Rozbudowa niżańskiej "piątki" droższa niż zakładano

Image

Piątka z Niska przewidziana jest do rozbudowy. Zadanie to nie będzie jednak proste, bo ceny są tak wysokie, że znacznie przekraczają zakładane kwoty.

Do niżańskiego magistratu trafiło 7 ofert w ramach przetargu na rozbudowę PSP nr 5. Najtańsza oferta jest aż o około 270 tys. zł droższa niż zakładano.

W drugiej połowie lutego został ogłoszony przetarg na rozbudowę budynku PSP Nr 5 w Nisku wraz z przebudową podgrzewalni posiłków na blok żywieniowy oraz adaptacją części pomieszczeń na pomieszczenia przedszkolne. Zakres prac dotyczący tej inwestycji jest dość duży. W pierwszym etapie robót wykonawca zajmie się przygotowaniem terenu, robotami ziemnymi i fundamentami, ścianami wewnętrznymi i zewnętrznymi, montażem stolarki okiennej i drzwiowej, pracami ciesielskimi na dachu i elewacją. W kolejnym etapie przewidziana jest m.in. wymiana tynków i położenie posadzek w bloku żywieniowym. Trzeci etap prac obejmie adaptację części pomieszczeń obiektu na pomieszczenia przedszkola. Termin zakończenia wszystkich robót wyznaczono na 23 sierpnia br.

Zakładano, że realizacja tej inwestycji będzie w sumie kosztować około 900 tys. zł. Tymczasem po otwarciu ofert okazało się, że pieniędzy braknie. Do przetargu zgłosiło się 7 wykonawców w tym: 4 z powiatu niżańskiego, 2 ze Stalowej Woli oraz 1 z województwa mazowieckiego. Najniższa oferta opiewa na około 1,17 mln zł, najdroższa zaś na 1,7 mln zł. Każdy z wykonawców oferuje 5- letni okres gwarancji na swoje usługi. Obecnie trwa weryfikacja ofert. Komisja przetargowa przy wyborze wykonawcy będzie kierowała się głównie ceną.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~dzony

kompletne lenistwo nawet aktualnego zdjecia nie potrawi dodac,zdjecie z przed dobrych paru lat

art2deco

Z 900 tys na 1,2 mln to 30% drożej . Licza sobie drożej albo ktoś od paru lat przestał liczył.
Gdyby wykonawcy liczyli drożej od paru lat to oznacza że mieszkania powinny również zdrożeć o 30%. Nie zdrożały .

~robbie

wszystko stało się droższe. Problem jest z budowlanką, gdzie inflacja nie wynosi 1 %. pod znakiem zapytania staje budowa obwodnicy Stw Nisko. Ciekawe czy to prawda,ze mostostal woli zapłacić karę za niewywiązanie się z podpisanego kontraktu aniżeli budować. Minęła połowa marca,zaawanowanie prac projektowych wg gddkia to 81 %. I tu pytanie budowa miała się rozpocząć w połowie marca, działki niewykupione, czyżby jednak? Od razu uprzedzam nie jestem hejterem i wali mnie kto rządzi, ale przez moją działkę w pobliżu Sanu miała biec ta droga, sadziłem tam zawsze ziemniaki i siałem pszenicę ale od kilku lat zbiory nikłe przez szkody dzików i saren ale za to w pobliżu powstały okazałe ambony myśliwych. Już miałem nadzieję,że ja w sposób naturalny padnę ale i oni wreszcie nie będą paśli się na moim. Dalej trzymam kciuki za obwodnicą. Sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Robbie neutralny. Sorry mój nick powinien być Pawlak.