Miejska Stacja Paliw już otwarta

Image

Długo wyczekiwana przez mieszkańców Stalowej Woli Miejska Stacja Paliw została otwarta. ON- 4,85 zł, ON Arctic- 5,28 zł, Pb 95- 4,55 zł, AdBlue- 0,92 zł, spryskiwacz- 1,27 zł.

W środę 20 marca 2019 roku rozpoczęła działalność nowa, całodobowa Miejska Stacja Paliw. Miejski Zakład Komunalny uzyskał wszystkie zgody i pozwolenia potrzebne do jej funkcjonowania, a także te, umożliwiające korzystanie z niej odbiorcom indywidualnym. Inwestycja została zrealizowana na terenie należącym do MZK, obok zajezdni autobusowej przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej (wjazd naprzeciwko Tesco).

Tym co wyróżnia stację spośród innych jest na pewno atrakcyjna cena paliw. Benzynę 95 i olej napędowy można tu zakupić średnio o 20-30 groszy taniej na litrze, niż u konkurencji.

- Cena taka możliwa jest dzięki zmniejszonej marży oraz bardzo korzystnych stawkach uzyskanych w postępowaniu przetargowym. Dzięki systemowi samoobsługi mieszkańcy mogą liczyć na konkurencyjne ceny paliw dobrej jakości. Dostawcą paliw do naszej stacji jest PKN Orlen. Ponadto docelowo system bezobsługowy nie będzie generował tzw. kosztów osobowych, które również przekładają się na finalną cenę paliwa– wyjaśnia Anna Pasztaleniec, prezes zarządu MZK Sp. z o.o.

Stacja Paliw MZK wyposażona jest w sześć dystrybutorów, przy których tankować można benzynę bezołowiową Pb 95, olej napędowy i płyn AdBlue do oczyszczania spalin, a także dystrybutorowy płyn do spryskiwaczy. Przy każdym stanowisku dostępne są kosze na śmieci i myjki do szyb samochodowych. Klienci korzystać mogą również z darmowego kompresora, a także za drobną opłatą z odkurzacza do czyszczenia wnętrza pojazdów i ciśnieniowej myjki do tapicerki samochodowej. Za zatankowane paliwo klienci płacić będą w specjalnym urządzeniu przypominającym bankomat. Jest to urządzenie intuicyjne, które informuje pisemnie i dźwiękowo, jak przejść kolejne kroki tankowania. Tankomat dostosowany jest do transakcji zarówno w systemie gotówkowym, jak i bezgotówkowym (karta płatnicza), przy czym minimalna kwota, za którą klient może zatankować wynosi 10 złotych.

W przypadku gdy usługa zakończy się koniecznością wydania „reszty” klient otrzyma bon – do ponownego wykorzystania na miejskiej stacji, ważny przez 30 dni. Po ponownym włożeniu paragonu urządzenie dokona odczytu kodu kreskowego i odblokuje dystrybutor. W ten sposób można będzie odzyskać pieniądze z poprzedniej transakcji, tankując dowolny asortyment dostępny na stacji.

- Mimo, że stacja jest bezobsługowa, przez pierwszy miesiąc każdy klient może liczyć na pomoc przy tankowaniu. W godzinach od 7.00 do 21.00 pracownicy obsługi stacji będą prowadzić instruktaż tankowania i korzystania z terminala płatniczego. Regulamin wraz z instrukcją transakcji płatniczych wywieszony jest również na samym urządzeniu. Osoby korzystające z social mediów takie wskazówki będą mogły znaleźć na firmowym fanpage’a MZK, a także naszej stronie internetowej - wyjaśnia prezes MZK Anna Pasztaleniec.

Od momentu rozszerzenia koncesji o nowy rodzaj paliw Miejski Zakład Komunalny podpisał kilkanaście umów z firmami transportowymi na ich sprzedaż. Rozliczenie dla tych firm, odbywa się przy pomocy kart magnetycznych (flotowych), które znacznie ułatwiają i skracają procedurę rozliczenia (na koniec okresu rozliczeniowego).

Miejska Stacja Paliw otwarta jest całą dobę. Biuro Obsługi Stacji mieści się w budynku administracyjnym Zakładu Komunikacji Miejskiej, przy ulicy Komunalnej 3 (parter). Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00. Tam też dla klientów stacji dostępne są toalety, dostosowane także dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Cennik miejskiej stacji paliw (stan na dzień 20.03.2019r.)

