Egzaminy gimnazjalne odbywają się normalnie

Image

Ani w powiecie stalowowolskim, ani niżańskim nie są zagrożone egzaminy gimnazjalne. Młodzież rozpoczęła sprawdzian dokładnie o godzinie 9:00.

Zadowoleni są uczniowie, zadowoleni ich rodzice, bo nauczyciele stanęli na wysokości zadania i mimo akcji protestacyjnej zadbali o dobro uczniów. Zarówno w powiecie stalowowolskim, jak i niżańskim egzaminy gimnazjalne odbywają się planowo, bez opóźnień i komplikacji. Jak zapowiedziała Podkarpacka Kurator Oświaty Małgorzata Rauch w żadnych ze 101 podkarpackich gimnazjów nie powinno być problemów.

W województwie podkarpackim do strajku włączyli się pracownicy 16 gimnazjów. Jeśli podczas egzaminu wystąpiłby jakikolwiek problem z kadrą, to jest ją kim zastąpić, bo w skali województwa do kuratorium zgłosiły się 234 osoby, które mają kwalifikacje pedagogiczne i mogą zostać powołane do zespołu nadzorującego egzamin gimnazjalny. Wśród nich są m.in wizytatorzy z kuratorium, wojewoda i kurator. Gotowość wyraziło ponadto 56 nauczycieli z placówek prowadzonych przez samorząd województwa.

Dziś test humanistyczny sprawdzającym wiedzę z języka polskiego, historii i WOS-u. W czwartek na sprawdzianie z wiedzy matematyczno- przyrodniczej będzie trzeba odpowiadać na pytania z zakresu: nauk przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii oraz z matematyki. W piątek odbędzie się egzamin z języka obcego: najpierw wszyscy rozwiążą test na poziomie podstawowym, a później część uczniów przystąpi do sprawdzianu na poziomie rozszerzonym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~aaaaaa

bbbbbb

~Nocny Marek

Więcej nie komentuję, ktoś podszywa się pod mój nick. Polecam mu do przeczytania "Towarzysz Szmaciak czyli wszystko dobre co się dobrze kończy" Janusza Szpotańskiego.

e2rds

Nocne Marki, tylkoPISy pozostawiam wam forum do dyspozycji, możecie pisać co ślina na język przyniesie, nie interesuje mnie to, ja od dzisiaj wypoczywam do końca miesiąca, życzę miłych dni.

~logika

To jest strajk Koalicji Europejskiej i KOD, a nie nauczycieli. Prawdziwi nauczyciele, tacy krwi i kości, to normalnie pracują i dbali, aby uczniowie mogli w spokoju pisać egzaminy.

~Edukoszmar

@@@@@@ Wszystko w porządku?Może powinien Pan się podpisywać Edukoszmar

~ttttttttttt

@Ja - poprawiam. Nauczyciel dyplomowany 2800zł netto/ 40 godzin tygodniowo/ 4 tygodnie = 17,5 zł za godzinę. Cała prawda.

~Brawo

Rośnie fala wplat dla strajkujących.Sytuacja się pięknie rozwija Jest szansa przywrócić oświatę do normalności.

~@@@@@@

Czytanie ze zrozumieniem: Ala ma kota, kot ma robota, robot ma asa, a as ma .............I tu należy użyć wyobraźni. Przepraszam, że śmieję się z osoby chorej, ale od jakiegoś czasu obserwuję to forum. I trochę mnie to bawi.

~franiu

12 lat temu byłem młodym naiwnym człowiekiem i z głupoty zagłosowałem na PO było to pierwszy i ostatni raz w życiu bo powiedziec że się na nich zawiodłem to tak jak nic nie powiedziec.

~Stryjecka

@Ważne
Właśnie od tego trzeba było zacząć.
Przeciwstawieniu się rozpowszechnianiu fałszywych informacji o zarobkach czy godzinach pracy.
Ci ludzie są zupełnie nieświadomi..Nie mają pojęcia o czym piszą.

