Poseł Rafał Weber zaprezentował tzw. Piątkę Kaczyńskiego

Image

Co zmieni się w kraju po wprowadzeniu w życie Nowej Piątki PiS? O tym jak wiele osób w regionie może skorzystać z programów Rodzina 500+ oraz Emerytura+ mówił we wtorek poseł Rafał Weber.

Nowa Piątka PiS

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce we wtorek 12 marca 2019 roku, poseł Rafał Weber, w kontekście naszego regionu, zaprezentował założenia nowego programu znanego pod nazwą Piątką Kaczyńskiego. Główne punkty koncentrują się wokół 5 ważnych aspektów naszego życia: rodziny, młodych, pracy, starszych i słabszych oraz infrastruktury.

- Piątka Kaczyńskiego to pięć punktów, które będą realizowane jeszcze w tej kadencji Sejmu. Pierwszy z nich to powiększenie programu Rodzina 500+ tak, aby mogły z niego skorzystać wszystkie dzieci, czyli również te pierwsze, które wcześniej nie były objęte tym programem. Drugi punkt to zwolnienie z podatku dochodowego wszystkich młodych osób do 26 roku życia, którzy pracują na umowę o pracę. Po trzecie obniżenie stawki podatkowej z 18% na 17% dla wszystkich pracujących. Po czwarte Emerytura+, czyli dodatkowe świadczenia emerytalne, a także rentowe. Tym świadczeniem w skali całego kraju zostanie objętych blisko 10 mln Polaków. Po piąte infrastruktura, czyli budowa lokalnych połączeń autobusowych, likwidacja białych plam, likwidacja wykluczenia komunikacyjnego, które z roku na rok jest coraz większe. Dane pokazują, że w 1990 r. Polska była objęta blisko miliardem kilometrów połączeń komunikacyjnych. Mówię tutaj o komunikacji publicznej (autobusowej). W tej chwili, czyli po 29 latach tych połączeń, jest o niespełna 500 mln kilometrów mniej, o połowę została zmniejszona liczba kilometrów przejeżdżanych przez środki transportu publicznego. Chcemy temu zjawisku przeciwstawić się i zaproponować rozwiązanie, które wspomoże samorządy w odnowieniu mapy połączeń komunikacyjnych- mówi poseł Rafał Weber.

Ile rodzin skorzysta na wprowadzeniu Programu Rodzina 500+ ?

Jak podkreśla poseł Rafał Weber w całym województwie podkarpackim jest 412 032 dzieci do 18 roku życia. Po wejściu w życie nowych przepisów już w lipcu br. te dzieci objęte zostaną świadczeniem Rodzina 500+. W ramach obecnie obowiązujących przepisów (500 zł na drugie dziecko) tym świadczeniem objętych jest 220 608 dzieci. Dzięki zmianie przepisów dodatkowo świadczeniem będzie objętych 191 424 dzieci.

Obrazek

- Chcę tą statystyką zaprezentować skalę wsparcia, które w tej chwili trafia poprzez decyzję rządu Prawa i Sprawiedliwości do naszego powiatu i dalej. Chcę pokazać skalę wsparcia, które będzie trafiało w sytuacji, kiedy zmienimy ustawę o świadczeniach 500+ i kiedy na mocy tej ustawy również pierwsze dziecko będzie taki zasiłek otrzymywać- mówi poseł Rafał Weber.

Jak podkreśla poseł Rafał Weber program 500+ na dobre wpisał się już w naszą polską rzeczywistość. Wiele rodzin nie wyobraża sobie funkcjonowanie bez niego.

- Dla jednych rodzin jest to wsparcie bardzo wysokie, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych z biedniejszych terenów naszego kraju, dla innych jest to wsparcie dodatkowe, również bardzo istotne, wykorzystywane chociażby do organizacji swoim dzieciom zajęć pozalekcyjnych- mówi Rafał Weber.

Innym pozytywnym aspektem działania programu było to, że w 2017 roku przekroczona została bariera 400 tys. urodzeń w skali kraju.

Emerytura + czyli 1100 zł brutto dla każdego emeryta i rencisty

Od maja 2019 roku będzie obowiązywał nowy program Prawa i Sprawiedliwości. 1100 zł brutto otrzyma każdy emeryt i rencista, a także osoby, które otrzymują rentę socjalną. Z danych zarówno z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jak i KRUS-u wynika, że z dodatkowego świadczenia skorzysta: 19 022 emerytów i rencistów z powiatu stalowowolskiego, 12 590 z powiatu niżańskiego, 11 472 z powiatu tarnobrzeskiego.

