Wielkie otwarcie Piłkarskiego Centrum za kilka miesięcy

Image

Prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli idą zgodnie z planem. Jak podkreśla prezydent otwarcie PCPN nastąpi już za kilka miesięcy.

Równotorowo prowadzone są prace m.in. przy trybunie głównej stadionu, na boiskach treningowych, parkingu i innych elementach, które wchodzą w skład tej potężnej inwestycji.

- Po prawej stronie mamy dwa boiska treningowe (chodzi o teren za powstającą trybuną główną- dop. red.). W tej chwili układana jest ostatnia warstwa wegetacyjna, na którą będzie nałożona trawa z rolki, trawa wzmacniana tworzywami sztucznymi. Jest ona unikalna z punktu widzenia zastosowania na obiektach sportowych w Polsce, a która jest standardem na najlepszych arenach sportowych Zachodniej Europy. Ta sama trawa będzie również na boisku głównym. Jeśli chodzi o boiska treningowe, to zostały już wykonane słupy oświetleniowe. Są również wykonane fundamenty pod trybuny, które będą znajdowały się od strony bloków MZB- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jak poinformował prezydent prace konstrukcyjne przy trybunie głównej zostały już zakończone. Pozostał montaż siedzisk. Te wkrótce znajdą się na swoich miejscach. Wewnątrz trwają prace wykończeniowe i sanitarne dotyczące również montażu sieci. Mieliśmy okazję przyjrzeć się robotom realizowanym wewnątrz tego obiektu. Ilość i wielkość pomieszczeń, które będą wykorzystywane m.in. przez piłkarzy, sędziów i trenerów pozytywnie nas zaskoczyła. Dla przykładu sala konferencyjna jest teraz kilka razy większa.

- Z punktu widzenia budynków kubaturowych zakończyły sie praktycznie prace w zakresie budynku gastronomicznego i budynku wejściowego, biletowego na bramie głównej. Jeżeli chodzi o boisko główne, to w tej chwili została przygotowana nawierzchnia do położenia ogrzewania murawy. Po wykonaniu sieci ogrzewania murawy zostaną również przygotowane warstwy wierzchnie do położenia trawy z rolki. Jest już zamontowane oświetlenie. 19 marca rozpoczną się również prace montażowe przy ogrodzeniach, zarówno boisk treningowych, jak i w całym zakresie- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent wyjaśnił, że został podpisany aneks z wykonawcą, a wszystkie prace powinny zakończyć się w czerwcu br.

- Jesteśmy przekonani, że jesienią pierwsza drużyna, ale również dzieci i młodzież będą mogli rozpocząć tutaj swoje treningi- mówi prezydent.

Załatwienie wszystkich formalności związanych z odbiorami technicznymi i technologicznymi potrwa kilka tygodni.

Przypomnijmy, że koszty związane z tym ogromnym zadaniem wyniosły około 44 mln zł, z czego 15 mln zł pochodzi z dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Miasto dodatkowo odliczy sobie VAT, co wyniesie około 8 mln zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ryszardafera

Stadion bedzie otwarty nie wiadomo kiedy bo głupie podkarpackie centrum piłki noznej wysysa cała kase i kasy brakuje .Moze obligacje cos pomoga bo biednie w miescie.

~antystal

Jak tam nieudaczniki ze stalufki znowu w dup,ko ahahah 12 liga im się marzy a te miernoty piłkarskie ledwo w 3 lidze się utrzymają !!!!

~kibic3

Gdybym mieszkał w bloku już jutro dał bym ogłoszenie o zamiane mieszkania na mieszkanie w tych blokach nowych na ORZESZKOWEJ bo miałbym piękny widok z balkonu na trening pilkarzy naszej STALÓWKI.

~Jezus

Będę się modlił do Pana ciemności i prosił go, żeby ta nowa trybuna zawaliła się i pogrzebała żywcem, te kibolskie ścierwa.

~Chamstwo

Ale wstyd.Owieczki Lucjusza Nadbereżnego

~@Porzuc

Informuję,że stadion za długi nie robi wrażenia ,a Mateuszek Prezes potrzebuje skierowanie do logopedy

Pawel.Porzuc

Witam

Informuje, że stadion będzie miał pojemność 3688 widzów w tym 258 dla drużyny przyjezdnej.

Pliki z planami zagospodarowania przestrzennego PCPN znajduja sie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej UM Stalowa Wola:

http://bip.stalowawola.pl/

~Dionizy

W imię Baela, króla piekieł, władcy 66 legionów, rzucam klątwę na człowieka, kryjącego się pod pseudonimem kibic3, bylemradnym, edek, prawda itp. w najbliższym czasie ta osoba, zachoruje i umrze po 333 dniach.

~kibic3

Co to za mieszkańcy naszego miasta którzy się cieszą z przeganej naszej kochanej STALOWKI. Takich ludzi kibice powini wygnac z tego miasta na 4 wiatry bo są nie godni mieszkac w STALOWEJ WOLI. A mieszkac w naszym miescie to bardzo wielki zaszczyt i najbardziej o tym są przekonani ci co wyjeżdżali z naszego miasta na dłużej.

