Strajk w szkołach podstawowych zawieszony

Image

Strajkujący pracownicy oświaty zawiesili na okres świąt strajk w szkołach. Nie jest to koniec protestu, ale przerwa wielkanocna.

Dzieci i młodzież z okazji Wielkanocy już rozpoczęli świętowanie. Wiosenna przerwa świąteczna, związana z Wielkanocą będzie trwała od 18 do 23 kwietnia (od Wielkiego Czwartku do wtorku po Poniedziałku Wielkanocnym włącznie). Druga wiosenna przerwa odbędzie niewiele ponad tydzień później – rozpocznie się w środę 1 maja i potrwa do piątku 3 maja.

Jak się dowiedzieliśmy nie wszystkie placówki edukacyjne w mieście jeszcze strajkują. Protest zawiesiły podstawówki, ale tylko na czas świąt. W środę strajk będzie kontynuowany. W szkołach gimnazjalnych protest ma charakter ciągły. Strajk został przerwany w PSP 9 i PSP 11. Nie oznacza to, że pracownicy tych dwóch szkół nie powrócą do protestu. Na razie go tam zawieszono bezterminowo. Od 24 kwietnia według planu funkcjonować ma już ZSP nr 2. Tam uczniowie po świętach mają stawić się na lekcje.

Strajku nie ma już w przedszkolach. Wcześniej odbywał się on w 5 placówkach. W pozostałych w ogóle się nie rozpoczął, ponieważ tak zdecydowali pracownicy w referendum.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~cenzura

Nie podczas Świąt, ale podczas przerwy świątecznej. I nauczyciele w szkole przebywają. Również w Wielki Piątek. Mniej jadu w Święta. Złość piękności szkodzi, a Ty nie masz czym szastać.

~.....

Broniarz twierdzi że nie ma żadnej przerwy w strajku nauczycieli. Przerwa jest dla uczniów (dobrze że oświecił bo nie wiedzieli). Już sami nie wiecie drodzy strajkujący co jest a co nie. To miłego przebywania nauczyciele w szkole podczas świąt. Ciekawe czy Broniarz też będzie przebywał czy w domciu? umiech

~ja 2

Przeraża mnie, że rodzice są takimi idiotami. Oddają swój skarb w ręce nierobów, pasożytów, obiboków. I nie chcą zapłacić więcej niż niańce. Szanowni rodzice - tak jak teraz wypowiadacie się przy dzieciach o nauczycielach, tak oni będą mówić o was (o większości już mówią). Szacunku chamstwem nie zbudujecie. Traktuj innych tak jak chcesz, żeby Ciebie traktowali. Nie obrażaj drugiego człowieka. Pewnie większość z Was wróciła ze spowiedzi, piecze babki. W międzyczasie pluje na nauczycieli. W święta zasiądzie przy stole z rodziną. Też będziecie na najbliższych pluć po świątecznym śniadaniu? Co się teraz z ludźmi porobiło. SPOKOJNYCH ŚWIĄT. W rodzinach nauczycielskich takie nie będą na pewno.

~Lila

Jakie są konsekwencje jak ktoś przez 10 dni nie zgłosi się do pracy , pytam pracodawców .

~Asik

N-le dali się wykorzystać opozycji I Broniarzowi ofiarując swój prestiż . Ciężko będzie zdobyć zaufanie .

~Adam

Nastąpił całkowity upadek etosu nauczyciela w Polsce. Jak oni dalej chcą uczyć młodzież, wzięli uczniów na zakładników, a teraz jakby nic wracają do roboty. Jak można uczniom po tym wszystkim w oczy spojrzeć.

