VIII Podkarpacki Memoriał Sportowy

Image

14 lat temu odszedł z tego świata św. Jan Paweł II. We wtorek wspominając jego wielki pontyfikat zorganizowano coroczne zawody.

Jan Paweł II kochał sport i aktywność ruchową. Taki sposób uczczenia pamięci o nim wpisuje się więc w jego styl życia. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji spotkało się wielu młodszych i starszych sportowców. Wszystko rozpoczęło się sztafetą biegową osób niepełnosprawnych o godzinie 13:00 z inicjatywy Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, parafii pw. św. Jana Pawła II i Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Szczególnej Troski "Nadzieja", a także lokalnych klubów fitness. Przez cały dzień można było wziąć udział w różnych zmaganiach. Corocznie ambicją organizatorów jest, by uczestnicy Memoriału pokonali 9665 długości basenów. Tyle bowiem dni liczył sobie pontyfikat świętego.

O godzinie 17:30, w parafii akademickiej pw. św. Jana Pawła II, została odprawiona Msza Święta. O godzinie 18:30 na małej pływali MOSIR rozpoczęła się sztafeta pływacka klubów, stowarzyszeń i organizacji. W tym samym czasie w hali jeżdżono na rowerach stacjonarnych.

Na 21:37, w godzinę śmierci papieża, zaplanowano wspólny śpiew ulubionej pieśni oazowej świętego "Barka".

Materiał video

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.