Obrazek

- Przypomnę, że od marca tego roku, na podstawie waloryzacji, emeryci otrzymali najwyższą podwyżkę swojej emerytury i renty w ostatnich latach - 70 zł. Ja wiem, że w porównaniu z cały czas rosnącymi zarobkami to niewiele, ale ta dodatkowa emerytura ma być takim kolejnym wsparciem dla emerytów i rencistów, bo wiemy, że takie wsparcie jest im po prostu potrzebne. W skali całego kraju takie wsparcie otrzyma blisko 10 mln emerytów i rencistów- mówi poseł Rafał Weber.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kretynizm

Co konferencja webera to przedstawia nam plansze jak jakimś debilom. Nie stać cię na nic innegobtylko obrazkowa propaganda ?
Nie dla ciebie i dla PISu
NIE i basta .

~Propaganda

Panie Weber chwalą nas .
My zwolennicy PISu a pan nas umiech
Śmieszny mały człowieczku kogo ty chcesz nabrać na ta kiełbasę wyborczą ?
Mamy dość POPISu !
Jesteście tacy sami !

Junosza

Dajcie mi miliard, ja też tak potrafię, rozdam w 5 minut i jeszcze zrobię z siebie bohatera

Junosza

Panie Weber, co to za filozofia rozdawać darmo kiełbasę wyborczą, tylko wariat nie przyjmie datku, jeszcze poproszę 0,7 zgłoś się, i może wtedy gdy się znieczulę to zagłosuje na PIS i Pana. Jakie sukcesy w trakcie kadencji, może zamknięcie Aresztu Śledczego w Nisku i marginalizacja powiatu niżańskiego. Czy warto się poniżyć za 5 minut na świeczniku. Bierz Pan przykład z Węgier, oni potrafią motywować do pracy i korzyści podatkowych z niej wynikających.

~Irena

Ja NIE przyjmuje prezentow od obcych facetow. takie mam zasady !!! Zastanawia tez fakt skad ten BIDULEK wezmie pieniazeczki na prezenciki i co na to Urzad Skarbowy ….jakiś podateczek od DAROWIZNY bedzie chciał ? Jeszcze jedno…. prędzej PINCETY poleca glosowac na prezia aniżeli emeryci , którzy maja więcej życiowego doświadczenia i nie daja się nabierać jak wróble na plewy !!!

~Marek

Jak by tak dobrze przycisnąć tą „piątkę Kaczyńskiego” to, tam nie ma treści jest propaganda.. Prezes zagrał vabank i doszedł do wniosku że może sobie pozwolić na konflikt płacowy z pracownikami oświaty, sądów i prokuratur i pomocy społecznej i zamiast podnieść płace woli dać prezenty emerytom i tym którzy w ogóle jej nie potrzebują w ramach 500+, Seniorzy może zaślepieni 13 emeryturą, nie zauważą że państwo powoli rezygnuje z leczenia swoich obywateli, Dzięki temu parę osób zejdzie z tego świata ale PiS liczy ze stanie się to dopiero po wyborach, i zdążą oddać głos na PiS.
PiS zdecydowanie może sobie pozwolić na konflikty płacowe bo te grupy to w sumie może milion osób a obdarowanych będzie ze 13 milionów więc bilans powinien być dodatni.
Zwolnienie z PIT do 26 roku życia to też zabieg czysto propagandowy bo większość takich osób jest na garnuszku rodziców a jak dorobią w wakacje parę groszy to to nie ma żadnego znaczenia dla budżetu państwa. Coś mogą zyskać absolwenci zawodówek i techników. Ale jest też problem bo tak naprawdę znaczna część osób dostaje płace minimalną lub niewiele ponad minimum i nagle pojawią się młodzi bez doświadczenia którzy będą zarabiać ok 20% więcej, więc zaczyn do nowego konfliktu jest gotowy.
Z „piątką Kaczyńskiego” jest jeszcze jeden problem bo nagle okazało się, że mamy bogacić się nie dzięki pracy, ale dzięki transferom socjalnym, a to powoduje że znaczna część obywateli jest w całym systemie wyłącznie płatnikami. Dla nich prezes nie ma żadnej oferty, i na nich liczę najbardziej

