Ponad 10,2 mln zł na samą dokumentację odcinka drogi ekspresowej

Image

Droga ekspresowa, o której mowa będzie przebiegać od Niska do Opatowa. Inwestycję prowadzi GDDKiA.

Jak poinformowała Joanna Rarus przygotowanie dokumentacji projektowej odcinka drogi ekspresowej S74 z Opatowa do Niska będzie kosztować ponad 10,2 mln zł. Oferta przetargowa oceniona jako najkorzystniejsza złożona została przez firmę Transprojekt Gdańsk.

Przy wyborze kierowano się trzema kryteriami: ceną, doświadczeniem projektanta drogowego i mostowego. Umowa zostanie podpisana na przełomie maja i kwietnia, o ile któryś z pozostałych oferentów nie odwoła się od decyzji.

Transprojekt Gdańsk będzie musiał przygotować dokumentację projektową Studium Techniczno- Ekonomiczno- Środowiskowego dla ok. 71 km drogi ekspresowej S74 na odcinku Opatów– Nisko, a także stosowne dokumenty potrzebne do złożenia wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i uzyskać taką decyzję. Dokumentacja STEŚ ma być gotowa w ciągu 15 miesięcy od daty podpisania umowy.

Jak informuje GDDKiA przewidywany przebieg tego odcinka drogi ekspresowej S74 zlokalizowany jest na terenie województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego. Inwestycja obejmuje budowę pełnego zakresu drogi ekspresowej klasy S, na odcinku w rejonie miejscowości Okalina- Kolonia (w dowiązaniu do rozwiązań projektowych S74 odcinka obwodnicy Opatowa) na terenie województwa świętokrzyskiego i włączenia do projektowanej drogi ekspresowej S19 w Nisku (węzeł „Zapacz” – z węzłem) na terenie województwa podkarpackiego wraz z węzłami, skrzyżowaniami, miejscami obsługi podróżnych, drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi zapewniającymi dostęp do drogi publicznej oraz usunięciem kolizji z infrastrukturą techniczna nie związaną z drogą.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.