Rozmawiali wierszami

Image

Nie każdy potrafi wyrażać swoje uczucia i emocje prozą. Niektórzy potrzebują do tego poezji. W piątkowy wieczór grono poetów rozmawiało ze sobą… wierszem.

To już nie pierwsze tego typu spotkanie literackie. Tym razem osoby związane z „Witryną” postanowiły komunikować się ze sobą przy pomocy poezji. Swoją twórczość zaprezentowali Elżbieta Ferlejko i Grzegorz Męciński.

- Stowarzyszenie Literackie Witryna organizuje "Rozmowy wierszami" już od kilku lat. Tutaj, w Spółdzielczym Domu Kultury spotykamy się od kilku lat aby poznać twórczość poetów- mówi Agnieszka Bulicz ze Stowarzyszenia „Witryna”.

Wiersze, które były prezentowane 15 marca w SDK zostały dobrane w taki sposób, by mogły utworzyć pewien literacki dialog pomiędzy poetami, wyrazić ich uczucia przelane na papier, myśli, którymi zechcieli podzielić się ze słuchaczami. To ciekawe studium patrzenia na świat i otwarcia się na piękno i prozę codzienności. Nie zabrakło więc wierszy i tych „codziennych”, i tych związanych z miłością, a nawet z przemijaniem.

Wszystko więc co stanowi cykl życia może stać się poezją i być sposobem przekazania wewnętrznych rozterek i przemyśleń. Piękno słowa pisanego doceniła niemała publiczność, która uczestniczyła w piątkowym spotkaniu. Bohaterowie spotkania wielokrotnie nagradzani byli brawami. "Rozmowy wierszami" uświetnili oprawą muzyczną Anna i Roman Karowie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~do jolka

Brawo!

~jolka

~do egyneszen
Informacja ukazała się na stronach instytucji (linków nie podaję, bo chyba potrafisz wpisać w google i poszukać sobie, chociaż po Twoich postach widać, że chyba nie bardzo).
1. SDK (facebook)
2. MBP (strona www + facebook)
3. Telewizja Miejska Stalowa Wola (strona www)
4. Stalowemiasto (strona www)
5. strona www allevents.in
6. Kalendarz Wydarzeń (strona www Miasta)
7. SL "Witryna" (facebook + utworzenie wydarzenia publicznego i możliwość udostępniania go przez wszystkich ludzi)
8. Dodatkowo członkowie i sympatycy otrzymali pocztą elektroniczną zaproszenia.
Pewnie jeszcze było to ogłaszane w radio i gazecie.

I co mało Ci? Jak Ci mało to zapisz się do nich wtedy Jaśnie Panie dostaniesz do ręki zaproszenie.

~lalala

Mariusz98, chyba musisz założyć okulary, ja tam podobieństwa nie widzę. Bardziej do wicestarosty ;)

~do egyneszen

Przecież tutaj na stalowym była informacja, w mediach zatem zapowiedź była. To jaka zamknięta klika?

~Bullshit

Egnyeszen, a gdzie szukasz informacji? Bo ja akurat zawsze o takich spotkaniach wiem i myślę, że informacje są dobrze rozpropagowane. Także pytanie, gdzie szukasz takich informacji.

~do jobro

Ja nie jestem organizatorem. I do budki z piwem nie odsyłałem, wręcz przeciwnie. Ale to trzeba umieć rozumieć, co się czyta.Tacy "fani" literatury ma forum właśnie są. Ja mam oczy i używam mózgu. Informacji o spotkaniach literackich szuka się w bibliotece. I takie tam są. Ta informacja również została przekazana egnyeszen. O jakim terminarzu spotkać ty mówisz? Sesje miejskie nie są u nas planowane z wyprzedzeniem, a ty chcesz, żeby ci ludzie na cały rok najlepiej do przodu wysłali informacje, kiedy będą książki wydawać? Nikt do was do domu pukać nie będzie. Trzeba się trochę rozejrzeć. A informacje o spotkaniach literackich zawsze są dostępne w bibliotece. Kto tego nie wie i kto temu zaprzecza jest zwykłym głupcem i kłamcą. Chcecie być niezadowoleni, to popatrzcie w lustro. Tyle w temacie.

~Mariusz98

Podobny całkiem do jasia fasoli ten "prezes"

~jobro

Ktoś o pseudonimie/egyneszen/ jest niezadowolony z braku informacji gdzie można uczestniczyć w spotkaniach literackich i co otrzymuje propozycje
uzyskania tej informacji pod budka z piwem.To jest wpis nie godny osoby zajmującej się organizacją takich spotkań.
A może należało udzielić wyczerpującej informacji o możliwości kontaktów i terminarzach spotkań.

~niania

Piękny wieczór poezji. Słowo- muzyka... na długo pozostanie w sercu i pamięci.

~do egyneszen

W bibliotece jak widać też nie...

egyneszen

Widocznie w budce z piwem były anonse ,ale Ja akurat tam nie bywam.

~do egyneszen

Na stronie biblioteki jest zapowiedź, na stronie Witryny też, na FB na Dzieje się również. W budce z piwem raczej zapowiedzi spotkań nie znajdziesz.

~mark

Jak widać po publiczności informacje docierają. Doradzam zaglądać do kalendarza imprez na stronie internetowej miasta. Informacja była też na FB oraz w Sztafecie. A to że niektóre portale konkurencyjne mają gdzieś poetów i kulturę w ogóle to inna sprawa... wolą wypadki i stłuczki, to niby bardziej widowiskowe.

egyneszen

Dwa lata temu podobne spotkanie odbyło się w bibliotece udałem się .aby wziąć udział ,lecz nie było nawet jednego miejsca żeby usiąść. Tym razem dowiaduje się po fakcie. Czy poeci to jakaś klika się chowa i rozgłosu unika.?

~Mieszkaniec

A jest to poeta, który zajmuje się tym, co lubi najbardziej – niby poezją i sobą.

~Olo

edzio w roli poety umiech

~Poeta

Podeptana róża.

~Grześ

Poeta - tylko głowa nie ta...

~Grześ

Poezja .................