Rusza przebudowa ul. Sopockiej

Image

Ul. Sopocka w Nisku wkrótce będzie przebudowana. Wykonawcy został już przekazany teren. Realizacja tej inwestycji będzie kosztować około 1,8 mln zł.

W ramach planowanej inwestycji zostanie zmodernizowany odcinek drogi powiatowej Nr 1051R ul. Sopocka w Nisku. Droga nie tylko zyska nową nawierzchnię, zostanie również wykonane odwodnienie. Pojawi się też nowy chodnik dla pieszych.

Do powiatu niżańskiego trafiło 7 ofert od firm m.in. z: Dębicy, Sandomierza, Boguchwały, Staszowa i Stalowej Woli. Realizację inwestycji powierzono konsorcjum firm z Kraśnika i Sandomierza, co będzie kosztować prawie 1,8 mln zł. Szacowano, że przebudowa tej drogi pochłonie 2,4 mln zł. Oznacza to, że udało się zaoszczędzić około 600 tys. zł. Umowę z wykonawcą tej inwestycji Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Wicestarosta Adam Mach podpisali pod koniec marca.

Zadanie to będzie dofinansowanie z programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury drogowej w wysokości 50%. Wszystkie roboty drogowe mają zostać wykonane do końca października br.

Przypomnijmy, że w 2018 roku powiat niżański realizował inną inwestycję związaną z modernizacją 350 m odcinka ul. Sopockiej w Nisku. Zadanie to zostało powierzone firmie z Niska, co kosztowało prawie 440 tys. zł. Inwestycja poprawiła bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Piechotaa

Krzywy debil razem z bratem położył krzywo 350m chodnika,szkoda że nie można zdjęć tu dodawać.. pieniądze powinni oddać bo wszystko jest krzywo.

~Alfon

Ale co nad to obchodzi ? czy to portal niskiemiasto . ?

~Michal

Mam nadzieję, że tym razem wykonawca nie zniszczy nawierzchni jak po "remoncie" w zeszłym roku.

~Michal

Mam nadzieję, że tym razem wykonawca nie zniszczy nawierzchni jak po "remoncie" w zeszłym roku.