Droga ekspresowa S19 – pierwsze wnioski o ZRID złożone

Image

Do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego złożone zostały wnioski o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla trzech odcinków S19 od węzła Lasy Janowskie do węzła Nisko Południe o łącznej długości 24,3 km. Po uzyskaniu decyzji ZRID możliwe będzie rozpoczęcie robót budowlanych.

Złożone wnioski dotyczą odcinków:

- S19 odc. w. Lasy Janowskie - w. Zdziary (9,3 km)

- S19 odc. w. Zdziary - w. Rudnik nad Sanem (9,0 km)

- S19 odc. w. Rudnik nad Sanem - w. Nisko Płd. (6,0 km)

Umowy z Wykonawcami na realizację tych kontraktów systemem projektuj-buduj zostały podpisane 18 czerwca 2018 r. Zawierają one tzw. Kamień Milowy, który zakładał złożenie przez Wykonawcę w imieniu GDDKiA wniosku o wydanie decyzji ZRID w terminie 10 miesięcy od daty podpisania umowy, czyli dzisiaj, tj. 18 kwietnia br.

Po uzyskaniu ZRID rozpoczną się prace w terenie. S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe powstanie jako dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu. Kierowcy skorzystają z nowej trasy w IV kwartale 2021 r.

S19 odc. w. Lasy Janowskie - w. Zdziary (9,3 km)

Wykonawca: Strabag Sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

Wartość: 236 328 298,82 zł

Zakres robót obejmuje wykonanie docelowo drogi 2-wu jezdniowej o długości ok. 9,3 km wraz z budową obiektów inżynierskich, węzłów, MOP, przebudową kolidującej infrastruktury technicznej oraz budową dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń lokalnych oraz urządzeń ochrony środowiska.

Opis przebiegu:

Początek odcinka realizacyjnego przyjęto za węzłem Lasy Janowskie w granicach województwa lubelskiego. Początkowo droga ekspresowa S19 przebiega równolegle do istniejącej drogi krajowej DK19. Następnie po przekroczeniu rzeki Bukowa droga kieruje się w lewo omijając stawy, przecina obszary leśne gdzie zlokalizowano po obu stronach drogi MOP Bukowa rodzaju I. Po wschodniej stronie, za cmentarzem droga omija miejscowość Domostawa. Dalej przecina kompleks leśny i krzyżuje się z DK 19, kierując się przez obszary polno – leśne w stronę miejscowości Kutyły, którą omija od zachodu. Następnie kieruje się na wschód i w okolicy miejscowości Zdziary poprzez łącznik dochodzi do drogi krajowej nr 19) w węźle Zdziary.

Obiekty inżynierskie:

- mosty: 2

- wiadukty (w tym przejścia dla zwierząt dużych i średnich górą i dołem): 10

- kładka dla pieszych: 1

- przepusty (w tym zespolone z przejściami dla zwierząt): 15

Węzły:

Na przedmiotowym odcinku drogi przewidywana jest budowa jednego węzła drogowego Zdziary – węzeł typu WB typu karo wraz z niezbędnym przełożeniem/przebudową dróg dochodzących do węzła.

MOP-y:

Na przedmiotowym odcinku drogi przewidywana jest budowa jednej pary MOP I Bukowa. MOP kat. I pełni funkcję wypoczynkową. Jego podstawowe wyposażenie stanowią stanowiska postojowe dla samochodów osobowych i ciężarowych, jezdnie manewrowe, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie.

S19 odc. w. Zdziary - w. Rudnik nad Sanem (9,0 km)

Wykonawca: Mosty Łódź S.A.

Wartość: 286 886 390,59 zł

Zakres robót obejmuje wykonanie docelowo drogi 2-wu jezdniowej o długości ok. 9 km wraz z budową obiektów inżynierskich, węzłów, przebudową kolidującej infrastruktury technicznej oraz budową dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń lokalnych oraz urządzeń ochrony środowiska.

Opis przebiegu:

Przedmiotowy odcinek drogi ekspresowej S19 rozpoczyna się za węzłem Zdziary. Po przekroczeniu DK19 droga przebiega przez kompleks leśny równolegle po jej wschodniej stronie. Od tego miejsca trasa przebiega nowym śladem po wschodniej stronie istniejącej drogi krajowej nr 19. W rejonie miejscowości Spokojna trasa wariantu odchyla się na wschód i biegnie w kierunku linii kolejowej Stalowa Wola – Biłgoraj. W sąsiedztwie linii kolejowej planowany jest w przyszłości węzeł Zapacz, na przecięciu z planowanym przebiegiem drogi S-74. Następnie trasa biegnie w kierunku południowo – zachodnim, równolegle do szerokotorowej linii kolejowej LK65, dalej przecina rzekę San, a następnie w okolicy miejscowości Nowa Wieś odsuwa się od pasa kolejowego w kierunku węzła Rudnik nad Sanem.

