Miejska Stacja Paliw już otwarta

Image

Długo wyczekiwana przez mieszkańców Stalowej Woli Miejska Stacja Paliw została otwarta. ON- 4,85 zł, ON Arctic- 5,28 zł, Pb 95- 4,55 zł, AdBlue- 0,92 zł, spryskiwacz- 1,27 zł.

W środę 20 marca 2019 roku rozpoczęła działalność nowa, całodobowa Miejska Stacja Paliw. Miejski Zakład Komunalny uzyskał wszystkie zgody i pozwolenia potrzebne do jej funkcjonowania, a także te, umożliwiające korzystanie z niej odbiorcom indywidualnym. Inwestycja została zrealizowana na terenie należącym do MZK, obok zajezdni autobusowej przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej (wjazd naprzeciwko Tesco).

Tym co wyróżnia stację spośród innych jest na pewno atrakcyjna cena paliw. Benzynę 95 i olej napędowy można tu zakupić średnio o 20-30 groszy taniej na litrze, niż u konkurencji.

- Cena taka możliwa jest dzięki zmniejszonej marży oraz bardzo korzystnych stawkach uzyskanych w postępowaniu przetargowym. Dzięki systemowi samoobsługi mieszkańcy mogą liczyć na konkurencyjne ceny paliw dobrej jakości. Dostawcą paliw do naszej stacji jest PKN Orlen. Ponadto docelowo system bezobsługowy nie będzie generował tzw. kosztów osobowych, które również przekładają się na finalną cenę paliwa– wyjaśnia Anna Pasztaleniec, prezes zarządu MZK Sp. z o.o.

Stacja Paliw MZK wyposażona jest w sześć dystrybutorów, przy których tankować można benzynę bezołowiową Pb 95, olej napędowy i płyn AdBlue do oczyszczania spalin, a także dystrybutorowy płyn do spryskiwaczy. Przy każdym stanowisku dostępne są kosze na śmieci i myjki do szyb samochodowych. Klienci korzystać mogą również z darmowego kompresora, a także za drobną opłatą z odkurzacza do czyszczenia wnętrza pojazdów i ciśnieniowej myjki do tapicerki samochodowej. Za zatankowane paliwo klienci płacić będą w specjalnym urządzeniu przypominającym bankomat. Jest to urządzenie intuicyjne, które informuje pisemnie i dźwiękowo, jak przejść kolejne kroki tankowania. Tankomat dostosowany jest do transakcji zarówno w systemie gotówkowym, jak i bezgotówkowym (karta płatnicza), przy czym minimalna kwota, za którą klient może zatankować wynosi 10 złotych.

W przypadku gdy usługa zakończy się koniecznością wydania „reszty” klient otrzyma bon – do ponownego wykorzystania na miejskiej stacji, ważny przez 30 dni. Po ponownym włożeniu paragonu urządzenie dokona odczytu kodu kreskowego i odblokuje dystrybutor. W ten sposób można będzie odzyskać pieniądze z poprzedniej transakcji, tankując dowolny asortyment dostępny na stacji.

- Mimo, że stacja jest bezobsługowa, przez pierwszy miesiąc każdy klient może liczyć na pomoc przy tankowaniu. W godzinach od 7.00 do 21.00 pracownicy obsługi stacji będą prowadzić instruktaż tankowania i korzystania z terminala płatniczego. Regulamin wraz z instrukcją transakcji płatniczych wywieszony jest również na samym urządzeniu. Osoby korzystające z social mediów takie wskazówki będą mogły znaleźć na firmowym fanpage’a MZK, a także naszej stronie internetowej - wyjaśnia prezes MZK Anna Pasztaleniec.

Od momentu rozszerzenia koncesji o nowy rodzaj paliw Miejski Zakład Komunalny podpisał kilkanaście umów z firmami transportowymi na ich sprzedaż. Rozliczenie dla tych firm, odbywa się przy pomocy kart magnetycznych (flotowych), które znacznie ułatwiają i skracają procedurę rozliczenia (na koniec okresu rozliczeniowego).

Miejska Stacja Paliw otwarta jest całą dobę. Biuro Obsługi Stacji mieści się w budynku administracyjnym Zakładu Komunikacji Miejskiej, przy ulicy Komunalnej 3 (parter). Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00. Tam też dla klientów stacji dostępne są toalety, dostosowane także dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Cennik miejskiej stacji paliw (stan na dzień 20.03.2019r.)