ON: 4,85 zł

Pb 95: 4,55 zł

ON Arctic: 5,28 zł

AdBlue: 0,92 zł

Spryskiwacz: 1,27 zł

Materiał video


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~KONIEC ZMOWY

Dziwi mnie bardzo że opozycyjne trolle hejtują, przecież to jest akurat bardzo potrzebna inwestycja, nawet jeden opozycyjny radny nie tak dawno kanisterkiem wymachiwał... No ale to przed wyborami było ;D

przemekk.32@tle

Obiecal Prezydent Lucjusz Nadberezny i jest. Da sie, da sie....DA SIE.
Super bo mielismy najdrozsze paliwo na podkarpaciu
DZIEKUJE PANIE PREZYDECIE

~Marta

A kiedy będzie LPG???

~Iwona

a ja się pytam czy przez te 4 lata prezez MZK wzięła więcej na wypłatę czy mniej niż warta ta inwestycja ?

~Olo

jasne już każdego przebił, ale sami sobie jesteśmy winni idzie do wyborów 30% w większkości debili i stalowa jaest największym miastem w Polsce gdzie wygrywa głupota

~Niesiołek

Widać, że Nadbereżny DOTRZYMUJE DANEGO SŁOWA. Czasem trochę to trwa, ale widać, że jak coś powie to nie rzuca słów na wiatr...

~Olo

płatny trollu a ty płacisz? żebrzesz 500+ na wódę i tyle umiech

~Olo

trolu koalicji tam pisała moja dziewczyna, więc? co ma przemysł paliwowy nafotwy do podatków miejskich płatny trollu na etacie urzędowym czylki też z moich podatkówumiech

~jaś

olo ty nie płacisz podatków to nie sap

~<>/.,

@ Olo
Raczej przemysł paliwowy, naftowy ma się dobrze na całym świecie... nie martw się więc trolu opozycji.
Tu "Olo" u konkurencji podpisany jako "lidka22........."

~@dobrze

@ dobrze ty się chyba za dobrze jednak nie czujesz.
Czyli mieszkańcy mają płacić więcej, a prywaciarz będzie zbijać kokosy ?
ZASADY WOLNEGO RYNKU, KONKURENCJA... - MÓWI CI TO COŚ??

~Olo

2,2 mln z podatków miejskich, kiedy zwrot inwestycji? przypominam że do prywatnych nie dokładaliśmy w opłatach np za śmiecie itp.

~dobrze

Prywatne padną. Ta zostanie i będzie jedna kolejka dla całego miasta.

~Krzysiek

Na to czekało całe miasto, nie tylko będzie tam taniej, ale nasi badylarze będą zmuszeni obniżyć ceny. Zatankuję zaraz po pracy, a jak będę jechał pooglądam czy u konkurencji coś drgnęło czy nie

~@ Gonzo

@ Gonzo - ty i tak tankujesz swój szrot taniej do kurka wstydu więc odejdź... bezużytecznie.

( tak przy okazji na czystym gazie jeździsz czy co jakiś czas dolewasz benzynki, bo przecież ona też w procesie jest zużywana )

~Gonzo

A czy będzie na tej stacji LPG? Bo póki nie ma, jest ona dla mnie bezużyteczna.

e2rds

I dobrze się dzieje, ale, ale, inne stacje z konieczności muszą obniżyć ceny i właśnie tak powinno być.

~Emilia

Panie Prezydencie dziękuję bardzo za dotrzymanie słowa. Najważniejsi są mieszkańcy i dobrze że Pan to widzi!

~HEJT STOP!

Pewnie jutro kolejna konferencja totalnej opozycji i pewnie ostro shejtują i stację paliw. Im się nic nie podoba, nic!!!

~ssssssssss

A to Pani Ajentka z naprzeciwka dostanie trochę po głowie, ale hasła dalej że PIS zły będzie głosić no bo chleb jej zabiera hahah, pewnie za trochę znów ją zobaczymy ze świeczka pod sądem i krzyczeć będzie konstytucja jak utargi spadną na jej stacji albo ceny będzie musiała obniżyć

~szczaw

To rozumiem, że hejtująca wszystko opozycja i trolle nie pojawią się na tej stacji? Bo przecież mają godność i honor...

wopin

Chyba jedyna rzecz na jaka czekałem
Prezydent niczym Mikołaj spełnił moje marzenie !!!

~kogut

To dzisiaj CZARNY DZIEŃ dla miejscowych "nafciarzy", albo obniżą, albo koniec... Widać ile na nas zarabiają, a przecież MZK też coś na tym ma.

~Twój login

Tarnobrzeg już zazdrości nam stacji widziałem ma FB, no ale płatni hejterzy jak MottodlaElyty wstawiają tą mowę nienawiści.
Opozycjo Quo Vadis?

~MottodlaElyty

Ile bierze napiwku ten kudłaty serwisman, co leje benzynę?

~Stefan

Brawo! Widać, że Nadbereżny pracuje dla miasta i ludzi. 4 lata temu nie głosowałem na niego, jesienią już tak, bo widać, że zależy mu na Stalowej Woli i mieszkańcach, a nie tylko przepychanki, narzekania i kartony jak nasza opozycja.