Skazany po latach za zbrodnie komunistyczne

Image

Kazimierz P., były funkcjonariusz Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Rzeszowie oraz Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Nisku, został skazany, ale…

Ja informuje Naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie prokurator Beata Śmiechowska Kazimierz P., funkcjonariusz Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Rzeszowie oraz Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Nisku, wyrokiem Sądu Rejonowego w Rzeszowie z dnia 1 kwietnia 2019 r. został skazany za zbrodnie powojenne.

- Został skazany za czyny stanowiące zbrodnie komunistyczne i zbrodnie przeciwko ludzkości, polegające na tym, że w okresie od 1 maja 1946 r. do grudnia 1946 r. w Rzeszowie, a w okresie od 16 września 1948 r. do 23 listopada 1948 r. w Nisku znęcał się fizycznie i psychicznie nad czterema przetrzymywanymi w areszcie działaczami niepodległościowymi, w ten sposób, że dokonywał o różnych porach, także w nocy, na przemian z innymi funkcjonariuszami, częstych, wielogodzinnych przesłuchań, wyzywał i znieważał słowami wulgarnymi i obraźliwymi oraz wielokrotnie bił w najróżniejszy sposób- informuje prokurator Beata Śmiechowska.

Za zarzucane czyny Sąd wymierzył Kazimierzowi P. łączną karę 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 4 lat próby.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~he hee

ormowska swołocz w patrolach z milicjantami dla własnej tylko uciechy karała mandatami ludzi tylko dla swej przyjemnosci......czy w tych szeregach nie był czasami....er...esik???? Nie była to twa pasja ????? wszak jawnie piszesz że jestes ateistą i dla ciebie to nie ewangelie PISMA ŚWIETEGO a ....aż grzech to powtarzać.Jeszcze kręgosłup ci sie ugnie i padniesz na kolana.Nie ty pierwszy i ostatni.

art2deco

Obóz Pracy w Treblince I został utworzony dla Polaków zarządzeniem niemieckiego gubernatora dystryktu warszawskiego Ludwiga Fischera z dnia 15 listopada 1941 r. i funkcjonował do 23 lipca 1944 r. Zajmował obszar 17 hektarów i był oddalony o 2 kilometry od Obozu Zgłady w Treblince II. Otoczony był ponad dwumetrowym ogrodzeniem z drutu kolczastego, w strategicznych punktach stały wieże wartownicze z karabinami maszynowymi. Na zewnątrz tego ogrodzenia rozciągnięto zwoje drutu kolczastego oraz ustawiono zapory przeciwczołgowe.

Na bramie głównej obozu widniał napis "Arbeit macht frei". Polscy więźniowie mieszkali w drewnianych barakach, spali na gołych deskach we własnych ubraniach. Załoga obozu składała się z kilkudziesięciu SS–manów i około 100 ukraińskich strażników, przeszkolonych uprzednio w ośrodku szkoleniowym SS w Trawnikach.

Zsyłano tu polską ludność cywilną, początkowo mieszkańców powiatu sokołowskiego, później także pozostałych powiatów dystryktu warszawskiego. Polaków osadzano w obozie w odwecie za akcje zbrojne polskiego podziemia, nieprzestrzeganie godziny policyjnej, przejawy oporu wobec przedstawicieli władzy okupacyjnej. Sposobem stałego, "uzupełniania siły roboczej" było osadzanie w obozie osób zatrzymanych podczas łapanek i obław, organizowanych w miastach dystryktu warszawskiego, na szlakach kolejowych i pobliskich wioskach.

mamut0

Pis to zło uwierz w to. Sex afera w burdelu z udziałem marszałka sejmu Kuchcińskiego z nieletnią prostytutką, są porno nagrania. Kuchciński BURDELLO BUMU BUM bunga bunga tak się bawi elita PIS SEKTY
Weber Rafał nie nadawał się do pracy w Urzędzie Gminy w Zaleszanach, nie przeszedł rekrutacji na stanowisko urzędnika w gminie, o niczym nie miał pojecia, to w rządzie pisu będzie sie nadawał na wiceministra infrastruktury, nie ma pojęcia o inwestycjach, na testach w gminie zaleszany uzyskał mniej niż 50 % i nie został dopuszczony do rekrutacji ustnej, miał jedną z najgorszych prac pisemnych w czasie postępowania kwalifikacyjnego
To jest kolega diabła Jarosława Kaczyńskiego. Jak podają brytyjskie media Jarosław Kaczyński jest gejem , oszustem, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na koniec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum
A co słychać u drugiego kolegi niedorobionego prawiczka Jarosława K Lucjusza N kiedy nim się zajmie CBA

