Kiedy doczekamy się ścieżki rowerowej w parku?

Image

Jeszcze w 2014 r. obiecano mieszkańcom, że w Parku Miejskim powstanie ścieżka rowerowa. 5 lat później rowerzyści wciąż nie mają obiecanego połączenia Popiełuszki- Mickiewicza.

- 5 lat temu radni PiS walczyli o 40 tysięcy złotych na ścieżkę rowerową. Było to przed samymi wyborami w 2014 roku. Do tej pory nie powstała ścieżka rowerowa przez Park Miejski od przejazdu kolejowego przy Policji do dworca PKP (wzdłuż Parku Miejskiego)- mówi radny Dariusz Przytuła.

I faktycznie, gdy tylko robi się nieco cieplej, w parku pojawia się mnóstwo ludzi, spacerują matki z małymi dziećmi. Przejeżdżający obok rowerzyści, często z dużą szybkością, to niezbyt dobre sąsiedztwo. Część osób korzysta z wydeptanego szlaku przy samych torach. Wciąż brakuje bezpiecznej i wygodnej ścieżki rowerowej.

O sprawie mówiło się już w 2015 roku. Wówczas to prezydent wyjaśniał, że teren, na którym miałaby powstać ścieżka należy do PKP i właściciel działki chce by miasto wykupiło ją sobie od niego za 100 tys. zł. Innego wyjścia nie było. Ale minęło kilka lat, a sprawa utkwiła w martwym punkcie. O ścieżkę, a raczej jej brak, włodarza Stalowej Woli pytano podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Prezydent zapewnia, że ruch rowerowy będzie mógł odbywać się w Parku Miejskim.

- Są na ukończeniu uzgodnienia z PKP, które umożliwią nam działania w tym zakresie. Jak państwo jesteście w parku, to widać, że tam tak nagle urywa się taki element asfaltowy, który omija wodny plac zabaw. To jest element tej ścieżki rowerowej, który będzie łączył się z tą przestrzenia, która będzie szła po terenie zbliżonym do szyn kolejowych- powiedział Lucjusz Nadbereżny.

O szczegółach jeszcze nic nie mówiono. Nie wiadomo więc jeszcze jak ostatecznie będzie przebiegać nowa ścieżka przez park.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~lolo

Widzę w Stalowej masę dewiantów z KE...czytaj ,,,Klika Erotomanów

~wiem

Do xyz, jestem alfa i omega.

~xyz

Wiemy - wiemy kim jesteś...

~bylyradny

Do wyborcaPIS, ten poprzedni wpis to napisales do siebie bo pajacujesz ze swoimi wypocinami. Jakim prawem nazywasz radnych PIS lajzami przeciez w ten sposob obrazasz 17 tysiecy mieszkancow naszego miasta bo tyl glosowalo na PIS. Po co te idiotyczne ciagle zaczepki nie tylko w urzedzie miasta ale tez na tym portalu.

stach

Ścieżki rowerowej w parku nie było w "piątce" Kaczyńskiego - więc nie będzie ścieżki. To takie proste...

wyborcaPiS

Wiemy, internet nie jest anonimowy, za hejt się odpowiada, opozycja ma prawo zadawać pytania, a że to nie podrodze pisłAJZĄ to mają problem, brawo dla opozycji Pani Butryn, Pani Proszowskiej i panu Przytule za odwagę i zadawanie pytań tym łajzą z pis

~wiemy

Do osiedlowa , jedyne co przytula robi to smrod w urzedzie miasta podczas obrad radnych, on to jest zwyczajny KON TROJANSKI w naszym miescie.

NoToFrugo

Do krzysiek: na tą ścieżkę nie trzeba brać milionowe kredyty. I nie trzeba wypłacać milionowych nagród jak w MZK czy w pozostałych spółkach miejskich opłacanych z podatków mieszkancow.

~Krzysiek

O proszę według opozycji taka ścieżka to nie będzie "inwestycja nie generująca przychodów" i trzeba ją robić??
smiech2
smiech2

~mieszkaniec

Chciałbym zobaczyć pana Darka jak jedzie tą ścieżką...

~Martin

Super. Rzeczywiście jest tam niebezpiecznie, pieski, dzieciaczki i jeszcze te baseniki

~Gracja

NIGDY

mark30

puki co naprawiają dobrą drogę na AL JP II …. niedługo trawniki na zielono będą malować jak Kaczyński będzie miał przed wyborami stalową odwiedzić

~osiedlowa

Dzida - a ty co robisz, brawa dla pana radnego, to co widzę interweniuje w wielu sprawach. A ty leniu co zrobiłeś Dzida ?

~Dzida

Przytuła zabieraj się za robotę!!!!! Wtedy nie bėdziesz musiał pytać się o ścieżkę czy cokolwiek innego

~bida

Wtedy kiedy dwie ścieżki się zejdą.A po co tam ścieżka jak są wydzielone pasy dla rowerów.

wladek5413

Poniewaz nie da sie skopiować linku do reportazu TV Rzeszów,podaję hasło,które należy wpisać w wyszukiwarce:"brakuje chodników,poboczy,ścieżek rowerowych..."

wladek5413

Są miejsca,gdzie chodnik,aż się prosi,ale władza gminna,dyrekcja szkoły jest głucha.Takim miejscem jest szkoła w Antoniowie,która położona jest na samym łuku DW 856,po której ruch samochodów jest coraz większy,tak,że dzieciom nieraz bardzo trudno wyjechać rowerem czy wyjść na drogę,bo chodnika nie ma.Nie ma też oznakowanego przejścia dla pieszych.
W dodatku zlikwidowano boczną furtkę,która skracała dostęp do nieco bezpieczniejszego przejścia na tzw."Łączki",
W 2015 roku TV Rzeszów nagrała reportaż pokazujący,że brakuje chodników i scieżek rowerowych,ale nawet wypowiedzi notabli nie budziły entuzjazmu do załatwienia sprawy.

Mariusz77

Spokojnie, wybory idą więc ścieżka napewno będzie....w planach na grudniu popoludniu .

~sebix1

Ja tam leje na radnych bo od dawna jezdze ta sciezka przy torach .Jeszcze za Szlezaka był tam asfalt i jezdziłem tam do huty na robotu.Moze i jest nie rowna, ale rowerem nie da sie szybko jechac i tak lepsza od tej alejki granitowej.Wsadzcie sobie sciezke rowerowa wiecie gdzie .

~bylyradny

Do przytuly przydupasie byles radnym jeszcze przy korycie u SZLEZAKA i dlaczego wtedy nie zrobiliscie tej sciezki , gegac idiotyzmy to kazdy potrafi a cos zrobic to tylko PIS. A kiedy PIS robi wszystko dla mieszkancow naszego miasta to zaczyna sie idiotyczny hejt.

~hutnik

Tak czy siak ale ta sciezka wzdluz torow [przy samych torach] by sie bardzo przydala dla rowerzystow z osiedla HUTNIK a zwlaszcza w sobote kiedy jada rowerami na rynek.

~Stw

Domagacie się ścieżek itp. a później placzecie ze robi coś niepotrzebnego.

~mieszkaniec

No i co Nadbereżny?
Nie da się?
A co w Warszawie opowiadałeś?

Kamer na rondzie też się nie da zlikwidować?

cherry

Przydałaby się chociażby po to, żeby idąc na spacer móc z niej skorzystać zamiast niszczyć buty na granicie