ON: 4,85 zł

Pb 95: 4,55 zł

ON Arctic: 5,28 zł

AdBlue: 0,92 zł

Spryskiwacz: 1,27 zł

Materiał video


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Olo

czytam poprzednie wpisy i nie dziwię się, że pis tu wygrywa umiech odsetek debili znaczny umiech albo to jeden płatny hejter bo wiadomo, że pis tak płaci i został na tym przyłapany

~mieszkaniec

gaz to do zapalniczek a nie do samochodu

~jogi

co na to przydupa? czekam na komentarz znawcy niczego hhahaha

~siwy

szkoda że nie ma gazu :(

~Pączuś

Na Pysznice nadal ON 5,22, bo tam niby burżuje same mieszkają l.
Zobaczymy kiedy rura zmieknie, ja na złość jadę jutro na MZK zatankować skoro tam ON 4,85. Na litrze 37 groszy, wezmę za 200 ziko i jestem 15 złotych ponad do przodu, albo jak kto woli ponad 3 litry ropy.
Dobry patent panie Lucjuszu

~Do barana

@ to to
Człowiecze marny miej ty godność i rozum, kto ci broni za 200 lub za 100 tankować?

~Stal zks

Jest kolejna stacja, jest wybór. @kierowca nie bądź takim pucybutem. Samo postawienie stacji nie załatwia nie gospodarnosci i zadłużenia miasta.. I nie tylko miasta. Krótko zwrocznosc takiego klakiera i bez krytycznych misiewiczów jak Ty, cofa nas do tyłu. Kopniaki to sobie możesz sam załadować w cztery litery.

~ToTo

… nosz urwał nać. Skąd mam wiedzieć ile paliwa mam zatankować "pod korek"? Ta stacja jest dla tych wszystkich "liczykrupów" co tankują za 50 zeta... nosz kur zapiał, wydałem więcej bo z jakimś świstkiem typu bon musiałem odjechać. Ludzie, kanistry trzeba wozić bo inaczej szkoda nerwów.

~Polak

Głos na Lucjusza miał swoją wartość. Dobry chłopak, pomaga zwykłym ludziom..

~olo

Do bibi, na 100 procent LPG bedzie na tej stacji paliw ale musisz jeszcze troche poczekac. Do Olo, hejterze po co to twoje obrazanie mieszkancow naszego miasta, frustracie musisz przywyknac ze PIS w naszym miescie bedzie rzadzil do konca swiata i jeden dzien dluzej. A ja zrobie wszystko ze we wszystkich miastach w POLSCE wszyscy POLACY beda tylko na PIS bo to najlepsza partia w dziejach POLSKI.

~kierowca

Ja powiem tylko tyle calkowity zakaz tankowania dla hejterow jak ktoregos tam zobacze to ma 100 kopniakow pewne prosto dupe. Bo przed otwarciem caly czas ta piekna inwestycje krytykowali, A ceny na tej stacji ja juz miesiac temu kazdemy oglosilem co do grosza sie potwierdzily. Takiej taniej drugiej stacji paliw na PODKARPACIU nigdzie nie znajdzie. BRAWO PANIE PREZYDENCIE L.N. MOZNA, MOZNA JAK SIE CIEZKO PRACUJE.

metore

RIA ON 5,17 - MZK 4,85 nie mam wiecej pytan

metore

jeżeli ceny będą cały czas tak konkurencyjne to jest to moja ulubiona stacja ;)

~Ubaw

Pewnie opozycja stwierdzi że stacja jest niezgodna z konstytucją...

wopin

Do Pipi :
Byłaś kiedyś za granica ?
Wiesz jak takie bezobsługowe automaty działają ??
Jeśli nie to poszperaj

~szoook

Brawo !

