Poseł Rafał Weber zaprezentował tzw. Piątkę Kaczyńskiego

Image

Co zmieni się w kraju po wprowadzeniu w życie Nowej Piątki PiS? O tym jak wiele osób w regionie może skorzystać z programów Rodzina 500+ oraz Emerytura+ mówił we wtorek poseł Rafał Weber.

Nowa Piątka PiS

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce we wtorek 12 marca 2019 roku, poseł Rafał Weber, w kontekście naszego regionu, zaprezentował założenia nowego programu znanego pod nazwą Piątką Kaczyńskiego. Główne punkty koncentrują się wokół 5 ważnych aspektów naszego życia: rodziny, młodych, pracy, starszych i słabszych oraz infrastruktury.

- Piątka Kaczyńskiego to pięć punktów, które będą realizowane jeszcze w tej kadencji Sejmu. Pierwszy z nich to powiększenie programu Rodzina 500+ tak, aby mogły z niego skorzystać wszystkie dzieci, czyli również te pierwsze, które wcześniej nie były objęte tym programem. Drugi punkt to zwolnienie z podatku dochodowego wszystkich młodych osób do 26 roku życia, którzy pracują na umowę o pracę. Po trzecie obniżenie stawki podatkowej z 18% na 17% dla wszystkich pracujących. Po czwarte Emerytura+, czyli dodatkowe świadczenia emerytalne, a także rentowe. Tym świadczeniem w skali całego kraju zostanie objętych blisko 10 mln Polaków. Po piąte infrastruktura, czyli budowa lokalnych połączeń autobusowych, likwidacja białych plam, likwidacja wykluczenia komunikacyjnego, które z roku na rok jest coraz większe. Dane pokazują, że w 1990 r. Polska była objęta blisko miliardem kilometrów połączeń komunikacyjnych. Mówię tutaj o komunikacji publicznej (autobusowej). W tej chwili, czyli po 29 latach tych połączeń, jest o niespełna 500 mln kilometrów mniej, o połowę została zmniejszona liczba kilometrów przejeżdżanych przez środki transportu publicznego. Chcemy temu zjawisku przeciwstawić się i zaproponować rozwiązanie, które wspomoże samorządy w odnowieniu mapy połączeń komunikacyjnych- mówi poseł Rafał Weber.

Ile rodzin skorzysta na wprowadzeniu Programu Rodzina 500+ ?

Jak podkreśla poseł Rafał Weber w całym województwie podkarpackim jest 412 032 dzieci do 18 roku życia. Po wejściu w życie nowych przepisów już w lipcu br. te dzieci objęte zostaną świadczeniem Rodzina 500+. W ramach obecnie obowiązujących przepisów (500 zł na drugie dziecko) tym świadczeniem objętych jest 220 608 dzieci. Dzięki zmianie przepisów dodatkowo świadczeniem będzie objętych 191 424 dzieci.

Obrazek

- Chcę tą statystyką zaprezentować skalę wsparcia, które w tej chwili trafia poprzez decyzję rządu Prawa i Sprawiedliwości do naszego powiatu i dalej. Chcę pokazać skalę wsparcia, które będzie trafiało w sytuacji, kiedy zmienimy ustawę o świadczeniach 500+ i kiedy na mocy tej ustawy również pierwsze dziecko będzie taki zasiłek otrzymywać- mówi poseł Rafał Weber.

Jak podkreśla poseł Rafał Weber program 500+ na dobre wpisał się już w naszą polską rzeczywistość. Wiele rodzin nie wyobraża sobie funkcjonowanie bez niego.

- Dla jednych rodzin jest to wsparcie bardzo wysokie, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych z biedniejszych terenów naszego kraju, dla innych jest to wsparcie dodatkowe, również bardzo istotne, wykorzystywane chociażby do organizacji swoim dzieciom zajęć pozalekcyjnych- mówi Rafał Weber.

Innym pozytywnym aspektem działania programu było to, że w 2017 roku przekroczona została bariera 400 tys. urodzeń w skali kraju.

Emerytura + czyli 1100 zł brutto dla każdego emeryta i rencisty

Od maja 2019 roku będzie obowiązywał nowy program Prawa i Sprawiedliwości. 1100 zł brutto otrzyma każdy emeryt i rencista, a także osoby, które otrzymują rentę socjalną. Z danych zarówno z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jak i KRUS-u wynika, że z dodatkowego świadczenia skorzysta: 19 022 emerytów i rencistów z powiatu stalowowolskiego, 12 590 z powiatu niżańskiego, 11 472 z powiatu tarnobrzeskiego.

