Rozbudowa niżańskiej "piątki" droższa niż zakładano

Image

Piątka z Niska przewidziana jest do rozbudowy. Zadanie to nie będzie jednak proste, bo ceny są tak wysokie, że znacznie przekraczają zakładane kwoty.

Do niżańskiego magistratu trafiło 7 ofert w ramach przetargu na rozbudowę PSP nr 5. Najtańsza oferta jest aż o około 270 tys. zł droższa niż zakładano.

W drugiej połowie lutego został ogłoszony przetarg na rozbudowę budynku PSP Nr 5 w Nisku wraz z przebudową podgrzewalni posiłków na blok żywieniowy oraz adaptacją części pomieszczeń na pomieszczenia przedszkolne. Zakres prac dotyczący tej inwestycji jest dość duży. W pierwszym etapie robót wykonawca zajmie się przygotowaniem terenu, robotami ziemnymi i fundamentami, ścianami wewnętrznymi i zewnętrznymi, montażem stolarki okiennej i drzwiowej, pracami ciesielskimi na dachu i elewacją. W kolejnym etapie przewidziana jest m.in. wymiana tynków i położenie posadzek w bloku żywieniowym. Trzeci etap prac obejmie adaptację części pomieszczeń obiektu na pomieszczenia przedszkola. Termin zakończenia wszystkich robót wyznaczono na 23 sierpnia br.

Zakładano, że realizacja tej inwestycji będzie w sumie kosztować około 900 tys. zł. Tymczasem po otwarciu ofert okazało się, że pieniędzy braknie. Do przetargu zgłosiło się 7 wykonawców w tym: 4 z powiatu niżańskiego, 2 ze Stalowej Woli oraz 1 z województwa mazowieckiego. Najniższa oferta opiewa na około 1,17 mln zł, najdroższa zaś na 1,7 mln zł. Każdy z wykonawców oferuje 5- letni okres gwarancji na swoje usługi. Obecnie trwa weryfikacja ofert. Komisja przetargowa przy wyborze wykonawcy będzie kierowała się głównie ceną.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.