Strajk w szkołach podstawowych zawieszony

Image

Strajkujący pracownicy oświaty zawiesili na okres świąt strajk w szkołach. Nie jest to koniec protestu, ale przerwa wielkanocna.

Dzieci i młodzież z okazji Wielkanocy już rozpoczęli świętowanie. Wiosenna przerwa świąteczna, związana z Wielkanocą będzie trwała od 18 do 23 kwietnia (od Wielkiego Czwartku do wtorku po Poniedziałku Wielkanocnym włącznie). Druga wiosenna przerwa odbędzie niewiele ponad tydzień później – rozpocznie się w środę 1 maja i potrwa do piątku 3 maja.

Jak się dowiedzieliśmy nie wszystkie placówki edukacyjne w mieście jeszcze strajkują. Protest zawiesiły podstawówki, ale tylko na czas świąt. W środę strajk będzie kontynuowany. W szkołach gimnazjalnych protest ma charakter ciągły. Strajk został przerwany w PSP 9 i PSP 11. Nie oznacza to, że pracownicy tych dwóch szkół nie powrócą do protestu. Na razie go tam zawieszono bezterminowo. Od 24 kwietnia według planu funkcjonować ma już ZSP nr 2. Tam uczniowie po świętach mają stawić się na lekcje.

Strajku nie ma już w przedszkolach. Wcześniej odbywał się on w 5 placówkach. W pozostałych w ogóle się nie rozpoczął, ponieważ tak zdecydowali pracownicy w referendum.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~?Ximan

Puk puk stukają ximana w główkę.Puk, stuk głuchy odgłos.

xlman

Tak sobie pomyślałem że program 500+ dla dzieci dotyczy także dzieci nauczycieli.
Czyli jeśli nauczyciel ma dwójkę dzieci to jest 1.000zł.
Komunista Broniarz chce kolejne 1.000zł., co razem daje 2.000zł co miesiąc (brutto oczywiście).
Czy to zachłanność czy coś innego ?

~Jaja

Super, że jest tutaj temat strajku. Piszący, że prosili nauczycieli o faktury, których nie dostali, ale mają jakieś sms-y, będą proszeni o przedstawienie dowodów. Do sprawy.

~co moźe

Nauczyciel zrobić źeby młody człowiek szanował starszych jak w XXI w panuje moda na olewanie wszystkiego ciepłym moczem przez młodych?

~do buhaha

Odkad rolę rodzicow przejęli psycholodzy rodzice wręcz boją się swoich pociech bo wystarczy źe gówniarz pójdzie do pedagoga szkolnego i powie że ojciec go dręczy psychicznie i juź mają oboje rodzice pozamiatane. Znam przypadek kiedy dziewczyna tym szantażowała ojca jak nie chciał puścić 15 latki na imprezę. Dawniej to by dostała paskiem po gołej dupie i by było koniec dyskusji a dziś to dzieci terroryzują rodziców.

~wiemy

Do anrzej masz 100 procent racji ale PEŁO pozalało okradac POLAKÓW przez pseuo urzędniczyny z unii europejskiej najpierw nam ukradli a potem niby w dopłatach unijnych dawali od siebie to są jaja jak berety.

~andrzej

według platformy łobywatelskiej kryzys skończył się wraz z przejęciem władzy przez pis lecz nie są w stanie przyznać że rządzą lepiej tylko to taki zbieg okoliczności ,wiecie czary mary i stało się ,ta władza ma więcej szczęścia niż rozumu.to nie to że wzięli się za przestępców, oszustów i złodziei którzy okradali nas z naszych podatków i zamiast te pieniądze trafić do ludzi w postaci dotacji dla najbardziej potrzebujących oraz inwestycji społecznych typu park linowy itp. tylko według platformersów to się jakby samo zrobiło że się te pieniądze znalazły ,a może nawet ci złodzieje się nawrócili rozumiecie i przynieśli te skradzione pieniądze do kasy platformy i to oni dali ludziom .fajna bajeczka? kto chce kupować takie bajeczki ja bym je z chęcią sprzedawał po 5 zł mogę pisać cały dzień .

~andy

allo no co ty nie dasz rady podczas okresu? taki cienki jesteś? nie bądź lejba lej ile wlezie umiech)

~allo

Zawiesić coś jak się nie pracuje ja zawieszam swój interes na czas okresu żony

~ekspert

zlikwidowac zawód nauczyciela księża też mogą uczyć dzieci jak dawniej nie robicie nam łaski

~dyrektor

Do lola, hejterze . a za PEŁO to nauczyciele grosze zarabiali i cichutko siedzieli pajacu, terz gdy od PIS dostali godne podwyżki to podskakują i narażają się wszystkim rodzicom. A na podwyżki jakie oczekją będą musili jeszcze 6 lat poczekac bo inflacja w POLSCE jest na poziomie niecałe 2 procent i tyle mogą co najwyżej dostac podwyżki w skali roku. Bo jeśli rząd zrobi to co chcą nauczyciele to już w tym roku będziemy miec 30 procentową inflacje, czyli podwyżki nauczycieli zje inflacja i dalej będą łakc że mało zarabiają.

~Zażenowana

A gdzie są rodzice i kościół?????
Wszystkiemu winny nauczyciel, który ma ograniczone działania ????

~buhahaaa

lola chyba cie pogieło ...elita chyba prl..lu.Młodzi belfry tylko strajkuja bo tak mysla jak i ty...elita...umiech)))) co oni nauczyli młodych....???co???? co dzis młodzież za przeproszeniem warta???? ni poszanowania dla rodziców, starszych ,pracy....itp ,,,itd.Ludzie ogarnijcie sie ..kiedys nauczyciel to był ktoś!!!!!!! dziś to pracownik oswiaty i TYLE!!!! wiecej nie pisze bo mi....klawiatura sie poci...i rece bola od klikania na samą myśl...wrrrrr.