~1+kot

Piórem, węglem, długopisem
Wszyscy piszą w PiSdu z PiSem

~pozory

Waloryzacja miała sięgnąć 3,26 proc., ostatecznie jednak rząd przyjął ,że 2,86 proc. Zabrał ,żeby dać. Stracili wszyscy , którzy biorą emeryturę powyżej 2400 brutto,żeby dostać „wyborczą kiełbasę”.Taką emeryturą mają m.in. nauczyciele, urzędnicy,pielęgniarki.

mamut0

Weber Rafał nie nadawał się do pracy w Urzędzie Gminy w Zaleszanach, nie przeszedł rekrutacji na stanowisko urzędnika w gminie, o niczym nie miał pojecia, to w rządzie pisu będzie sie nadawał na wiceministra infrastruktury, nie ma pojęcia o inwestycjach, na testach w gminie zaleszany uzyskał mniej niż 50 % i nie został dopuszczony do rekrutacji ustnej, miał jedną z najgorszyvh prac pisemnych w czasie postępowania kwalifikacyjnego
To jest kolega diabła Jarosława Kaczyńskiego, a Kaczyński to jest pedał, oszust, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na końiec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum

~Burek

Jestem co jakiś czas w Stalówce i jakoś od trzech lat nie zauważyłem by w mieście cos się polepszyło. Młodych jak na lekarstwo Ci co zostali to jakby się zatrzymali w latach 80 tych komuną aż śmierdzi. Po ludziach widać biedę. Dajcie ludziom zarobić nie okradajcie ich w postaci różnych podatków a dadzą sobie radę. Dadzą 500 plus i inne ochłapy a wszystko pójdzie w górę. Porównajcie sobie ceny z 2015 i obecne. Rząd nie ma swoich pieniędzy aby dac coć musi nas wydoić w postaci róznego typu podatków. Chca dac ulgi dla dzieci prosze bardzo pracujesz to mozesz sobie odpisać od podatku czyz nie jest to proste? I dlaczego kwota wolna od podatku jest tak bardzo niska? Porównajcie ją do innych krajów. Niech zwiększą tylko do 10 tysia i macie rocznie 7 tysia w kieszeni banalnie proste prawda? Ale nie lepiej zgnoić podatkami a pozniej chwalić się że daje się żenada. Ja już więcej nabrać się nie dam.

~Kazek

Niech nie dają jałmużny emerytom tylko niech ich emerytury zwolnią od podatku. Pracowali całe życie a na starośc jeszcze są dojeni. Średnio od najniższej emerytury jest zabierane około 5 tysięcy złotych podatku rocznie a ci dają 1100 bruttoumiech masz ci dziadu z własnej torby. Komu oni ta ciemnotę wciskają?

~Ano

Ale luzak, bije pianę za nasze pieniądze. Sprzedaje propagandę za pensyjkę i dietę 12 000 zł miesięcznie.

~Bezpartyjny2

Weber ty chyba sam w to nie wierzysz?
No chyba ze jesteś takim głupcem !
A jak Twojanobietnica tj kwota wolna od podatku ?
Mierny jesteś ale wierny partii a partia doceni !

~Ted fred

Śmiech na sali, niedługo wprowadza program sekundnik + bo to jedyne osiągnięcie pana posła Webera.

~Zielony

Czyli co, znów pompował zielone baloniki jak w sprawie przemysłowego hałasu? Ile potrafi tyle robi. Ciemny lud więcej się nie da oszukać!

~NeoPis

Weber !tylko ludzie mało rozgarnięci mogli wybrać ciebie na posła RP. Nic nie prezentujesz swoją osoba a szczególnie pod kontem wiedzy . Dla mnie jesteś Nikodem Dyzma polityki

~era fryzjera

Facet weź się za robotę i nie powtarzaj tego co już prze miesiąc pierniczą w mediach.
Jakie 70 zł na rękę dostałam niecałe 55 zł.
A 1100 zł to 889 zł.
A te 1100 zł. to co miesiąc premia za to ,że jestem emerytem i nie choruję to już zostaje co m-c 300 zł. na różne wasze widzi misię.
Jaka dobroć !!!!????

