Rozmawiali wierszami

Image

Nie każdy potrafi wyrażać swoje uczucia i emocje prozą. Niektórzy potrzebują do tego poezji. W piątkowy wieczór grono poetów rozmawiało ze sobą… wierszem.

To już nie pierwsze tego typu spotkanie literackie. Tym razem osoby związane z „Witryną” postanowiły komunikować się ze sobą przy pomocy poezji. Swoją twórczość zaprezentowali Elżbieta Ferlejko i Grzegorz Męciński.

- Stowarzyszenie Literackie Witryna organizuje "Rozmowy wierszami" już od kilku lat. Tutaj, w Spółdzielczym Domu Kultury spotykamy się od kilku lat aby poznać twórczość poetów- mówi Agnieszka Bulicz ze Stowarzyszenia „Witryna”.

Wiersze, które były prezentowane 15 marca w SDK zostały dobrane w taki sposób, by mogły utworzyć pewien literacki dialog pomiędzy poetami, wyrazić ich uczucia przelane na papier, myśli, którymi zechcieli podzielić się ze słuchaczami. To ciekawe studium patrzenia na świat i otwarcia się na piękno i prozę codzienności. Nie zabrakło więc wierszy i tych „codziennych”, i tych związanych z miłością, a nawet z przemijaniem.

Wszystko więc co stanowi cykl życia może stać się poezją i być sposobem przekazania wewnętrznych rozterek i przemyśleń. Piękno słowa pisanego doceniła niemała publiczność, która uczestniczyła w piątkowym spotkaniu. Bohaterowie spotkania wielokrotnie nagradzani byli brawami. "Rozmowy wierszami" uświetnili oprawą muzyczną Anna i Roman Karowie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~do jolka

Brawo!

~jolka

~do egyneszen
Informacja ukazała się na stronach instytucji (linków nie podaję, bo chyba potrafisz wpisać w google i poszukać sobie, chociaż po Twoich postach widać, że chyba nie bardzo).
1. SDK (facebook)
2. MBP (strona www + facebook)
3. Telewizja Miejska Stalowa Wola (strona www)
4. Stalowemiasto (strona www)
5. strona www allevents.in
6. Kalendarz Wydarzeń (strona www Miasta)
7. SL "Witryna" (facebook + utworzenie wydarzenia publicznego i możliwość udostępniania go przez wszystkich ludzi)
8. Dodatkowo członkowie i sympatycy otrzymali pocztą elektroniczną zaproszenia.
Pewnie jeszcze było to ogłaszane w radio i gazecie.

I co mało Ci? Jak Ci mało to zapisz się do nich wtedy Jaśnie Panie dostaniesz do ręki zaproszenie.

~lalala

Mariusz98, chyba musisz założyć okulary, ja tam podobieństwa nie widzę. Bardziej do wicestarosty ;)

~do egyneszen

Przecież tutaj na stalowym była informacja, w mediach zatem zapowiedź była. To jaka zamknięta klika?

~Bullshit

Egnyeszen, a gdzie szukasz informacji? Bo ja akurat zawsze o takich spotkaniach wiem i myślę, że informacje są dobrze rozpropagowane. Także pytanie, gdzie szukasz takich informacji.

~do jobro

Ja nie jestem organizatorem. I do budki z piwem nie odsyłałem, wręcz przeciwnie. Ale to trzeba umieć rozumieć, co się czyta.Tacy "fani" literatury ma forum właśnie są. Ja mam oczy i używam mózgu. Informacji o spotkaniach literackich szuka się w bibliotece. I takie tam są. Ta informacja również została przekazana egnyeszen. O jakim terminarzu spotkać ty mówisz? Sesje miejskie nie są u nas planowane z wyprzedzeniem, a ty chcesz, żeby ci ludzie na cały rok najlepiej do przodu wysłali informacje, kiedy będą książki wydawać? Nikt do was do domu pukać nie będzie. Trzeba się trochę rozejrzeć. A informacje o spotkaniach literackich zawsze są dostępne w bibliotece. Kto tego nie wie i kto temu zaprzecza jest zwykłym głupcem i kłamcą. Chcecie być niezadowoleni, to popatrzcie w lustro. Tyle w temacie.

~Mariusz98

Podobny całkiem do jasia fasoli ten "prezes"

~jobro

Ktoś o pseudonimie/egyneszen/ jest niezadowolony z braku informacji gdzie można uczestniczyć w spotkaniach literackich i co otrzymuje propozycje
uzyskania tej informacji pod budka z piwem.To jest wpis nie godny osoby zajmującej się organizacją takich spotkań.
A może należało udzielić wyczerpującej informacji o możliwości kontaktów i terminarzach spotkań.

~niania

Piękny wieczór poezji. Słowo- muzyka... na długo pozostanie w sercu i pamięci.

~do egyneszen

W bibliotece jak widać też nie...

egyneszen

Widocznie w budce z piwem były anonse ,ale Ja akurat tam nie bywam.

~do egyneszen

Na stronie biblioteki jest zapowiedź, na stronie Witryny też, na FB na Dzieje się również. W budce z piwem raczej zapowiedzi spotkań nie znajdziesz.

~mark

Jak widać po publiczności informacje docierają. Doradzam zaglądać do kalendarza imprez na stronie internetowej miasta. Informacja była też na FB oraz w Sztafecie. A to że niektóre portale konkurencyjne mają gdzieś poetów i kulturę w ogóle to inna sprawa... wolą wypadki i stłuczki, to niby bardziej widowiskowe.

egyneszen

Dwa lata temu podobne spotkanie odbyło się w bibliotece udałem się .aby wziąć udział ,lecz nie było nawet jednego miejsca żeby usiąść. Tym razem dowiaduje się po fakcie. Czy poeci to jakaś klika się chowa i rozgłosu unika.?

~Mieszkaniec

A jest to poeta, który zajmuje się tym, co lubi najbardziej – niby poezją i sobą.

~Olo

edzio w roli poety umiech

~Poeta

Podeptana róża.

~Grześ

Poeta - tylko głowa nie ta...

~Grześ

Poezja .................