Obiekty inżynierskie:

- mosty: 1

- wiadukty (w tym przejścia dla zwierząt dużych i średnich górą i dołem): 8

- przepusty ( w tym zespolone z przejściami dla zwierząt): 9

S19 odc. w. Rudnik nad Sanem - w. Nisko Płd. (6,0 km)

Wykonawca: Strabag Sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

Wartość: 196 339 975,77 zł

Opis przebiegu

Przedmiotowy odcinek drogi ekspresowej S19 rozpoczyna się w węźle Rudnik nad Sanem na przecięciu z DK77 oraz obwodnicą Stalowej Woli i Niska. Następnie trasa zbliża się ponownie do szerokotorowej linii kolejowej LK65, biegnąc równolegle do niej, a następnie w węźle Nisko Południe krzyżuje się z istniejącą drogą krajową nr 19 oraz kilometr dalej z linią kolejową LK65.

Obiekty inżynierskie:

- wiadukty (w tym przejścia dla zwierząt dużych i średnich dołem): 6

- przepusty (w tym zespolone z przejściami dla zwierząt): 6

Węzły:

Na przedmiotowym odcinku drogi przewidywana jest budowa dwóch węzłów drogowych wraz z niezbędnym przełożeniem/przebudową dróg dochodzących do węzła:

- węzeł Rudnik nad Sanem, typ węzła WB – karo z dwoma rondami

- węzeł Nisko Południe, typ węzła WB - węzeł typu pół-koniczyna

S19 na Podkarpaciu

Droga ekspresowa S19 w województwie podkarpackim będzie miała docelowo dł. ok. 169 km. Stan realizacji S19 przedstawia się następująco:

30,2 km – oddane do ruchu

54,2 km - w realizacji systemem projektuj-buduj

85,2 km – w przygotowaniu (realizacja Koncepcji Programowej)Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@inżynier
Po Rzegockim, Szlęzaku i ich 17 latach prezydentury miasto miało 72 mln zł zadłużenia, ale uzbrojone kilkadziesiąt hektarów terenów inwestycyjnych. Po 5 latach Nadbereżnego mamy 200 mln zł zadłużenia i brak nowych gruntów pod budowę. Jednocześnie stale maleje liczba mieszkańców.

Zgodnie z twoim bełkotem Nadbereżny powinien odejść, bo zwiększył dwukrotnie długi. Tymczasem wzrost zadłużenia jest niemal TRZYKROTNY, bo planowane zadłużenie przekracza 200 mln zł, a daleko jeszcze do końca kadencji.

~inżynier

Do manekin, po co się po raz setny kompromitujesz i nie odpowiadas konkretnie tylko jakieś piszesz piramidalne brednie. Tłumczyłem ci jak malutkemu dziecku że SZLEZAK zadłużyl miasto na prawie 80 milionów złotych a zadłużył by jeszcze o drugie tyle tylko nie mógł bo by musiał odejśc w nie sławie i milibyśmy komisarza. To jeśli PAN PREZYDENT L.N. zadłużył miasto o drugie tyle to powinien odejśc bo przykroczył limit zadłużania bo jak piszesz budżet wzrósł o 20do 30 milionów. Jak będziesz takie kocopały wypocał to ja z tobą o niczym nie będę dyskutował bo nie ma z kim. Ty masz jakiś potężny kompleks ''edzia''.

manukun

@inżynier
Edziu, daj se siana. Nigdy w historii miasta budżet nie wyniósł 500 mln zł. W 2018 przekroczył 450 z powodu rozliczania projektów z dofinansowaniem, które potem były jeszcze przekładane na kolejne lata. W 2019 jest już "tylko" 330 mln zł budżetu z powodu kreatywnej księgowości i zapisywania w budżecie co roku tych samych projektów. Co z tych jednorazowych "rekordowych" budżetów wynika?

Nic. Najważniejsze są wpływy i nadwyżka budżetowa, a ta co roku jest coraz mniejsza. Dochody dalej są na poziomie ok. 230 mln zł, z czego ponad 20 mln zł to subwencja na 500+. Subwencji nie wydasz na nic innego, więc to czysta kreatywna księgowość. Realnie budżet wzrósł o ok. 10 mln zł i od razu został zjedzony przez inflację, wzrost kosztów stałych i wzrost kosztów obsługi zadłużenia.

Realnie jak mieliśmy kilkanaście milionów złotych nadwyżki, tak dalej mamy. Różnica jest taka, że rosną koszty kredytu i spada ciągle liczba mieszkańców. Kto będzie spłacać długi?

