Salonowe must have. Jak dobrać idealny stolik kawowy do wnętrza?

Image

Urządzanie salonu zwykle rozpoczynamy od wybrania kanapy albo narożnika. Nic dziwnego – to one mają pełnić główną rolę podczas popołudniowego relaksu czy spotkania w gronie przyjaciół. Tymczasem sofa, choćby najpiękniejsza, nie może obyć się bez dodatku w postaci stolika kawowego. Gdzie byśmy bowiem postawili filiżanki z ulubionym napojem, gdyby jego zabrakło? Aby uniknąć konieczności urządzania standing party lub trzymania gorącej kawy w dłoniach, warto rozejrzeć się nie tylko za kanapą, ale i za odpowiednio dobranym do całości stołem. Jak to zrobić?

Stolik kawowy pełni dwie funkcje: użytkową i estetyczną

Gdy wybieramy meble do salonu, kierujemy się przede wszystkim wyglądem, a także wygodą i praktycznością. Kanapa musi mieć trwałe obicie, a miejsce, na którym trzymamy napoje oraz przekąski – powinno być wykonane z trwałego, jak również przyjemnego dla oka i dłoni materiału. Najczęściej spotykamy stoliki kawowe zrobione z drewna, płyt wiórowych i MDF, metalu, stali, szkła. Posiadają najróżniejsze kształty, poczynając od prostych kół czy prostokątów, a kończąc na fantazyjnych, wręcz futurystycznych formach. Stoliki kawowe nowoczesne i designerskie często pełnią także dodatkową funkcję użytkową, na przykład dzięki znajdującemu się pod blatem pojemnikowi czy dodatkowym półkom.

Mebel ten nierzadko wybierany jest na końcu, jako zwieńczenie perfekcyjnie urządzonego salonu. Wciąż praktykowanym rozwiązaniem jest kupowanie go razem z zestawem wypoczynkowym, co gwarantuje doskonałe dopasowanie stolika kawowego do reszty wyposażenia. Jeżeli jednak chcemy za pomocą wnętrza pokazać naszą kreatywność, dobrym pomysłem jest zainwestowanie w elementy pochodzące z różnych linii produkcyjnych, ale zbliżone stylem i kolorem.

Meble zawsze dobieramy do stylistyki i rozmiarów wnętrza

Niezależnie od estetyki, w której utrzymane jest mieszkanie, wszystkie meble powinny ze sobą współgrać. Nawet jeśli kochamy styl eklektyczny i zaskakiwanie gości wystrojem wnętrz weszło nam w krew, warto tak dobrać stolik kawowy, by posiadał wspólny mianownik z resztą pomieszczenia. Dla industrialnych albo nowoczesnych salonów będzie to mebel z elementami metalowymi lub szklanymi. Styl skandynawski uwielbia drewno, można też pozwolić sobie na blaty z płyt MDF. Do każdego wnętrza będą pasować stoliki o strukturze drewna i prostej formie, na tle których wyeksponujemy elegancką sofę oraz dodatki.

Nie bez znaczenia są również wymiary pomieszczenia. Do dużych salonów możemy wybrać większy stolik kawowy albo zestaw, złożony z dwóch czy trzech takich samych mebli różniących się jedynie wysokością. Stworzą one niepowtarzalny klimat, a dodatkowo dadzą się swobodnie ustawiać w zależności od liczby korzystających z nich osób. Małe mieszkania polubią sprytne rozwiązania, takie jak okrągły lub prostokątny stolik, który da się maksymalnie przysunąć do kanapy. Ten wzór dostępny jest między innymi w sklepie internetowym Malo Design. Doskonałą opcją jest również stolik z koszem schowanym pod blatem, gdzie można trzymać czasopisma, koce, poduszki i inne rzeczy, jakie chcemy mieć stale pod ręką.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.