Obrazek

- Przypomnę, że od marca tego roku, na podstawie waloryzacji, emeryci otrzymali najwyższą podwyżkę swojej emerytury i renty w ostatnich latach - 70 zł. Ja wiem, że w porównaniu z cały czas rosnącymi zarobkami to niewiele, ale ta dodatkowa emerytura ma być takim kolejnym wsparciem dla emerytów i rencistów, bo wiemy, że takie wsparcie jest im po prostu potrzebne. W skali całego kraju takie wsparcie otrzyma blisko 10 mln emerytów i rencistów- mówi poseł Rafał Weber.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~toż to szok

Ciekawe, czy kiedyś wróci do Stalowej i będzie patrzył ludziom w oczy? Wikipedia donosi, że jest żonaty i ma jedną córkę. Biedne.

~Elena

Ozimek, najlepiej jak o seksie opowiada stary siedemdziesięcioletni kawaler. W sumie o masturbacji powinien wiedzieć sporo, hqhahahaha

~cela

Kpina a nie "piątka" Kaczyńskiego. Pierwszy raz zadrwili gdy wprowadzali to osławione 500+ miało być na KAŻDE dziecko a potem ugryźli się w język i wyszło, że mowili od drugiego. Dlaczego dziecko pierwsze zatem straciło na tym rozdawnictwie aż dwa lata? Po wtóre nie jest to żadna "13" bowiem różne świadczenia mają renciści i dla niektórych to zaledwie 1/3, 1/4 otrzymywanych świadczeń miesięcznie, a zatem pan się mija z prawdą. Niech pan nie powtarza nieprawdy! Ponadto zapytam pana od kiedy to p. Kaczyński jest miliarderem, że sponsoruje "nagrody" każdemu po równo czyli po 1 100 zł? Trzecia obietnica to wykluczenie komunikacyjne i jego naprawa. Będziecie tak naprawiać jak wasz starosta unicestwia komunikację PKS? Do wiosek będziecie wozić tymi starymi, rozklekotanymi autobusami powietrze? Pan to mówi poważnie? Kto tak pana nakręcił? Kolejna kpina w pana wydaniu to "podwyżka" aż 70 złotych(słownie siedemdziesiąt złotych/m-c!) gdy w tym samym czasie swoje nagrody wycenialiście od 50 do 82 tys. zł/osobę! Uważa pan, że to jest ok? A to, że asystentki waszego prezesa NBP zarabiają po ok 50 tys/m-c to także ma być standardem? Po piąte, nie zwalniajcie ludzi z płacenia podatków a dajcie im możliwość godnego zarobkowania i tym samym życia. Wiek 26 lat dla młodego człowieka to akurat rok przed ukończeniem studiów. Dlaczego nie wprowadzacie kwoty 8 tys wolnej od podatku? Czy panu jest dobrze z tym co pan mówi? Czy panu nie jest wstyd?

~A feee

@jan, Jacek, Edziu, wiem i pozostałe nicki tego samego sługusa propagandzisty po trzech klasach podstawówki i kursie tańca, idź budować dwie wieże i na seksualizacyjny wykład, doświadczonego w tym temacie samotnego kulawego dziadka.

~Ozimek

Za to PO zabierze religię ze szkoły i będą uczyć od zerówki masturbacji. Brawo opozycja! I to popiera pedagog butrynowa. Pozwolcie jeszcze na wspolzycie z nieletnimi.

~DSL

Komuchy.

~jan

PIS daje emerytom 13 pensje a TOTALNA TARGOWICA obraza emeryow po przez Kopaczowa ktora obrazila emerytow ze smiedza naftalina. A 10 milionow pojdzie na wybory do E.P. i wszyscy zaglosuja na partie PIS. Tak sie konczy kariere jak sie obraza najmadrzejszych mieszkancow POLSKI. Cala ta totalna targowica do sejmu czy senatu sie nie dostanie bo nikt madry na nich nie zaglosuje.

~JdU

A zaprezentował, pochwalił się też tym, że zagłosował za wprowadzeniem kolejnego podatku doliczonego do ceny benzyny i ON?

~dojna zmiana+

Jakim trzeba być idiotą by wierzyć w te brednie popisu.

~Sisi

Już obwodnicy pilnuje i budowa idzie peną parą, że nie mają czasu taczki załadować. Pycha kroczy przed upadkiem

~Sisi

Już obwodnicy pilnuje i budowa idzie peną parą, że nie mają czasu taczki załadować. Pycha kroczy przed upadkiem

~toż to szok

Młody człowiek. Trudno uwierzyć, że myśli tak, jak to przedstawia jego szef. Nie widzi rzeczywistości? Nie ma rodziny? Nie wstydzi się, tak po ludzku? Kasa ponad wszystko? Można dla kasy zapomnieć o innych? Honor??????????????

~Basia

Jestem za PIS.