Rozmawiali wierszami

Image

Nie każdy potrafi wyrażać swoje uczucia i emocje prozą. Niektórzy potrzebują do tego poezji. W piątkowy wieczór grono poetów rozmawiało ze sobą… wierszem.

To już nie pierwsze tego typu spotkanie literackie. Tym razem osoby związane z „Witryną” postanowiły komunikować się ze sobą przy pomocy poezji. Swoją twórczość zaprezentowali Elżbieta Ferlejko i Grzegorz Męciński.

- Stowarzyszenie Literackie Witryna organizuje "Rozmowy wierszami" już od kilku lat. Tutaj, w Spółdzielczym Domu Kultury spotykamy się od kilku lat aby poznać twórczość poetów- mówi Agnieszka Bulicz ze Stowarzyszenia „Witryna”.

Wiersze, które były prezentowane 15 marca w SDK zostały dobrane w taki sposób, by mogły utworzyć pewien literacki dialog pomiędzy poetami, wyrazić ich uczucia przelane na papier, myśli, którymi zechcieli podzielić się ze słuchaczami. To ciekawe studium patrzenia na świat i otwarcia się na piękno i prozę codzienności. Nie zabrakło więc wierszy i tych „codziennych”, i tych związanych z miłością, a nawet z przemijaniem.

Wszystko więc co stanowi cykl życia może stać się poezją i być sposobem przekazania wewnętrznych rozterek i przemyśleń. Piękno słowa pisanego doceniła niemała publiczność, która uczestniczyła w piątkowym spotkaniu. Bohaterowie spotkania wielokrotnie nagradzani byli brawami. "Rozmowy wierszami" uświetnili oprawą muzyczną Anna i Roman Karowie.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.