~lola

Nie martwcie się Drodzy Belfrowie, rodzice i uczniowie są z Wami i stoją także murem za Wami. Tylko idiota kopnięty nie wiadomo w którym miesiącu może Was potępiać. Dosyć poniżania zawodu nauczyciela z psim wynagrodzeniem. To nie tylko upominanie się o godne warunki życia ale to także walka o przyszłość naszej oświaty. Jak to mozliwe, żeby w jednym rządzie dotychczasowa reformatorka oświaty która zrobiła tyle zła "deformując" nagle zniknęła a jej szef(największy kłamca) obiecuje poi świetach "okrągły stół" na temat przyszłości... oświaty! Czy oni są poważni, czy i w ktorym miejscu premier z ministrem się rozminęli w tym kraju w sprawie "reformy"?? Nie pozwólcie się podzielić i skłócić bo to Was może tylko osłabić. Macie tą batalię wygrać Wy jako elita tego państwa!

~Basik

Czy tutaj są same pustaki z 500.plus czytając to mam takie odczucie nauczyciele nie martwcie pomożemy jak trzeba będzie emerytowany nauczycielka 100zl nie narzekam trzmacie się kupy to g... nikt nie ruszy jestem z WAMI

~Basik

Czy tutaj są same pustaki z 500.plus czytając to mam takie odczucie nauczyciele nie martwcie pomożemy jak trzeba będzie emerytowany nauczycielka 100zl nie narzekam trzmacie się kupy to g... nikt nie ruszy jestem z WAMI

~Wyborca

Niech sobie strajkują, są osoby kompetentne, które pomogą naszym dzieciom przystąpić do egzaminów. Pies was trącał.

~neverpis

Minister kultury i wicepremier Piotr Gliński zwiększa finansowanie Muzeum "Pamięć i Tożsamość" w Toruniu. Zamiast obiecywanych 70 deklaruje przekazanie aż 117 mln zł dla łojca zło..ja rydzola
a dla Was nauczyciele nima

~Zażenowana

Nieudacznikow , którzy nie znaleźli pracy w większych miastach , albo. studiowali na naszym Kulu

~Zażenowana

Nieudacznikow , którzy nie znaleźli pracy w większych miastach , albo. studiowali na naszym Kulu

~ha ha ha

Właśnie Ted zatrudnią nowych
Po robocie,po kłopocie.
Pomyśleć tylko,że tacy ludzie mają prawo do głosowania.

~Ted

Nie wiem jak w dużych miastach, ale u nas na etaty w szkołach czeka mnóstwo osób i to na dotychczasowych warunkach.

~Ted

Nie wiem jak w dużych miastach, ale u nas na etaty w szkołach czeka mnóstwo osób i to na dotychczasowych warunkach.

~Do rodzic

Rodzic zdaje się ,że masz spory problem.Tez stałeś w nocy po wódkę na stacji benzynowej?Wytrzeźwiej może zanim coś napiszesz . Alkohol jest dla ludzi,ale sprzedawali
całą noc na stacji benzynowej..Obslugujacy mówili,że mają puste półki.Rano było tylko ugniatanie kartonów z napisami Żubrówka,Żubr i Perła.Niechlubny wizerunek jak na katolickie miasto przystało.Co za śmieszna miejscowość.

~Rodzic

Nauczyciele jest robota w aluminium. Jak wam nie pasuje w szkole to z otwartymi ramionami was przyjmą do aluthecu. Tylko ile taki pański piesek wytrzyma w takiej robocie.

~Oj Monika

Monika słyszałaś kiedyś o tym ,że nauczyciel ma prawo do strajku?
Może jeszcze o tym ,że chcemy,żeby szkoły były wolne?
Twoje myślenie jest strasznie ograniczone Jak system,którego padliśmy ofiarą.Byle niedouczony człowiek czego mamy przykład w Stalowej Wolimoże zajmować stanowisko dyrektora po linii partyjnejTo on ma później robić ocenę nauczyciela i przyznawać mu 500zł.Bardzo dowcipny pomysł na splot .siatki.My mówimy NIE.

~Monika

Parodia nauczycieli, to i parodia strajku. Chyba czas najwyższy się zwolnić i zrobić miejsce tym, którzy na etaty czekają od lat, w każdej stalowowolskiej szkole jest mnóstwo podań osób, które chętnie przyjdą do pracy na aktualnych warunkach i jest duża szansa, że będą lepszymi nauczycielami od tych obecnie pracujących, uważających się za elitę, której wszystko się należy, niezaleznie od tego ile sami dają z siebie. Dajcie szansę tym, którzy chcą pracować !

~/Rozżalona/

I czemu znów niesprawdzone info puszczacie? Trzeba się bylo cokolwiek postarać i rzetelne wiadomości przekazac tym, którzy i tak nas opluwają wszem i wobec, a dzieci i tak do szkoly wysyłają, zamiast samemu dzieci nauczać.
Skoro n-le to banda nierobów, to po co takie larum, jak dalej nic nie robią tylko strajkują ??? A propos artykułu, to większość szkół ponadgimnazjalnych w stw strajkuje, czyli nie zarabia ! Wesołych Świąt !

~rodzic

Nawet w Niedzielę Wielkanocną nie potrafisz odmówić sobie dokopania komuś? Wesołych Świąt.

~Grty

Haha ten ich strajk to parodia.