~inżynier

Do manekin, hejterze to ty cenzurujesz moje komentarze a jeśli ja komentuje bez sensu to dlaczego cenzurujesz moje komentarz. Po drugi informacja że obecnie budżet miasta to 500 milionów zlotych pochodzi od skarbnika miasta więc kto tu bajdurzy. Gdyby budżet wzrósł o 20 do 30 milonów jak wypociłeś to już obecego prezydenta by nie bylo w urzędzie miasta a mielibyśmy komisarza. A dlaczego SZLEZAK zadłużył miasto na prawie 80 milionów bo nie mógł na więcej bo byśmy mieli zamiast SZLEZAKA komisarza. Więc jeśli PAN PREZYDENT L.N. powększył ten dług o 100 procent to znaczy że i budżet miasta o tyle wzrósł. Ale jak wcześniej komentowałem ty ekonomistą nie jesteś i o wielkich pieniądzach nie masz zielonego pojęcia.

~yeref

@manukun

Zwykla zawisc, niedouctwo i podleglosc partii spowodowala przesuniecie wielu z puntktu widzenia perspektywy dla Stalowej Woli projektow infrastrukturalnych. Teraz to wszystko jest robione tylko i wylacznie pod wybory. Nadberezny ma dzialke budowalna pod Warszawa i kazdy kumaty o tym bardzo dobrze wie. W oswiadczeniu nie mial nigdy nic poza dlugami poniewaz jego faktyczny stan posiadania zostal scedowany na czlonkow rodziny. Nie sa to informacje wyssane z palca. Popieram cie w tym, co piszesz ale badz swiadom, ze o wielu rzeczach nie wiesz, bo jakbys mial wiedze to nie wiem co bys napisal. Nadberezny i jego rzady to amatorszczyzna w najczystszej slownikowej postaci podlana sosem propagandowym na ktory nie szczedzi wydatkow z kasy miejskiej. Przygrywka z Knapowa jest jedynie preludium do ucieczki.

manukun

@inżynier
Wszystkie komentarze z sensem? W tym temacie napisałeś,że jechałeś ekspresówką do Jeżowego. Kilka osób wyśmiało twoje głupoty, bo droga jest dopiero projektowana.

Do tego twierdzenie, że Rzeszów się wyludnia, banki umorzą kredyty miastu, czy twierdzenie, że miasto ma dwa razy większy budżet i najniższe bezrobocie na Podkarpaciu. Przecież to są zwykłe bzdety.

Jak chcesz rozmawiać o ACTA 2, to na priv. Nie będę mieszać wątków...

JVM

"Uklad Radomski"

Bedziemy - to znaczy ja napewno, ze szczegolna atencja sledzic sprawy wlasnosciowe, nieruchomosci gruntowych, ktore zmienily wlasciciela. Szegolnie przyjrzymy sie lokalnym "pseudo inwestorom" ktorzy wykazali sie nieslychana prekognicja co do zakupu dzialek w miejscach przyszlych inwestycji.
Jak sie moglismy zorientowac te sprawy nie sa w gestii zainteresowania Prokuratury czy CBA.

~inzynier

Do manekin, wszystkie moje komentarze sa ze sensem ale jak ja mam leminga do mojego komentarza przekonac jak kazdy leming jest ofiara TVN24. Ale ty miales cos napisac o ACTA 2 co nie stac cie filozofie, podobno wszystko piszesz ze sensem. Przyznasz takze ze uczono cie w szkole podstawoej na geografii o takim kraju jak FILIPINY i gdybys sie uczyl dobrze tej geografii to wiedzial bys gdzie znajduje sie takie miasto jak MANUKUN.

manukun

@inżynier
Nikt w szkole nie uczy o jakichś podrzędnych miastach na Pacyfiku. Zgrywasz ważniaka, a zaprzeczasz informacjom żywcem wziętymi z budżetu miasta podpisanymi przez Nadbereżnego. Tutaj twierdzisz, że jechałeś ekspresówką do Jeżowego, chociaż taka nie istnieje. Mieszasz kompetencje władz miasta i GDDKiA i jeszcze rozmywasz temat lokalny tematem ponadkrajowym.

Napisz chociaż jeden komentarz z sensem, użyj mocnego argumentu, to będziesz szanowany. Wyzywaniem wszystkich od lemingów tego nie osiągniesz...

~Frank

Ks. Tadeusz Rydzyk zebrał miliony na ratowanie Stoczni Gdańskiej. Ani złotówka nie trafiła do stoczniowców, choć prosili o pieniądze wielokrotnie. Nikomu nie powiodły się też próby wpłynięcia na księdza przy pomocy kościelnych zwierzchników bądź prokuratury.