~WAżNE

Wyjaśnijmy najważniejszą rzecz w tym całym sporze....Pensum 18 godzin to czas, który nauczyciel obowiązkowo i oczywiście w wymiarze minimalnym musi spędzić przy tablicy, pozostałe 22 ma wypełnione zadaniami typu sprawdzanie, wywiadówki, przygotowywanie się do lekcji, przygotowywanie do konkursów, zawodów, olimpiad, szkolenia, konferencje, rady pedagogiczne itp. Tak wygląda rzeczywistość i za te 40 godzin pracy dostaje nędzne, uwłaczające wynagrodzenie!!! Wszyscy krzyczą, że to nieroby i dostają pieniądze za nic...więc ja pytam czy polityk siedzący w sali obrad powinien dostawać wynagrodzenie jeżeli go tam nie ma podczas głosowania???? Czy dziennikarz, który jest na wizji tylko 5 minut powinien dostawać wynagrodzenie za te 5 minut na wizji, bo go nie widzicie później??? Czy strażak powinien dostawać wynagrodzenie tylko za to, że bierze udział w akcji a poza akcją nie widzicie go więc pieniądze już mu się nie należą?????? Ludzie zastanówcie się, co wy mówicie!!!!! Nauczyciel, żeby mógł stanąć przed uczniami na te 18 godzin minimum przy tablicy 22 się do tego wystąpienia przygotowuje w różnych formach!!!!! I też pracuje 40 a nawet więcej np. polonista.. Ludzie opamiętajcie się, co wy mówicie o nauczycielach, o ludziach którym często zawdzięczacie tak wiele.

~Ale miasto

W dwójce syf,oszołom.nauczyciel udziela się jeszcze na forum,ale w 11 dopiero się działo.

~Iwona

A dlaczego Pana Bedońskiego nie ma już na zdjęciach???

~Pozdrawiamy

@@@@@@@Będoński .Pozdrawiamy.

~@@@@@@

Sprawa jest znana wszędzie? Niektórych nawet czytanie ze ze zrozumieniem przerosło.

~Odwagi

@@@@@@@
To miło mi,żesprawa jest znana wszędzie.Co ty się mnie tak boisz?

~@Nocny Marek

Ale to nie on pisał tu i teraz.Oczopląsy i splątanie.Ha ha ha.Jak.ma być dobrze,kiedy tacy ludzie glosują

~@Nocny Marek

Chłopie zgłupiałeś do końca
Ty jesteś nocny,
Nie pisz w dzień.Mówię ci kobietę do lóżkazamiast świni.Moze ci się polepszy.

~WAŻNE

Wyjaśnijmy najważniejszą rzecz w tym całym sporze....Pensum 18 godzin to czas, który nauczyciel obowiązkowo i oczywiście w wymiarze minimalnym musi spędzić przy tablicy, pozostałe 22 ma wypełnione zadaniami typu sprawdzanie, wywiadówki, przygotowywanie się do lekcji, przygotowywanie do konkursów, zawodów, olimpiad, szkolenia, konferencje, rady pedagogiczne itp. Tak wygląda rzeczywistość i za te 40 godzin pracy dostaje nędzne, uwłaczające wynagrodzenie!!! Wszyscy krzyczą, że to nieroby i dostają pieniądze za nic...więc ja pytam czy polityk siedzący w sali obrad powinien dostawać wynagrodzenie jeżeli go tam nie ma podczas głosowania???? Czy dziennikarz, który jest na wizji tylko 5 minut powinien dostawać wynagrodzenie za te 5 minut na wizji, bo go nie widzicie później??? Czy strazak powinien dostawac wynagrodzenie tylko za to, że bierze udział w akcji a poza akcją nie widzicie go więc pieniądze już mu się nie należą?????? Ludzie zastanówcie się, co wy mówicie!!!!! Nauczyciel, żeby mógł stanąć przed uczniami na te 18 godzin minimum przy tablicy 22 się do tego wystąpienia przygotowuje w różnych formach!!!!! I też pracuje 40 a nawet więcej np. polonista.. Ludzie opamiętajcie się, co wy mówicie o nauczycielach, o ludziach którym często zawdzięczacie tak wiele.

~Jaaa

18 godzin (tydzień) x 4 tygodnie = 72 godziny. Poprawiam: Wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego 2800 zł netto/72 godziny w miesiącu = 38,88 zł netto na godzinę. Stażysta 1800 zł netto / 7 godziny = 25 zł netto na godzinę. Cała prawda.

