Strajk w szkołach podstawowych zawieszony

Image

Strajkujący pracownicy oświaty zawiesili na okres świąt strajk w szkołach. Nie jest to koniec protestu, ale przerwa wielkanocna.

Dzieci i młodzież z okazji Wielkanocy już rozpoczęli świętowanie. Wiosenna przerwa świąteczna, związana z Wielkanocą będzie trwała od 18 do 23 kwietnia (od Wielkiego Czwartku do wtorku po Poniedziałku Wielkanocnym włącznie). Druga wiosenna przerwa odbędzie niewiele ponad tydzień później – rozpocznie się w środę 1 maja i potrwa do piątku 3 maja.

Jak się dowiedzieliśmy nie wszystkie placówki edukacyjne w mieście jeszcze strajkują. Protest zawiesiły podstawówki, ale tylko na czas świąt. W środę strajk będzie kontynuowany. W szkołach gimnazjalnych protest ma charakter ciągły. Strajk został przerwany w PSP 9 i PSP 11. Nie oznacza to, że pracownicy tych dwóch szkół nie powrócą do protestu. Na razie go tam zawieszono bezterminowo. Od 24 kwietnia według planu funkcjonować ma już ZSP nr 2. Tam uczniowie po świętach mają stawić się na lekcje.

Strajku nie ma już w przedszkolach. Wcześniej odbywał się on w 5 placówkach. W pozostałych w ogóle się nie rozpoczął, ponieważ tak zdecydowali pracownicy w referendum.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~@@@@@@

Nauka czytania ze zrozumieniem
Ala ma kota
Kot ma robota.
Robot ma Asa.
A As ma ..i tu należałoby uruchomić wyobraźnię.Hi,hi trochę mnie to śmieszy.
Wasz normalny

~Stalowa

Ludzie, strajk w szkołach ponadgimnazjalnych nie został zawieszony. Nie płacą nam za ten czas. Siedzimy w szkołach przez te tzw. wolne dni. Część płacze. Skąd w Was tyle nienawiści? Ci, którzy zawiesili strajk powinni się zastanowić. SMACZNEGO JAJKA.

~Zażenowana

Do rodzica.Skąd weźmiesz tych lepiej wykształconych .Za te pieniądze to przyjdą tylko ci ze stalowowolskiego Kulu.

~Frank

Ks. Tadeusz Rydzyk zebrał miliony na ratowanie Stoczni Gdańskiej. Ani złotówka nie trafiła do stoczniowców, choć prosili o pieniądze wielokrotnie. Nikomu nie powiodły się też próby wpłynięcia na księdza przy pomocy kościelnych zwierzchników bądź prokuratury.

~Frank

Ojciec dyrektor z Torunia robi zbiórkę na odbudowę katedry Notre Dame.Wpłacajcie mu pieniędze,on je na pewno przekaże francuzom.Już kiedyś zbierał na ratowanie Stoczni i co zrobił z datkami ?

~mampytanie

Pytanie czy zawieszony do konca roku szkolnego czy tylko na okres ferii kwietniowych [na tydzien] bo jesli tylko na tydzien to chodzi tu o to zeby skasowac pieniadze za nic nie robienie przez ten tydzien. Bo wiadomo ze za okres strajkowania nawet zlotowki nie dostana ci nauczyciele ktorzy strajkowali. A swoja droga musza bardzo dobrze zarabiac skoro stac ich na nie zarabianie przez czas strajku.

~joy

szok ,skoro nauczycielom tak źle i walczą o siebie to za nic nie zrozumie jak można przerwać strajk bo co?? bo święta trzeba w domu spędzić to nie jest żaden strajk a po prostu zabawa kosztem dzieci,strajkujący górnicy czy choćby pracownicy huty dawniej nie przerywali strajku bo święta,widać że sami strajkujący podchodzą do sprawy bardzo luzacko wolą zrobić sobie przerwę a później znowu dzieci zestresowane co z nimi będzie

~sdasa

a który nauczyciel prowadzi działalność gospodarcza z korepetycji. Młody człowiek jak założy swoją firmę to kilka miesięcy nie minie a już jest kontrola ze skarbówki. Za biedaka to łatwo się wziąć ale za swoich to nikt się nie weźmie.

~Bezboznik

U nas we wsi bezbożniki,a wierni Bogu będą chlać i żygać.
Marta Kaczyńska wraz z nowym mężem.poświęci jaja.Ot ci i katolicki naród

~@Znawca

Nauczyciel ma.prawo do strajku i jest to zgodne .przepisami Parlamentu Europejskiego.Natomiast Dyrektor oszust powinien być rozliczony.Tak to działa stalowowolski znawco.Sam.widzisz ,że jeszcze bardzo.wie.misisz.się uczyć

~@ katolik

Zamiast kadzidła czuć smród gówna.Ciężkie te Święta.

~rodzic

Pięknie im po prostu robić się nie chce. Zwolnić i zatrudnić młodych lepiej wykształconych.

