Jak zmotywować mężczyznę do dbania o siebie?

Image

Na pewno zdarzyło ci się przeżyć już ten scenariusz. Jest wieczór i zaczynasz się szykować na wyjście ze swoim ukochanym. Od godziny się stroisz i starasz się wyglądać jak najlepiej. Na ten wieczór pozwoliłaś sobie wydać trochę więcej pieniędzy na sukienkę, by wyglądać pięknie i zrobić wrażenie na partnerze. A potem wychodzisz z łazienki i idziesz do salonu, gdzie on już czeka... ubrany w szary rozciągnięty dres, który po kilku dniach noszenia nawet nie wylądował w koszu na pranie. Włosy ma rozczochrane, a na nogach dwie różne skarpetki. Twój mężczyzna już nie dba o siebie – jak to zmienić - podpowiada autor https://greenbarleyplus.pl/.

1. Daj mu powód do zazdrości

Nic nie działa tak dobrze na mężczyzn, jak nico starej i nigdy niezawodnej zazdrości. Nie chodzi tu o drastyczne działania, które mogą wasz związek narazić na szwank. Lepiej poświęć nieco czasu, staraj się zawsze wyglądać idealnie i nie odwracaj wzroku, kiedy jakiś mężczyzna w sklepie na ciebie spojrzy. Pozwól również, by kolega z pracy kilka razy odwiózł cię z pracy. Kiedy twój mężczyzna się o tym dowie, będzie miał prawdziwy powód do zazdrości. Może dzięki temu zauważy, że ty nadal wyglądasz tak samo idealnie, a on nieco się zmienił i jeśli nic z tym nie zrobi, to może cię stracić.

To dobra motywacja to tego, by twój partner znowu wziął się za siebie i zaczął większą uwagę przywiązywać do swojego wyglądu. Może dzięki temu zacznie lepiej się ubierać, a kiedy wychodzić będziecie na miasto zacznie układać włosy, by nie wyglądały wiecznie, tak jakby dopiero co wyszedł z łóżka. To drobiazgi, ale naprawdę mogą zmienić wygląd i sprawią, że ty zauważysz, że się stara. Pamiętaj jednak, by się nie zagalopować. Zbyt wiele powodów do zazdrości może sprawić, że zamiast poprawy, w waszym związku zacznie się kryzys. Tak więc wszystko, co dobre i skuteczne jest robione z umiarem.

2. Zmuś go do zmiany

To nie znaczy oczywiście, że masz go złapać na koszulkę i zaprowadzić do łazienki pod prysznic, a potem wybrać mu ubrania, by następnie zaprowadzić do fryzjera. Daj mu powodów, by on sam to wszystko zrobił samodzielnie i z własnej woli. Może to być rocznica waszego związku, czy też ślub z waszej rodziny lub znajomych. Powiedź, że na tę uroczystość trzeba się dobrze ubrać. Jeśli to wasza rocznica zaprosić swojego partnera do restauracji i mimochodem możesz wspomnieć, że nie wpuszczą was do środka jeśli będziecie źle ubrani. To będzie jedynie delikatna sugestia, by pokazać mu, że źle wygląda i powinien z tym coś zrobić. Jednak nie powiesz, że nie wpuszczą jego jeśli on będzie źle wyglądał, ale powiedziałaś o was, więc nie będzie to dla niego obraźliwe. Możliwe, że poprosi cię o pomoc w wyborze stroju i poprawie wyglądu, a ty to z chęcią zrobisz. Jest to pretekst, by wysłać go do fryzjera i ubrać w lepsze ciuchy. Udając się do miejsca gdzie wszyscy wyglądają elegancko pokażesz mu, że warto dobrze wyglądać i dbać o siebie. Może będzie to dobrym sposobem na zachęcenie go do poprawy wyglądu i przyłożenia większej uwagi co na siebie zakłada?

3. Pokaż stare i nowe zdjęcia

Możesz nim wstrząsnąć pokazując stare zdjęcia, na których jest młodym i zadbanym mężczyznom, oraz te nowe, gdzie wygląda, jak wygląda i widać, że nie dba o siebie. Zrób to mimochodem, powiedź mu, że znalazłaś album i chcesz go razem z nim obejrzeć. Dzięki temu on sam zobaczy różnice w swoim wyglądzie i może to sprawi, że zacznie mieć ochotę na poprawę swojego wyglądu. Trzeba wiedzieć, że każdy z nas marzy o dawnych czasach, kiedy to wyglądaliśmy młodziej i ładniej. Dla twojego partnera to może być dobry wstrząs, który podziała skuteczniej niż cokolwiek innego.

4. Razem zróbcie zakupy

Jeśli wybierasz się na zakupy, zabierz go ze sobą. Będzie to pretekst do tego, by kupił sobie nieco więcej nowych ubrań, a może zdołasz go namówić na obcięcie włosów lub zmianę fryzury? Jeśli nie będzie chętny, powiedź mu, że planujesz kupić kilka rzeczy do domu i potrzebujesz jego porady. To powinno pomóc, ponieważ mężczyzna zazwyczaj chce czuć się potrzebny, a to da mu do tego możliwość. Poza tym takie wspólne zakupy, to doskonały sposób na pokazanie mu, jak inni wyglądają i jak się ubierają. W galeriach handlowych jest mnóstwo mężczyzn i większość z nich wygląda schludnie i widać, że dbają o siebie.

5. Spotkajcie się ze starymi znajomymi

Doskonałym sposobem na zachęcenie swojego partnera do zadbania o swój wygląd, jest zaproszenie go na spotkanie z waszymi starymi znajomymi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że już przy pierwszej okazji zacznie on się szykować, założy na siebie coś innego niż stary dres i rozciągnięta koszulkę. Jeśli jednak nie, to daj mu wyjść, tak jak chce. Na takim spotkaniu, wszyscy na pewno będą wyglądać dobrze, a twój mężczyzna w ich towarzystwie może poczuć się trochę nieswojo. To będzie dla niego jak kubeł z zimną wodą wylany na głowę. Dzięki temu następnym razem na pewno bardziej się postara, by więcej nie czuć się tak w towarzystwie innych i nie wyróżniać się nieeleganckim ubiorem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~olaf

tu chodzi tylko o wydanie kasy na nowe ciuchy. często zbędny wydatek, ale tak sie właśnie strzyże barany - kup więcej, kup więcej...

~ojej

Istnieją tacy meźczyźni źe uważają że prawdziwy facet myje się raz na tydzień i śmierdzi gnojem i nic i nikt tego nie zmieni. Kobieta moźe być zadbana , on i tak uzna że to z nieróbstwa , moźe na rzęsach stanąć a wieśniak i tak będzie śmierdział i jeszcze spróbuje przekonać wszystkich że to cudowny zapach.

~maczo men

Teraz czekamy na artykuł "Jak zmotywować kaszalota do dbania o siebie?"

~Brandon

Tych głupot nawet się nie da przeczytać do konca.

~Zxcvb

A ty kobieto kiedy zaczniesz dbać o siebie, facetowi też jest miło jak jego kobieta wygląda jako tako.

~Billy Lee

Przez kogo jest sponsorowany ten artykuł?

~ola

Gdy te wyżej przedstawione argumenty i zabiegi z twojej strony nie będą przemawiać do rozsądku twojego pana to zrób mu jako ostateczność "lakierowanie facjaty". Nigdy ręką, pięścią czy jakimś twardym narzędziem a zawsze mokrą ścierką, ona nie zostawia śladów a przemawia do rozumu, oj przemawia!