~Nocny Marek

Do @2rds. Jako Nocny Marek właśnie na chwile się przebudziłem. Piszesz, cyt. "Daj sobie spokój z wracaniem z przykładami do poprzedniej władzy. Jesteśmy tu i teraz". Rozumiem, że "tu i teraz" jesteś z PO KO, czyli z POstKOmunistami vel POgrobowcami KOmunizmu. Słuchaj dalej gadzinówki i czytaj szmatławca sprzyjającym PO KO. Ja też ich słucham i czytam, ale też i słucham i czytam inne media dla wyrobienia własnej opinii. Pamiętaj, iż już raz wyborcy 4 lata temu zdecydowali kogo chcą, a kogo nie. I dalej tak będzie. "VOX POPULI VOX DEI" (Głos ludu jest głosem Boga) - uszanuj to. Siejcie więcej jadu, a osiągniecie skutek odwrotny do zamierzonego. Ja nie wiem jeszcze na kogo oddam głos, ale na pewno nie na PO KO. Czy podoba Ci się stwierdzenie v-ce przewodniczącego KODu, cyt. "Wyborcy PiSu to głupcy, to my jesteśmy myślącą mniejszością". Czy Ci się podoba drwienie z krzyża Pani Róży, Marii, Barbary Grafin von ... z Polski wiszącego przy lusterku w taxi - kierowca to pisior. To jest właśnie Twoje "tu i teraz". Ja chyba też jestem pisior bo noszę w saszetce różaniec, który przed laty otrzymałem od mojej nieżyjącej mamy. Nie usiłuję Cię zmieniać, bo masz prawo do własnych poglądów. Nie jestem jasnowidzem, być może w przyszłości to ja będę wstydził swoich poglądów, a Ty będziesz się chełpił, iż miałeś rację. "Pożyjom uwidjom".
Narka, idę dalej chrapać

~@@@@@@

Dokładnie. Biedne dzieciaki. Kobiety, która już nie potrafi żyć bez setek wpisów na ten sam temat. Znana wszędzie. I nie ma to nic wspólnego z walką nauczycieli o godność.

~Nareszcie

Biedne dzieciaki.Dzieci mają więcej rozumu niż wy.Nie chcą głupoty,chamów i zboczeńców w szkołach.Co z tego jak nawet się przesuną egzamony?Nic.
Gorzej jak po szkole będzie bezkarnie biegał wariat zmieniający oceny,a leniwy dyr.bal się o swoją dupę ,bo sam ma.bagno i sprawę krył.Matoły w tej wsi dziecko wróciło ze szkoły z utratą wzroku..

~Brawo

Jak chollota cierpi. kwiczcie i skowycie.Dziękuję za wpisy.
Napiszcie coś jeszcze stalowowolskie matoły
Głupi was rozgryzie Dzieci się już śmieją włóż 900wyciągnij 500.
Ciemnogrodzie patrz i ucz się..

~buhahaaa

pismaker podzieki złóz broniarzowi który celowo zrobił zadyme o nauczycieli. On ma ich głeboko ale musiał wykonac polecenie kolegów z peło i kodu i zrobic ta szopke przedwyborcza.Wszyscy to widza a ty masz klapki na oczach?? Co jeszcze zrobia aby przed wyborami zaistniec? bo programu nie widać...umiech))))).

~he hee

opozycja i zagranica staje na głowie aby narobić jak najwiekszego szumu wokół nauczycieli. TO ich jedeny program wyborczy po lgbt.Cel ....zadymy i rozruchy ale im sie to nie uda .Łupnia dostaną przy urnach i to bedzie ostateczna porażka.Sztandary kodowskie trzeba bedzie ....spalić badz wyprowadzić na kamczatkę jak pozwola .Ot cała sprawa.

~PISmaker

No to.....Składam serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, dyrektorom i wszystkim wspaniałym ludziom dzięki dzieciaki mogły zdać egzaminy gimnazjalne. A wszystkim hejterom życzę, żeby to gówno, którym tu w ludzi rzucacie stanęło wam w gardle. Amen

~buhahaaa

erdees nie kompromituj sie już i rób lepiej to co umiesz a wiec kostur sadzonki i pora sadzić las(tym sie sam pochwaliłeś tu na forum). To ci najlepiej chyba wyszło w życiu (może i włosy nie wiem bo nie widze co pod beretem jest).Posiadasz wiedze która pozwoliła za peerelu ci egzystowac ale terazniejszy czas cie przerasta.Ciesz sie emerytura i jak najwiecej na swieżym powietrzu(sadzenie lasu w sam raz wiec).Czas WIELKIEJ NOCY masz wiec też możliwość nawrócenia i obrania dobrej drogi na stare lata po tych doch czasowych wertepach jakie miałeś.Zacznij dziś od palmy..

~Strajk

Strajk nauczycieli wieczorne wiece poparcia dla nauczycieli w całej Polsce
Polecam ten tytuł
Sytuacja się pięknie rozwija.

~Rzeszów

Tłumy na pikiecie poparcia dla strajku nauczycieli w Rzeszowie.
Zapraszam do artykułu że zdjęciami o takim tytule
Rzeszowiak to najwyraźniej jeden z tych psychicznie chorych