~dosctego

Do lemingów , klakierów jak będziecie tak wazelinic to WAZELINY w stalowowolskih sklepach braknie bo tego strajku nie da się obronic . Ale wam hejterzy wcale o nauczycieli nie chodzi wam chodzi aby zadymy przed wyborami w POLSCE były. Tylko że to się nie udało bo wszyscy już wiedzą o co chodzi tym strajkującym a tak w skrócie żeby inflacja była 1 procentowa a zarobki szły co roku 50 procent do góry. A ja kiedyś za kilkadziesiąt lat PEŁO wróci do koryta to będziemy mieli inflacje większą niż obecnie ma WENEZUELA [pare tysięcy procent w skali roku].

~olo

W tych podstawówkach ci pseudo nauczycele powinni strajkowac do końca czerwca a przez całe lato pracowac w szkole z dziecmi. Wielką łaske zrobili rodzicom że po egzaminach wrócli do szkół, przecież wiadomo że boją się o swoje wypłąty i o to żeby całe lato nie pracwac , odrabiając stracony teraz w najważniejszym czasie czas [egzaminy w 8 klasach a także w gimnazjach]. Teraz jeszcze szantażują uczniów maturami w średnej szkole ale zobaczycie jak po maturach z odkulonym ogonem będą wracac do szkół, mcie to wszyscy zagwarantowane bo to był strajk polityczny. Kiedy PEŁO było przy korycie dużo mniej zarabiali a cichuko siedzieli a teraz przd wybrami chcą zaszkodzic PIS. Ale to przyniosło odwrotny sktek od oczekiwanego bo POLACY to nie jest głupi naród i wszyscy szybko się poznali o co w tym wszystkim chodzi. A w przyszłości strajki w roku wyborzym będziemy bezwzględnie karac więzieniem.

~obywatel

to nie sa nauczyciele tylko pracownicy oswiaty

umarly

Wiecie dlaczego zawiesili strajk na czas świat? Powód jest prosty - w przerwie świątecznej i tak nauczyciele nie pracują więc do szkół nie pójdą a dostaną za ten czas pieniądze. Przypominam, że za czas strajku kiedy powinni być w szkołach, nie dostają pieniędzy. WSTYD !!!

~kibic

Brawo uczniowie! W meczu ZNP/KOD/Koalicja Europejska kontra uczniowie ewidentnie wygrywają uczniowie. Kolejne szkoły rezygnują ze strajku. Jeszcze tylko matury przeprowadzić. Kibicuję uczniom i ich rodzicom. Wielkie, naprawdę wielkie słowa uznania i podziękowania należą się tym nauczycielom, którzy nie strajkowali. Ty Wy Szanowni Nauczyciele broniliście honoru i autorytetu zawodu nauczyciela. To Wam i tylko Wam należą się podwyżki. Tym co strajkowali niech da pieniądze ich wódz Broniarz i ZNP.

~ks_bulba

żałośni są ci nauczyciele jest ich tyle ze mogą sparaliżować kraj a kaczkodany ich ogrywają jak chcą, cieniasy

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rząd.

~znawca

zglaszac strajkujacych i szantazujacych nauczycieli do prokuratury ja juz to zrobilem i polecam innym rodzicom To my tu rzadzimy a obecnie nauczyciele łamia konstytucje poniewaz ograniczaja dzieciom prawo do nauki sa w mireescie szkoły i nauczyciele ktorzy nie ucza dla pieniedzy tylko dla dzieci patrz Szkoła Katolicka

~Dość......

Dyrektor taki jak Andres ma później robić ocenę nauczyciela? Przyznawać mu 500zł?Człowiek bez kwalifikacji po 20 latach praktyki w szkole którego rodzic musiał uczyć przepisów? Nie wypełniający obowiązków i oklamujący prokuraturę?Najwyższy czas na porządki w szkołach. mnie i moich znajomych zawsze bardzo dziwii,że był zmuszony na siłę przed końcem roku zwołać nauczycieli ,a Ci usuwać oceny .Przecież przez tą niewiedzę iczniowie mielizaniżone oceny,a w poprzednich latach mogli nie uzyskać promocji.
Panie Andres pora najwyższa zostawić tą szkołę i Radę Powiatu w spokoju.
Zawsze mnie zastanawiała ta Pana różowa karnacja.W Święta życzę szczerej spowiedzi ,bo jak mi wiadomo z pana katolik.Dużo przemyśleń,których rezultatem będzie pożegnanie się z zarządzaniem szkołą i Radą Powiatu.Proszę zachować resztki godności.To,że udaje Pan ,że nic się nie stało jest tylko oznaką,że ma pan wszelkie cechy psychopaty.