Pewnie to nie dotyczy:
Sponsoringu i zaplaty z publicznych pieniedzy podatnika za kampanie prezydencka obecnego radnego bylemu radnemu w formie wyrownania dlugow.
Sprzedanie przez starostwo oficyny palacowej w Charzewicach za 600 tys zl radnemu zamiast 1 200 000 i przeznaczenie 400 tys zl na “remont” Lipowej z plastikowymi latarniami?
Za zdewastowanie przez WKZ i radnego zabytkowej oficyny palacowej i zrobienie z niej kiczu palacowego?
Za zdewastowanie zabytkowej bramy przez WKZ i radnego bo malo kiczowata i autokary sie nie mieszcza?
Zlecanych wyzerek na koszt miasta i “sponsorow” w ordynckim kiczu palacowym?
Za wycieczki do Chin i z powrotem..

JVM

@stecolko

Oczywiscie byl na tej tablicy rowniez.

Jasniej a co mozna pisac juz jasniej.

Mazowowiecki swoimi rozczapierzonymi palcami pokazywal viktorie i nawolywal do "grubej kreski" przeciwko Polskiemu Narodowi - mam tutaj na mysli Tych, ktorym po wojnie nie pozwolono normalnie egzystowac, ksztalcic sie i rozwiajc. Ta spolecznosc zostala odsunieta od budowy Rzeczypospolitej. Po nazwiskach widac ze obecni przy wladzy nie figurowali w ruchu niepodleglosciowym po wojnie. W jej miejsce powstalo spoleczenstwo klasy robotniczej- chlopskiej , ppr-owcy, ubecy wiekszosc po siedmiu klasach a inni nawet bez - po wojnie niektorzy nauczyli sie pisac i czytac (bez zrozumienia) pewnie mnie tez czytaja.

Byly proby powrotu do normalnosci po roku 1989 ale zostaly stlumione - przykladowo prez. Szlezak wyrzucil Lubomirskich po powrocie do Majatku w Charzewicach bo sam mial ochote na uwlaszczenie sie tam. Wiekszosc powracajcej inteligencji z zagranicy wrocila z powrotem - komuchy wladzy nie oddadza.

Po wojnie portrzeba bylo kadr do zarzadzania krajem wiec przy uniwersytetach powstawaly kursy dla sedziow prawnikow pod kuratela politrukow. Zadna reforma sadownicza wlacznie z wymiana sedziow niczego nie rozwiaze.

Jak w przypadku:

- dyrektor Inspektoratu PZU SA w Sandomierzu,

przebieg kariery zawodowej:

w latach 1979-1990, zatrudniony m.in. w Wydziale IV SB KW MO w Tarnobrzegu, absolwent kursu KGB. Kurs KGB w Moskwie ukończył 1990 r. , w czasach, kiedy Ministerstwem Spraw Wewnętrznych kierował Krzysztof Kozłowski.

Kogo zatrudnial w pierwszej kolejnosci do pracy? opozycje?

~j2346

To słynny ormowiec,ze Stalowej.

stecolko

Panie JVM ,moze jaśniej ,od wojny !.Mieli po kilka klas Szkoly Podstaswowej ,byli sędziami ,prokuratorami ,komendantami placówek UB,SB ,trzeba było być wiernym sługom socjalistycznej władzy .Ich dzieci ,szkli w ślady swoich uznanych ojców ,matek ,tak jest do dziś ! KASTA jak komin Batorego ! Jeśli chodzi o Nisku ,to przesłuchania prowadził Tato Pani Europosel D.H. Sławne to Nisko z tych przesłuchań .