~Pipi

Wydaje mi się, że stacja straci na tym, że jest bezobsługowa, bo tak, jeśli kupujesz za gotówkę musisz wpłacić w automacie konkretną kwotę, później podejść do dystrybutora i nalać. Nie nalejesz więcej niż zapłaciłeś, ale... jeśli zapłaciłeś za dużo (bo skąd masz wiedzieć ile nalać, nie każdy pilnuje tego), to ci nie wyda reszty, ale wydrukuje kartkę, kupon, który możesz zrealizować w przyszłości. Kompletna głupota, bo ktoś kto przejeżdża tylko przez miasto dostanie kupon, który może sobie wsadzić w 4 litery, bo przecież już tu nie wróci. Pieniądze powinny być wydawane, a nie zabierane za coś, czego nie kupiło się! Lepiej płacić kartą, ale znowu, najpierw musisz określić kwotę czyli np. max wpiszesz sobie 200 zł, później idziesz tankować, później wracasz i znów w automacie musisz nacisnąć przycisk i z karty, którą wcześniej przyłożyłeś pobierze tyle, za ile zatankowałeś (a jeśli po zatankowaniu nie pójdziesz pod maszynę bo zapomnisz lub nie wiesz, ze musiałeś wrócić? to zechla ci 200 zł? tego ja nie wiem). Jeśli zatankowałeś mniej niż określiłeś, pobierze tyle, ile wystukało na maszynie, ale jesli chcesz do pełna, a przekroczyłeś te 200 zł, które założyłeś, nie masz baku do pełna i nie wiesz ile brakło do pełna. Dla mnie dziwactwo. Myślę, że MZK straci na tym, bo wiele osób, zwłaszcza starszych, nie poradzi sobie na tej stacji i wybierze te droższe, gdzie normalnie zatankuje i normalnie zapłaci. Mimo, że tam są cały czas pracownicy, a całą dobę siedzi pan na wjeździe na dyżurce, to jest to już kłopot i dla niejednej osoby nerwy i strata czasu. Kolejny minus- brak gazu. Przecież teraz co najmniej połowa pomyka na gazie... Szkoda. Tak więc cena kusi, sposób użytkowania niekoniecznie. Podejrzewam, że teraz inne stacje obniżą cenę paliwa i będzie można spokojnie tankować w tradycyjny sposób tam gdzie zawsze umiech

~ksiadzus

W koncu cos powstało co jest potrzebne a nie głupie place zabaw,siłownie lub wycinki drzew pod rewitalizacje.

~13579

Można na tę stację wjechać od strony ul. Podleśnej czy wjazd tylko z KEN?

~Szorstky

Ja już zatankowałem, naprawdę spoko ta bezobsługowa stacyjka. 20 literków i 8 złotych w kieszeni zostało.

~?/?

Nadbereżny średnio mi politycznie pasuje, ale widać że ogarnia robotę. 4,5 roku na stołku prezydenta, ale widać, że nie zasiedział się w gabinecie jak inni.

~Bzyku

A co jezeli ktos chce otrzymac fakture za paliwo?

~DRIVER

Panie Nadbereżny brawo za złamanie zmowy cenowej, na to czekaliśmy!

~KULTURA

@ A ludzie????
"Na Panią Renatę w UM mówią Pani Prezydent" - może cię to zdziwi ale to zwrot grzecznościowy.
Bo jak mówić pani zastępco?

~A ludzie????

Szkoda tylko,że ludzi ubywa.Ale poza tym Prezydent dobrze rządzi
Wiecie jaki numer?
Na Panią Renatę w UM mówią Pani Prezydent
No ale czego można się spodziewać.

~prawica

masz rację mi się nic tam nie podoba wyjechałem z rodziną, ale niestety musiałem na święta wrócić, oby jak najrzadziej... niestety rodzice wspierają pisumiech i nie chcą się wyprowadzać więc muszę tam czasem jeździć

~dzida

No i po co to było otwierać ! Za drogo ! znowu miasto zadłużone ! taka stacja nikomu nie potrzebna przecież są inne stacje ! ............ JEDZIEMY ! głupki pospolite i reszta motłochu na co czekacie DAWAĆ !!!! JECHAĆ !!!! KOMENTOWAĆ !!!
" NIE BĘDZIE NICZEGO" K. Kononowicz . kandydat na prezydenta Białegostoku
Tak wyglądają i się zachowują ci co im wiecznie NIC SIĘ NIE PODOBA w Stalowej Woli

~Bibi

Czy LPG w ogóle będzie na tej stacji?

~Jacek

jak sprzedadzą 11 milionów litrów paliwa mniej więcej to jeśli różnica cen się utrzyma jako podatnicy wyjdziemy na swoje a tak to klapa finansowa przedsięwzięcia znowu finansujemy zabawki prezia