~kibic

Do pajaca, który odpowiedział kibicowi znawcy ciemniaku jak by ten pseudo sędzia nie zagwidał karnego z kapelusza to STALÓWKA ten mecz by wygrała. Gdybyś był na tym meczu to byś widział jakie numery kręcił ten smieszny sędzia.

~Dionizy

W imię Baela, króla piekieł, władcy 66 legionów, rzucam klątwę na ten stadion. Od teraz kto tam choć raz wejdzie, zachoruje i zostanie mu 333 dni życia.

~kibic znawca

Cała prawda o meczu z RADOMIAKIEM, po pierwsze od kiedy to związek sędziowski wysyła na mecz sędziego z byłego wojewodztwa kieleckiego bo RADOM kiedyś był w województwie kieleckim ,a sedziowł pacan z KIELC. Po drugie żadnej czerwonej kartki nie powinno byc ale ten pseudo sedzia chciał osłabic STALÓWKE bo mecz byl o awans kto wygra ten awansuje do 1 ligi. Tak że z awansem musimy poczekac do przeszlego roku a szkoa bo była wielka szansa. Jeszcze poinformuje wszystich kibiców że związkiem sędziowskim rzadzi nijaki PRZYSMACKI były sędzia który 2 razy spuścił naszą STALÓWKE z bylej 1 ligi.Był też błąd trenerów że po pierwszej żółtej kartce nie zmienili WASZKIEWICZA.Bo do momentu kiedy graliśmy 11 n 11 STALOWKA była dkiużo lepsza od RADOMIAKA.

~O jej...

Jak masz kasę ,to dobrze byłoby mieć jeszcze klasę.Jakie te majteczki?

~mietek

Tylko STALÓWKA

~W imię Boga

Moja forma na lato .Majteczki koronkowe typu. trójkąciki na sznureczki ,brzuch ciążowy i biustonosz z zawartością w obiektywie.Tak zachowują się żony niektórtch prezesów.Schowaj pani jako przykładną katoliczka to co ci iBozia dała dla męża.Jaki masz powód pokazywać to całemu światu?

~Dionizy

W imię Baela, króla piekieł, władcy 66 legionów, rzucam klątwę na ten stadion. Od teraz kto tam choć raz wejdzie, zachoruje i zostanie mu 333 dni życia.

~Dionizy

W imię Baela, króla piekieł, władcy 66 legionów, rzucam klątwę na ten stadion. Od teraz kto tam choć raz wejdzie, zostanie mu zachoruję i zostanie mu 333 dni życia.

~kibicWitek

Za Szlezaka wszystko szło sprawnie i szybko.Wybudowali trybune i mecze były bez zamykania stadionu.Za ministranta zabawowego zamkniecie stadionu,fuszerka i zwiekszanie kosztów budowy plus nie potrzebna wycinka drzew.Debile wymieniali płot wokół zeby było drozej.Pytamy sie po co ,jak i tak długi nie do spłacenia.Nie lubie pislamistów.

~Prezes

@antystal.
Yyyyyyy
Jestem Mateuszek
Znaczę tyle co.para moich odstających uszek
Yyyyyyyyyyyyyy

~Kibic

Przegrali 1:0 ale grali ok w obronie karny trochę nie pomyślał obrońca co robi ale i tak radomskie media chwala nasz zespół przegrać z liderem to nie wstyd

~antystal

Wie ktoś jak te miernoty i najwiekszy wstyd miasta zagrali z Radomiem ?Nie ma zadnego artykulu pochwalnego czyzby znowu w du.e dostali !!!!Co na to prezes mhmh i trener slup ?

~Ciekawe

Ciekawe ile zarabia Nowak jako.Prezes i vice Dyrektor

~Oświadczenie

Czy Pana Nowaka obowiązuje oświadczenie majątkowe?

~no name

Bo piszemy dobrze albo wcale jak za komuny.Ewentualnie blokujemy dodawanie komentarzy jak na stronie kibiców.

~Boguchwała

W tym meczu też duma z postawy,a jakby jeszcze pięć razy do innej bramki weszło to już byłby pełny sukces

~Na zakupy

A ja nie jestem dumna z postawy.Stasznie niski poziom.Lubię z was pożartować.Jesteście stąd dotąd
Zawsze was można nabrać.Jestem kobietą .Żaden ze mnie Radomiak
Muszę skontaktować się z Mateuszkiem,bo będę kupować rajstopy ,a i on je widzę lna zdjęciach ubi ,więc może pójdziemy
razem na zakupy

~kibic

do radomiak odwal sie od chlopakow grali lepiej od was gdyby nie potrzebny karny byloby 0:0 jestem dumny z ich postawy

~Radomiak

Jakoś dziwnie zwlekają z artykułem o wczorajszym.wyniku meczu.

footbolista

Czy można już aplikować o pracę ? Dyrektor PCPN , wice dyrektor, kierownik trybuny, zastępca kierownika,kierownik szatni gości ,kierownik szatni gospodarzy ........itd. Wiecie coś na ten temat ? Czy karty są już rozdane ?