~he hee

a czy przypadkiem nasz bohater wypisujacy bzdety erd.... nie należał kiedyś do tej elity władzy????? Teraz wielki emeryt i antypisior zagorzały.Możliwe że emeryturka obcieta i taki afront do władzy....he he

JVM

@stecolko
/.../ Kiedyś Sądy byly w rękach takich ludzi ,jak Kazimierz P. dziś są w rękach ich dzieci i wnuków ./.../

Gdy podczas Debaty Oxfordzkiej w Palacu Prezydenckim na temat roku 1989 i rocznicy "okraglego stolu" mowil Prof Zybertowicz: "wtedy agenci podzielili sie wladza z swoimi agentami" to zostal zaraz zaatakowany - jaka jest rzeczywistosc to widac.
W Nisku to nawet ktos o nazwisku Tudor (tak sie nazywal kir. PUBP w Tarnobrzegu, pozniejszy Lowczy w Kole Lowickim Nisko) startowal do Rady Miasta.

stecolko

Jeden z przesłuchiwanych w Nisku ,to mój sąsiad ,to były żołnierz AK ,za działalność i przynależność do Armii Krajowej odsiedział 9 lat .Pośmiertnie odznaczony przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego . Ten wyrok ,to kpina !! Kiedyś Sądy byly w rękach takich ludzi ,jak Kazimierz P. dziś są w rękach ich dzieci i wnuków . Jak oczekiwać sprawiedliwych wyroków ? Na próżno ! To jest KASTA !

kabi

jak w ciągu tych czterech lat jeszcze raz będzie tak przesłuchiwał aresztowanych to sąd odwiesi te dwa lata i dołoży jeszcze dwa pójdzie siedzieć. Wysoki sąd raczy sobie żarty z prawa robić.

~Jarecki

Ukamienowanie mu się należy. umiech

~Polak

Wstyd mi za ten "sąd"

~Tylko PiS

Powiesić go na latarni, w centrum miasta.

~Renia

Udział w manifach KOD-u i Podkarpackich Rebeliantów też wlicza się do warunków zawieszenia wykonania wyroku?

~zizou

no i macie wasze sady...dalej idzcie za opozycja i starym ukladem..reka reke myje i sie z ludzi smieja...

~Luka

Za takie znecanie i bicie tylko dwa lata .? Faktycznie sady sa do dupy

Mariusz77

Bareja wiecznie żywy w sądach .

JVM

@zibiboom
Dlaczego w tym kraju nie podaje się pełnego nazwiska zbrodniarzy i przestępców /../

Pewnie dlatego:

Rok 2007

"Twarze rzeszowskiej bezpieki" prezentowane są przed budynkiem dawnego Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa w Tarnobrzegu?
/../
Wiele wskazuje na to, że zniszczenie trzech tablic, w tym tytułowej oraz z nazwiskami funkcjonariuszy związanych z Tarnobrzegiem, nie jest dziełem przypadku.
/../
Na 52 planszach prezentowane są sylwetki ponad stu sztandarowych reprezentantów reżimu komunistycznego, którzy trwale wpisali się w historię i pamięć tysięcy prześladowanych mieszkańców Podkarpacia. Niektórzy z tych funkcjonariuszy mieli epizody karier w szkołach NKWD i KGB, gdzie uczyli się metod zastraszania społeczeństwa i wywierania presji. Można zobaczyć m.in. twarze tych, którzy pracowali w KW MO w Tarnobrzegu.
/.../
Wśród oprawców są osoby dobrze znane w lokalnym środowisku, które pełniły bądź nadal pełnią ważne funkcje publiczne. Jak udało się nam ustalić, jest wśród nich m.in.:

- prezes Przedsiębiorstwa Wielobranżowego "Karabela" Sp. z o.o.
- dyrektor Inspektoratu PZU SA w Sandomierzu,
i inni.
zrodlo: Interaktywna Polska

Cos sie zmienilo dzisiaj?

