Budowa placu zabaw przy Żłobku Miejskim w Nisku droższa niż planowano?

Image

Do niżańskiego magistratu trafiły 4 oferty w ramach przetargu na budowę placu zabaw przy Żłobku Miejskim w Nisku. Najtańsza z nich jest o prawie 40 tys. zł droższa niż zakładano.

Przetarg na to zadanie został ogłoszony w drugiej połowie lutego. W tym tygodniu nastąpiło otwarcie ofert. Jak się okazało do przetargu przystąpiły firmy z: Ulanowa, Wrocławia, Jarosławia i Szczytna. Ich propozycje oscylują między 229 tys. zł a 294 tys. zł. Obecnie trwa weryfikacja ofert. Przy ocenie komisja przetargowa weźmie pod uwagę w 60% cenę oraz w 40% gwarancję. W przypadku tego drugiego wskaźnika każdy z wykonawców proponuje udzielenie 5- letniego okresu gwarancji. Na realizację tego zadania w kasie miejskiej zabezpieczono 190 tys. zł co oznacza, że trzeba będzie dołożyć środków bądź powtórzyć przetarg.

Wykonawca, któremu zostanie powierzone to zadanie zajmie się w pierwszej kolejności pracami podziemnymi. Pierwsza warstwa placu zabaw będzie wykonana z bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej w kolorze zielonym. Zostanie tam zainstalowanych kilkanaście elementów zabawowych dla dzieci m.in.: kiwaczki, huśtawka "bocianie gniazdo", zjeżdżalnia (słoń), karuzela, lokomotywa z wagonikiem itd. Zostaną zainstalowane także małe elementy architektury takie jak kosz na śmieci, ławeczki z oparciami.

Finał prac związany z utworzeniem placu zabaw przy żłobku powinien nastąpić 28 czerwca br.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.