Daisy1234

Śmiechu warte jest to, że strajkujące Panie z PSP nr 4 straszą dzieci chodzeniem w wakacje do szkoły, jednocześnie zapowiadając, iż same będą korzystały ze zwolnień lekarskich. Można? Można.

~@mariusz

Palant taki jak ty między innymi nie rozumie,że nikt z nauczycieli nie jest jego pachołkiem.
Ten zawód nie będzie miał w przyszłości nowej kadry
Za to krowy i świnie zawsze mogą na
uczyć.Kaczyński nie dostał promocji w LO.Moze dlatego ma.taki uraz i kompleksy do dziś.

~mariusz

a na czas wakacji też strajk zawieszą? hahahahh śmiechu warte. teraz to na pewno pis wam nie da

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rząd

maniek1979

A głodujący postanowili zawiesić strajk na czas posiłku.

~Daria

Zawiesili strajk, żeby wziąć kasę za tydzień nic nie robienia! Ale w końcu do tego są przyzwyczajeni. Żenada. Jeżeli ktoś miał wątpliwości co do ich moralności, to chyba teraz je już stracił. Powinni się wstydzić.

meter

Nauczycieli w sumie to lubię.

~smród

@~Mieszkaniec
Jak rząd pogoni tą (c)hołotę, to kogo proponujesz w zamian? Myślisz, ze zdolny student przyjdzie za taka marna kasę do roboty? A może wolisz ukraińskich nauczycieli? Wtedy byki możesz sadzić bez konsekwencji!

~Nocny Marek

Złamano art. 70 Konstytucji RP. A tu jakoś cichutko. KOD, Obywatele RP, Podkarpackie Rebelianty, etc. nie krzyczą KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA !!!. I nie noszą tychże napisów. Czyżby dualizm moralny, czyli syndrom Kalego - "Jak Kali ukraść krowę to dobry uczynek, jak Kalemu ukraść krowę to zły uczynek". GRATULUJE !

~trzymajciesie

Nauczyciele, trzymajcie się! Macie poparcie ludzi, nie przejmujcie się hejtem rosyjskich trolli.

~Sami

Mówiła mi mama bym nie bal się chama, bo cham jest cham i boi się sam! Nauczyciele trzymacie się razem, a już nie długo pogonimy tych oderwanych od rzeczywistości.

~Sami

Mówiła mi mama bym nie bal się chama, bo cham jest cham i boi się sam! Nauczyciele trzymacie się razem, a już nie długo pogonimy tych oderwanych od rzeczywistości.

~Sami

Mówiła mi mama bym nie bal się chama, bo cham jest cham i boi się sam! Nauczyciele trzymacie się razem, a już nie długo pogonimy tych oderwanych od rzeczywistości.

~Igor

Śmiechu wart ten strajk zawieszają na czas wolny od nauki żeby mieć zapłacone za okres świąt. Dzieci siedzą w domu i pytają czy ty tato musisz pracować skoro nauczyciele nie muszą. Czekam ze kiedyś powiedzą że nie idą do szkoły bo nauczyciele tez chodzą kiedy chcą

~Daria

I bezczelnie wezmą kasę za prawie tydzień nic nie robienia ! No cóż, do tego są przyzwyczajeni. Oby to przemówiło do tych, którzy jeszcze mieli wątpliwości co do ich moralności. Sami się zdyskredytowali.