Rusza przebudowa ul. Sopockiej

Image

Ul. Sopocka w Nisku wkrótce będzie przebudowana. Wykonawcy został już przekazany teren. Realizacja tej inwestycji będzie kosztować około 1,8 mln zł.

W ramach planowanej inwestycji zostanie zmodernizowany odcinek drogi powiatowej Nr 1051R ul. Sopocka w Nisku. Droga nie tylko zyska nową nawierzchnię, zostanie również wykonane odwodnienie. Pojawi się też nowy chodnik dla pieszych.

Do powiatu niżańskiego trafiło 7 ofert od firm m.in. z: Dębicy, Sandomierza, Boguchwały, Staszowa i Stalowej Woli. Realizację inwestycji powierzono konsorcjum firm z Kraśnika i Sandomierza, co będzie kosztować prawie 1,8 mln zł. Szacowano, że przebudowa tej drogi pochłonie 2,4 mln zł. Oznacza to, że udało się zaoszczędzić około 600 tys. zł. Umowę z wykonawcą tej inwestycji Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Wicestarosta Adam Mach podpisali pod koniec marca.

Zadanie to będzie dofinansowanie z programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury drogowej w wysokości 50%. Wszystkie roboty drogowe mają zostać wykonane do końca października br.

Przypomnijmy, że w 2018 roku powiat niżański realizował inną inwestycję związaną z modernizacją 350 m odcinka ul. Sopockiej w Nisku. Zadanie to zostało powierzone firmie z Niska, co kosztowało prawie 440 tys. zł. Inwestycja poprawiła bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Piechotaa

Krzywy debil razem z bratem położył krzywo 350m chodnika,szkoda że nie można zdjęć tu dodawać.. pieniądze powinni oddać bo wszystko jest krzywo.

~Alfon

Ale co nad to obchodzi ? czy to portal niskiemiasto . ?

~Michal

Mam nadzieję, że tym razem wykonawca nie zniszczy nawierzchni jak po "remoncie" w zeszłym roku.

~Michal

Mam nadzieję, że tym razem wykonawca nie zniszczy nawierzchni jak po "remoncie" w zeszłym roku.

mamut0

Kuchciński BURDELLO BUMU BUM bunga bunga tak się bawi elita PIS SEKTY
Weber Rafał nie nadawał się do pracy w Urzędzie Gminy w Zaleszanach, nie przeszedł rekrutacji na stanowisko urzędnika w gminie, o niczym nie miał pojecia, to w rządzie pisu będzie sie nadawał na wiceministra infrastruktury, nie ma pojęcia o inwestycjach, na testach w gminie zaleszany uzyskał mniej niż 50 % i nie został dopuszczony do rekrutacji ustnej, miał jedną z najgorszych prac pisemnych w czasie postępowania kwalifikacyjnego
To jest kolega diabła Jarosława Kaczyńskiego. Jak podają brytyjskie media Jarosław Kaczyński jest gejem , oszustem, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na koniec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum
A co słychać u drugiego kolegi niedorobionego prawiczka Jarosława K Lucjusza N kiedy nim się zajmie CBA

Pewnie to nie dotyczy:
Sponsoringu i zaplaty z publicznych pieniedzy podatnika za kampanie prezydencka obecnego radnego bylemu radnemu w formie wyrownania dlugow.
Sprzedanie przez starostwo oficyny palacowej w Charzewicach za 600 tys zl radnemu zamiast 1 200 000 i przeznaczenie 400 tys zl na “remont” Lipowej z plastikowymi latarniami?
Za zdewastowanie przez WKZ i radnego zabytkowej oficyny palacowej i zrobienie z niej kiczu palacowego?
Za zdewastowanie zabytkowej bramy przez WKZ i radnego bo malo kiczowata i autokary sie nie mieszcza?
Zlecanych wyzerek na koszt miasta i “sponsorow” w ordynckim kiczu palacowym?
Za wycieczki do Chin i z powrotem