~Stalowiak

Kto to jest ??? Nie lubi ludzi ,kocha kota ,nigdy nie bzykał a wszystko wie ????!!!!

~Edek

Skąd się biorą debile ???? Z PIS-u wyłażą co chwilę !!!!!

~siwy

a jak tam dług publiczny Polski? o ile wiem to przyspieszył. przyjdzie wam spłacać rodziece bioracy 500 plus. już nie długo...

~Adela

Premier zapowiedział, że nie 1100 zl dla emerytów, a 880zł się zrobiło. Podzieliwszy tę kwotę przez 365 dnie w roku otrzymamy 2złote i 40 groszy. Prezent od Kaczyńskiego to jest 2zł, 40 gr. i o tyle albo jeszcze więcej emeryci i wszyscy inni obywatele. zapłacą za swoje codzienne zakupy. Rząd nie ma swoich pieniędzy i niech nie bawią się w św. Mikołaja , czy raczej Dieda Moroza.

~aaaa

Do "bylyradny" nie podniecaj się niezdrowo, mogą cię bardzo boleć... żołędzie!

~bylyradny

Do cela, nie pajacuj propagandzisto bo nie masz pojecia i piszesz wypociny nie majace zadnego sensu. Wracaj do szkoly podstawowej uczyc sie jezyka polskiego. Ta ''piatka'' PIS znokaltowala TOTALNA TARGOWICE i juz nie mozemy sie doczekac tych wszystkich wspanialosci ktore wproadzi PIS.

~dominik

Do cela --------------idź do diabła najlepiej.

~toż to szok

Ciekawe, czy kiedyś wróci do Stalowej i będzie patrzył ludziom w oczy? Wikipedia donosi, że jest żonaty i ma jedną córkę. Biedne.

~Elena

Ozimek, najlepiej jak o seksie opowiada stary siedemdziesięcioletni kawaler. W sumie o masturbacji powinien wiedzieć sporo, hqhahahaha

~cela

Kpina a nie "piątka" Kaczyńskiego. Pierwszy raz zadrwili gdy wprowadzali to osławione 500+ miało być na KAŻDE dziecko a potem ugryźli się w język i wyszło, że mowili od drugiego. Dlaczego dziecko pierwsze zatem straciło na tym rozdawnictwie aż dwa lata? Po wtóre nie jest to żadna "13" bowiem różne świadczenia mają renciści i dla niektórych to zaledwie 1/3, 1/4 otrzymywanych świadczeń miesięcznie, a zatem pan się mija z prawdą. Niech pan nie powtarza nieprawdy! Ponadto zapytam pana od kiedy to p. Kaczyński jest miliarderem, że sponsoruje "nagrody" każdemu po równo czyli po 1 100 zł? Trzecia obietnica to wykluczenie komunikacyjne i jego naprawa. Będziecie tak naprawiać jak wasz starosta unicestwia komunikację PKS? Do wiosek będziecie wozić tymi starymi, rozklekotanymi autobusami powietrze? Pan to mówi poważnie? Kto tak pana nakręcił? Kolejna kpina w pana wydaniu to "podwyżka" aż 70 złotych(słownie siedemdziesiąt złotych/m-c!) gdy w tym samym czasie swoje nagrody wycenialiście od 50 do 82 tys. zł/osobę! Uważa pan, że to jest ok? A to, że asystentki waszego prezesa NBP zarabiają po ok 50 tys/m-c to także ma być standardem? Po piąte, nie zwalniajcie ludzi z płacenia podatków a dajcie im możliwość godnego zarobkowania i tym samym życia. Wiek 26 lat dla młodego człowieka to akurat rok przed ukończeniem studiów. Dlaczego nie wprowadzacie kwoty 8 tys wolnej od podatku? Czy panu jest dobrze z tym co pan mówi? Czy panu nie jest wstyd?

~A feee

@jan, Jacek, Edziu, wiem i pozostałe nicki tego samego sługusa propagandzisty po trzech klasach podstawówki i kursie tańca, idź budować dwie wieże i na seksualizacyjny wykład, doświadczonego w tym temacie samotnego kulawego dziadka.

~Ozimek

Za to PO zabierze religię ze szkoły i będą uczyć od zerówki masturbacji. Brawo opozycja! I to popiera pedagog butrynowa. Pozwolcie jeszcze na wspolzycie z nieletnimi.

~DSL

Komuchy.