~@katolik

Z ciebie katolik jak z koziej dupy trąba.Jakie to prymituwne zasłaniać się
świętami.Święta ,Święta i po Świętach,a syf ,obłuda oszustwa zostaną.Katolik ta twoja spowiedź to jeszcze mądra i szczera musi być .Nachalj się chłopie,żebyś od reszty nie odstawał
Ja przyglądnę się ile wypadków na drogach będą podawać statystyki.
Żadne dziecko w tym kraju nie będzie chciało być nauczycielem
Myśl.człowieki,myśl.
Sprawy burdelu w szkołach.w Stalowej jeszcze nie są zamknięte

~Greg

Przywileje. Przywileje. Jeszcze raz przywileje

~Greg

Hahaha jak wolne od roboty to nie ma strajku ? Jakie święto jest w czwartek czy we wtorek że nie pracuja.(nie strajkują)

~katolik

Czy was już na tyle "magia" świąt ogarnęła, że nie potraficie nawet w Wielkim Tygodniu przestać pluć jadem.
Tylko bezbożnik, dla którego święta katolickie są niczym potrafi się tak wypowiadać lub "katolik", który upadł sięgając dna szamba.

~@Znawca

Ha ha ha ha ha ha
Od kiedy to ważna dla was konstytucja?Nasrales na nią to teraz zaciągaj się gównem Poza tym konstytucja ,a prawo do strajku i interpretacja w kraju w którym panuje bezprawie to temat rzeka.

~ueg

nie poddawajcie sie nauczyciele. wspierajcie siebie, i nawroccie tych z solidarnosci....egzaminy mozna przesunac, a zyc w panstwie szantazy poltycznych idacych od wladzy nie chce....

~Święta

Zanim się świnie stalowowolskie uchlacie i pożygacie na święta ,pomódlcie się za dziecko które straciło wzrok i walczy o gałkę oczną O cały syf w stalowowolskich szkołach.Za waszą zaskakującą głupotę,gdzie w tak prymitywny sposób dajecie się nabierać na 500+
Nawet dziecko to rozumie i śmieję się ,włóż 900 wybierz 500.Za ludzi którzy wykorzystują religię do celów politycznych
Jak można przygłupy zawód nauczyciela zmieszać z błotem .
Czas najwyższy żeby nauczyciele podnieśli głowy i nie dali się poniewierać chołocie .Gnój jaki jest u nas w szkołach znany jest już w całej Polsce.

~Tylko ZKS

Do "STOP": W LO im. KEN strajku nie zawieszą, gdyż fanatyzm i zaangażowanie jest tam na wysokim poziomie - wybory blisko, więc trzeba wesprzeć PO. Tam strajk jest ewidentnie POlityczny.

~rodzic

Ale jaja wielknocne SCHETYNA nawołuje nauczyieli do roboty bo PEŁO przez przez ten strajk straciło 10 procent wyborców a miało byc tak wspaniale dzięki temu strajkowi. To jest nauczka dla wszstkich polityków że w roku wyborczym strajków się nie organizuje bo taki strajk najczęściej obraca się przeciwko organizatorom i tymi co podpuszczają do strajku.

~STOP

A dlaczego nie piszecie o szkołach ponadgimnazjalnych, które strajku nie zawiesiły np. Lo kEN??

~wstyd

Sporo nauczycieli ma własne dzieci w klasach ósmych, gimnazjalnych i maturalnych. Czy w ramach strajku dzieci nauczycieli nie pisały / nie będą pisać egzaminów?... Bo znam sytuację, gdzie mamusia nauczyciel strajkuje, a dziecko pisało egzamin ósmoklasisty... I to ma być strajk oparty na ideologii? Jak stoczniowcy strajkowali, to walczyli o całą Polskę, walczyli w imię ideologii, a nauczyciele walczą o swoje osobiste portfele - ich działania świetnie to pokazują. Wstyd mi za polskich nauczycieli, po prostu wstyd.

~toż to szok

Pisowskie trolle, mimo podobno wielkiej wiary, nawet w Wielki Piątek zarabiają. Telewizja Trwam, TVPis, Rydzyk dali przekaz. Obrażajcie, bo nienawiść prowadzi do zbawienia.

~pracownik

Rząd PIS dał nauczycielm podwyżki w styczniu i mieli dostac jeszcze jedną podwyżke we wrześniu a ciągle mało. Więc ja się pytajeszcze póm który pracodawca daje 2 podwyżki w ciągu jednego roku. Bo w przemyśle człowiek dostanie 100 zlotych podwyżki brutto i ma się tym cieszyc przez cały rok. A komu mało to jeszcze pół świnii i po ryju a kto chce strajkowac to na zieloną trawke bez powrotu do zakładu.

~hfjsd

a za tą przerwę będą im płacić

jazda

Ale mendy. Kasę chcą, a tutaj zbliżają się święta i sobie przegrywają strajk, bo dni wolne. Po świętach zamiast uczyć dzieci w szkole dalej zabawa w strajk. Może ich do piaskownicy i dać zabawki. A ich guru do kopalni. Zobaczy jak się pracuje.

jazda

Ale mendy. Kasę chcą, a tutaj zbliżają się święta i sobie przegrywają strajk, bo dni wolne. Po świętach zamiast uczyć dzieci w szkole dalej zabawa w strajk. Może ich do piaskownicy i dać zabawki. A ich guru do kopalni. Zobaczy jak się pracuje.

~cenzura

Po wypowiedzi widzę, że do szkoły to jednak pod górkę było. Życzę spokojnych, rodzinnych i szczęśliwych Świąt. Aby przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość.

~.....

Rozumiem, że złość Cię dopadła, wszak co raz mnie placówek strajkuje, a i ludzie odwrócili się od Was. Trzeba znać umiar i wiedzieć kiedy skończyć. Przespało się lub zbyt łakomym się było umiech