nie robili zadym, zarobki im pasowały. Niech mi toś powie że to nie jest strajk polityczny a za maturzystów to wszyscy nauczycele powinni miec wynagrodzenia obniżone o tysiąc złoych.

~obserwator

to nie nauczyciele tylko pracownicy oswiaty na dodatek bez wstydu i honoru. strajk czysto polityczny inspirowany przez postkomune

~Magister

Każdy rodzic, którego dziecko chodzi na korepetycje powinien żądać paragonu ...ciekawe ilu nauczycieli wystawi odpowiedni pokwitowanie za zarobione na lewo pieniądze. Śmiechu warte ten wasz strajk. Banda nierobów PRL -u. Brać to by każdy chciał. Przypominam, że w Polsce mamy masę wykształconych i mądrych ludzi z tytułem magistra. Nie noście tak wysoko głów i nie wciskajcie ludziom ciemnoty o tej waszej ciężkiej pracy. Na wasze miejsce w kolejce czekają inne chętne wykształcone osoby, które nie miały tyle szczęścia i znajomosci.

~Wyborca

Pozdrawiam Jolę.

~Wyborca

Pozdrawiam Jolę.

~edwin

zdjecia robione jak przez tvn .NIekończące sie tłumy protestujących

~MARIOLKA

Ale tlumy ! Wstyd ! czesc z nich to nie nauczyciele ,tylko Ci z przed sadu !

~ggg

niepłacić leniuchom za wakacje

~Pedagog

Wy rodzice jesteście gorsi od nas. Myślicie że przekupicie nas tanimi prezentami. Kolczyki za 400 zł to sobie sami noście jak się nie wstydzicie.

~Nauczyciel

O jak dobrze że zbliżają się wakacje wreszcie odpocznę od odpoczynku

~Pracownik

Do Huty na 3 zmiany za 2tys banda nierobów

~Cccp

To nie są nauczyciele !!!
Nauczyciel by się szybciej zapadł pod ziemię ze wstydu.
To są zwykłe hieny !!!

Mariusz77

Dlaczego SM wprowadza w błąd czytelników w tytule ??
To kodziarska pikieta a nie nauczycielska .

~Truth

Nauczyciele to skarb Narodu.
Uczy, kształci, wychowuje.

Szkoda, że bydło polityczne udaje, że im na nim zależy.

Tak PO jak PiS.
Jeden syf.

~Anoaano

99% nauczycieli ma dwie lewe ręce. Do normalnej pracy się nie nadają.

~Kozia ławka

Kodziarze pod sąd pod koniec tygodnia.
Żałuję nauczycieli że takie "siły" wzięły ich pod skrzydła

~@art2deco

Kilku rebeliantów. Polecam się rozglądnąć na FB

art2deco

Wypatrzyliście jakiegoś Rebelianta?

~???

No cóż jest raj wg rządzących więc każdy walczy o swoje i ma prawo. Ale prawda jest taka, że większości przeszkadzają przywileje nauczycieli za to nie widzą całej masy innych grup społecznych, które też je mają a już nigdzie w całej europie się ich nie spotka czy to górnicy, policjanci, politycy, rolnicy itd. Może faktycznie najwyższy czas po prostu ucywilizować wszystko dać kasę owszem, ale zacząć wymagać pozbyć się bzdetnych urlopów dopłat, emerytur po 15 latach, mizernych składek rolników , kasy za węgiel itd. Ale od czegoś trzeba zacząć plucie nie jest sposobem bo patrzą na to dzieci które za chwilę wrócą do szkoły i zaczną wprowadzać w życie to co usłyszały w domu czy w telewizji. A, że już jest problem z wychowaniem dzieci czy to w domu czy w szkole coraz częściej widać na ulicach. Więc może trochę mniej ostro z tymi komentarzami.