Bolesna porażka Stali Stalowa Wola ze Skrą Częstochowa

Nie tak miał wyglądać rewanż za porażkę w Częstochowie. Piłkarze zielono- czarnych zawiedli swoich kibiców przegrywając z beniaminkiem 2 ligi aż 1-4.

Piłkarze Stali Stalowa Wola w spotkanie weszli dość dobrze bowiem już w 4. minucie nasi zawodnicy wykreowali akcję, którą wykańczał Andrzej Trubeha, ale piłkę złapał bramkarz Skry Częstochowa. Były to miłe złego początki, bowiem chwilę później Damian Nowak pokonał Łukasza Konefała i było 0-1. Bramka ta nie podziałała orzeźwiająco na zawodników dowodzonych przez Czesława Palika i dopiero niespełna dziesięć minut później swojej okazji spróbował Michał Trąbka, ale Mikołaj Biegański pewnie wyłapał futbolówkę. W 26. minucie dobrze centrował Bartosz Sobotka w pole karne, a tam znalazł się Andrzej Trubeha lecz nie zdołał pokonać bramkarza gości. W końcówce pierwszej odsłony Stalówka próbowała jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale na posterunku pozostawał Mikołaj Biegański. Po zmianie stron to zielono- czarni zaczęli kontrolować mecz i stwarzali sobie dobre sytuacje, które przełożyły się na bramkę Grzegorza Janiszewskiego w 53. minucie. Nie trwał długo ten remis, bowiem 180 sekund później to goście już wygrywali, a bramkarza Stali pokonał Piotr Nocoń. Skra włączyła piąty bieg i pięć minut później wygrywała już 1-3. Błąd popełnił Bartosz Sobotka, a dobrze ustawiony Sebastian Siwek dopełnił formalności. Stalówka próbowała odrabiać straty, jednak zawodziła skuteczność. Bardziej konkretni byli zawodnicy Skry, którzy dołożyli jeszcze bramkę w 70. minucie, z której cieszył się ponownie tego dnia Sebastian Siwek. Pod koniec meczu goście mieli jeszcze kilka bardzo groźnych sytuacji, ale obrona zielono- czarnych uchroniła nasz zespół od jeszcze większej porażki.

Stal Stalowa Wola – Skra Częstochowa 1-4 (0-1)

Grzegorz Janiszewski (53) – Damian Nowak (8), Piotr Nocoń (56), Sebastian Siwek (61, 70) [p]Stal Stalowa Wola: Konefał – Trąbka, Trubeha (46. Łętocha), Dadok (72. Kitliński), Mroziński, Stelmach (46. Pietras), Sobotka, Jopek, Jarosz, Dziubiński, Janiszewski

Skra Częstochowa: Biegański – Zalewski, Nocoń (89. Marek), Nowak, Gerega, Nowak (45. Siwek), Napora, Niedbała (79. Kieca), Obuchowski, Olejnik, Holik, Poprawa