20 psów żyło w zamknięciu bez wody i jedzenia

Image

Przez kilka dni 20 psów żyło w zamkniętych pomieszczeniach bez nadzoru człowieka. Uratowały je organizacje zajmujące się opieką nad zwierzętami.

W Studzieńcu, na opuszczonej posesji, przez jakiś czas żyło stado psiaków. Ich właściciele to dwójka niezaradnych życiowo mężczyzn, ojciec i syn. 80- latek trafił ostatnio do szpitala na leczenie, jego syn do Ośrodka Psychiatrycznego. Ktoś „zadbał” o stworzenia zamykając je bez wody i jedzenia. Również na strychu znaleziono 5 kotów. O nie też nikt się już nie troszczył.

Zwierzaki, choć przerażone i nieufne nie były zaniedbane. Ich wygląd świadczył o tym, że były wcześniej karmione. Są oswojone i po jakimś czasie same wchodzą na kolanka i garną się ufnie do ludzi. Nie były więc krzywdzone. O losie pozostawionych samemu sobie zwierząt zawiadomiono OTOZ Animals i to właśnie oni zwrócili się z prośbą o pomoc do Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Chrońmy Zwierzęta.

- Ze wstępnych obserwacji i informacji, które dostajemy od ludzi, do których trafiły zwierzęta na dziś wiemy, że stan psiaków jest stabilny, ale część z nich ma problemy skórne, kilka suczek jest w ciąży, jedna z suń nie pozwala wziąć się na ręce, podejrzewamy, że dotyk sprawia jej ból, wszystkie zapchlone, pełne kleszczy, potwornie zarobaczone. Ale bezpieczne.... 6 suczek do natychmiastowej sterylizacji, pies z kołtunami po odłowieniu do pilnego ostrzyżenia- piszą ratownicy z TSCZ.

Szybko zorganizowana pomoc dla Psiaków z Lasuprzyniosła ulgę zwierzakom, ale jak nietrudno się domyśleć, leczenie i żywienie sporo będzie kosztować. Zorganizowano więc zbiórkę funduszy na rzecz czworonogów ze Studzieńca.

- Kochani, potrzebna Wasza pomoc, potrzebujemy wsparcia finansowego z celowym przeznaczeniem na leczenie, żywienie, sterylizację PSIAKÓW z LASU. Sami nie damy rady, ani my, ani żadna z organizacji, która brała udział we wczorajszej interwencji. Brakuje nam dosłownie wszystkiego, oprócz miłości, chęci opieki i troski o te zwierzęta. Szybko się mobilizujemy, działamy razem, rzucamy dosłownie wszystko co robimy i jesteśmy..... pomagamy, ratujemy, walczymy o każde zwierzę, przerzucając dechy, kamienie, pakując się w błoto, wodę , między szczury, pluskwy... Liczy się każda- dosłownie, złotówka! Działajmy!- czytamy na stronie Pomagam.pl.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
zibiboom

ktoś się powinien również zainteresować losem psiaków, które są u "Brajanów" w Nowosielcu- ta stara rozwalona drewniana chałupa. Chciałem w lecie wziąć pieska od nich. To co tam zastałem - masakra.

~zoofilog

Zwierzeta w ludzkim ciele ktorzy nie lubia zwierzat to tez nigdy nie polubia nwet najlepszych ludzi to zostalo udowodnione. A swoja droga czy ktos wie gdzie mozna te pieski zobaczyc na zywo.

~dojna zmiana+

Wybieracie tych samych bandytów i złodziei w wyborach, ciągle jęczycie i nawet psy wam przeszkadzają.

~iza Ł.

człowiek sam nie ma czasem co jeść ....takie mamy rządy i zycie w naszym pięknym kraju, a emeryci to już w ogóle szaleństwo finansowe! młody musi kombinować, zatrudnienia na czarno, praca za granicą....a potem na emeryturze zdychaj

~Maggie

Znajdą się chętni na te pieski. Wzięłam pieska z ogłoszenia. Miał być łagodny _ i jest! Odrobaczyłam zaszczepiłam. Pan nic nie wspomniał że bydle będzie wyjątkowo duże 😁. Koleżanka wzięła małego pieska od kuzynki. Został mały i bardzi agresywny. Myślę że ci ludzie nie trzymaliby agresywnych psów.

~Maniek

Sprzedać na kebaby i po klopocie

~Maniek

Sprzedać na kebaby i po klopocie

~jasio

a zobaczta w jakich warunkach zyjom ludzie w szpitalu jedyne co majom to płatne telewizory a swiezego powietrza tam jusz nie kupisz

~loka

biedne pieski

~jola

Nie jeden człowiek zostaje na starość sam i przez to że ma małą emeryturę nie ma nic w lodówce i nikt o tym nie pisze.

~J~

CYTAT
~allo
Jak by żyło bez wody i jedzenia to by już nie żyło

Pierwsza linijka mówi o tym że: "Przez KILKA DNI 20 psów żyło w zamkniętych pomieszczeniach". A kilka dni do raczej nie długo.
Nawet człowiek bez wody wytrzyma do 7dni.

~Prokurator

Oj biedne pięknie dziękuję za odpowiedź. Szkoda pinkow aj szkoda brak słów

~allo

Jak by żyło bez wody i jedzenia to by już nie żyło

~allo

Jak by żyło bez wody i jedzenia to by już nie żyło