~Frank

Ojciec dyrektor z Torunia robi zbiórkę na odbudowę katedry Notre Dame.Wpłacajcie mu pieniędze,on je na pewno przekaże francuzom.Już kiedyś zbierał na ratowanie Stoczni i co zrobił z datkami ?

Mariusz77

Wyborca....plan przebiegu tej drogi przez Lasy Janowskie ( niestety ) znany już był od dobrych kilku lat zanim jeszcze pis doszedł do wladzy więc co oni mają do tego ?? Nie bredz jak manakun
Lasów Janowskich rzecz jasna bardzo szkoda ...

~Twoj fan

~wyborcaPiS

zrob zdjecie i pokaz jak karczuja moze nowa biedronke buduja a ty siejesz ferment

~Anoaano z PO

Glupi -glupszy- najglupszy-manukun

~Krzys

A gdzie wykonawca z okolic PBI ?

wyborcaPiS

dla osób, które nie jeżdzą w stronę Janowa Lubelskiego informuję, że tam są ścinane już drzewa, więc tak wygląda polityka ekologiczna PiS

~zniesmaczony

Ten ~inżynier to jakiś wyjątkowy idiota. Jechał do Jeżowego trasą, której nie ma!!!!!! Jakim trzeba być debilem, żeby tak bardzo upierać się, że coś istnieje, skoro wszyscy wiedzą, że ta część S19 jest dopiero projektowana. Kończy się w rejonie Sokołowa Młp i dwoma bardzo ostrymi zakrętami wraca się na DK19. Inżynier, puknij się w ten pusty łeb i zmień nick.

~inżynier

Dlaczego lemingi nie atakujecie PIS że będą miliony drzew w lasach janowskich wycinac pod tą ekspresówke jak w STALOWEJ musimy wyciąc 2 drzewa to już robicie nagonke na władze naszego miasta. Tak , tak nazwa manekin za trudna dla nas my z ciebie robimy jaja a ty uważasz że wszystke rozumy pozjadałeś. To miasto to jak mnie uczyli geografii to chyba na FILIPINACH się znajduje ale kiedy ja tobie zadam jakieś pytanie ty nigdy nie znasz odpowiedzi. Napisz coś o ACTA2 bo to interesuje mieszkańców naszego miasta.

~inżynier

Do aaa. lemingu czy ja komentowałem że tą ekspresówką można dojechac do RUDNIKA czyanie ze zrozumieniem by ci się przedało bo ja akurat jchałem tą ekspresówką do JEŻOWEGO.

manukun

@vielitz
Manukun to nazwa miasta w pewnym państwie ;)
No ale hejterka partyjna używa tylko manekina, bo nowe słowo za trudne ;)

manukun

Edziu, nie uczą was w partii czytać ze zrozumieniem? Artykuł mówi, że inwestorzy otrzymali zgodę na budowę ekspresówki ze Zdziar do Nowosielca. Jak zwykle kompromitujesz się niewiedzą, ale to już typowe dla ciebie. Odcinek Sokołów- Jeżowe jest dopiero na etapie projektowania, więc do decyzji ZRID jeszcze trochę. No ale ty widząc kreskę na mapie twierdisz, że jest zbudowana.

wyborca

Czyli jednak przez Lasy Janowskie :(

vielitz

~aaa - ten "inżynier" nawet nie wie o czym jest ten artykuł umiech a już myślał, że temu mitycznemu "manekinowi" dowali jezyk a tu znów wyszło jak wyszło...

~aaa

To jedź inżynier i poszukaj tej części od Rudnika do Sokołowa.
Najlepiej się nią przejedź jak jest gotowa.

~inżynier

Kiedyś kilka miesięcy temu nijaki ''manekin'' chciał mi na siłe udowodnic że ta ekspresówka nie jest gotowa do samego JEŻOWEGO [wiadomo od SOKOŁOWA do JEŻOWEGO] a tu prosze bardzo wyraźnie pisze że został tylko odcinek z RUDNIKA do ZDZIAR [oczywiście przez NISKO] i ze ZDZIAR do lasów janowskich. Tak że lemingu w przyszłości jak nie masz o niczym pojęcia to lepiej bardzo cichutko siedź bo się nie miłosiernie kompromitujesz i ośmieszasz.

~kierowcy

Jak patrze na to zdjęcie to ta droga ekspresowa będzie ładniejsza niż autostrada A4, oby jak najprędzej powstała bo mieszkańcy naszego miasta bardzo dużo dzięki tej ekspresówce skorzystają. A na pewno więcej niż na autostradzie A4.