zibiboom

Dlaczego w tym kraju nie podaje się pełnego nazwiska zbrodniarzy i przestępców. Cierpieli konkretni niewinni ludzie. Jakaś pseudo ustawa chroni zbrodniarzy. jak dla mnie to K-jak Kazik nic nie znaczy. Dla sąsiadów może być to nadal miły pan zza ściany. Chronimy zło aby go nie pokazać ludziom , aby nie ustrzec przed nim innych, aby znowu ktoś musiał cierpieć. Wiadomo, że zwykle taki czy inny typ po odbyciu kary chętnie wraca do precederu.
Apeluję do rządzących aby upubliczniać zło z pełnej nazwy wraz z wizerunkiem. Amen

JVM

@Marko
OTUA - konstytucja - !
Tylko najgorsze oszołomy bez odrobiny rozumu - bronią polskich sądów !
Polskie sądy - to jeden wielki PRL - jakby nareszcie się odbyła lustracja to zapewne połowa tych szuj zwanych sędziami zakończyłaby pracę !


To nie dotyczy tylko sadownictwa ale wszystkich waznych instytucji zycia publicznego.

Przykladowo Kola Lowieckie - przedwojenny Polski Zwiazek Lowiecki zostal zlikwidowany a w jego miejsce powstal o takiej samej nazwie PZL w 1952r. Powstawac tez zaczely Kola Lowieckie.
Przykladowo Kolo Lowieckie Nisko - zostalo zalozone przez ub-kow z Powiatowego Urzedu Bezpieczenstwa Publicznego Nisko. Do kola mogli nalezec tylko ub-cy, milicjanci i ppr-owcy - pozniej dobierali do grona Kola "swoich" i tak do dnia dzisiejszego. Lowczym w Kole Nisko byl ubek P. Tudor kierownik PUBP- Tarnobrzeg. Pewnie ten ubek w/w rowniez nalezal do tego Kola.

Charakterystyczne jest to, ze przyjmowani czlonkowie do kolo pochodzili juz z nowych wyborow w latach 50 siatych, Ci przedwojenni raczej nie.

Gdyby przyjeto taka sama zasade w 1989 roku rozwiazano ubecki Polski Zwiazek Lowiecki i Kola Lowieckie a na ich miejsce powolano nowe pod taka sama nazwa ale juz z czlonkow nie majcych powiazan z ubecja - milicja i ppr-em wtedy mozna by probowac powrocic do normalnosci.

A tam mamy co mamy.

~prawica

też był w pisie ubek jak inni esbecy?

~Marko

OTUA - konstytucja - !
Tylko najgorsze oszołomy bez odrobiny rozumu - bronią polskich sądów !
Polskie sądy - to jeden wielki PRL - jakby nareszcie się odbyła lustracja to zapewne połowa tych szuj zwanych sędziami zakończyłaby pracę !

JVM

Morderstwo w 1944 roku sp. ksiecia Jerzego Ignacego Lubomirskiego z Ordynacji Rozwadowskiej przez funkcionariuszy PUB w Tarnobrzegu kierowanym w tym czasie przez P. Tudora nie zostalo skutecznie osadzone. Jak podaje w Tyg. Nad. red. Reszczynski ksiaze zostal przeciety przez ubekow pila na pol a cialo gdzies pochowane w nie znanym miejscu.

Do tej pory fornale i byli ubecy pladruja dwor w Charzewicach i to sa wlasnie skutki takich postepowan sadowych, ktore blokuja normalne funkcjonowanie Panstwa i Prawa dajac bylym ubekom czas na spokojne przekazanie schedy i "etosu" ubeka swoim nastepcom.

Poczekamy jeszcze na inne absurdy typu eufemistyczne wielokrotne bicie w najrozniejszy sposob okreslajace zachwownia bandytow i psychopatow.

Moze byla ubecja jeszcze nie pozwolila na skuteczne sledztwo w/s sp. ksiecia Lubomirskiego bo przeciez gdzie Go zakopala oczywiscie wie?

~dlaczego

Jak można osobie nie wykonującej swojej pracy ze względu na wiek wymierzyc kare w zawieszeniu jak on może się teraz znęcac nad ludzmi jak już nie jest Ubekiem. Pomieszanie wszelkiej głupoty gdyby sądy były nie zależne na 100 procent odsiedzial by ten ubek 2 lata za kratami.