Poseł Rafał Weber zaprezentował tzw. Piątkę Kaczyńskiego

Image

Co zmieni się w kraju po wprowadzeniu w życie Nowej Piątki PiS? O tym jak wiele osób w regionie może skorzystać z programów Rodzina 500+ oraz Emerytura+ mówił we wtorek poseł Rafał Weber.

Nowa Piątka PiS

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce we wtorek 12 marca 2019 roku, poseł Rafał Weber, w kontekście naszego regionu, zaprezentował założenia nowego programu znanego pod nazwą Piątką Kaczyńskiego. Główne punkty koncentrują się wokół 5 ważnych aspektów naszego życia: rodziny, młodych, pracy, starszych i słabszych oraz infrastruktury.

- Piątka Kaczyńskiego to pięć punktów, które będą realizowane jeszcze w tej kadencji Sejmu. Pierwszy z nich to powiększenie programu Rodzina 500+ tak, aby mogły z niego skorzystać wszystkie dzieci, czyli również te pierwsze, które wcześniej nie były objęte tym programem. Drugi punkt to zwolnienie z podatku dochodowego wszystkich młodych osób do 26 roku życia, którzy pracują na umowę o pracę. Po trzecie obniżenie stawki podatkowej z 18% na 17% dla wszystkich pracujących. Po czwarte Emerytura+, czyli dodatkowe świadczenia emerytalne, a także rentowe. Tym świadczeniem w skali całego kraju zostanie objętych blisko 10 mln Polaków. Po piąte infrastruktura, czyli budowa lokalnych połączeń autobusowych, likwidacja białych plam, likwidacja wykluczenia komunikacyjnego, które z roku na rok jest coraz większe. Dane pokazują, że w 1990 r. Polska była objęta blisko miliardem kilometrów połączeń komunikacyjnych. Mówię tutaj o komunikacji publicznej (autobusowej). W tej chwili, czyli po 29 latach tych połączeń, jest o niespełna 500 mln kilometrów mniej, o połowę została zmniejszona liczba kilometrów przejeżdżanych przez środki transportu publicznego. Chcemy temu zjawisku przeciwstawić się i zaproponować rozwiązanie, które wspomoże samorządy w odnowieniu mapy połączeń komunikacyjnych- mówi poseł Rafał Weber.

Ile rodzin skorzysta na wprowadzeniu Programu Rodzina 500+ ?

Jak podkreśla poseł Rafał Weber w całym województwie podkarpackim jest 412 032 dzieci do 18 roku życia. Po wejściu w życie nowych przepisów już w lipcu br. te dzieci objęte zostaną świadczeniem Rodzina 500+. W ramach obecnie obowiązujących przepisów (500 zł na drugie dziecko) tym świadczeniem objętych jest 220 608 dzieci. Dzięki zmianie przepisów dodatkowo świadczeniem będzie objętych 191 424 dzieci.

Obrazek

- Chcę tą statystyką zaprezentować skalę wsparcia, które w tej chwili trafia poprzez decyzję rządu Prawa i Sprawiedliwości do naszego powiatu i dalej. Chcę pokazać skalę wsparcia, które będzie trafiało w sytuacji, kiedy zmienimy ustawę o świadczeniach 500+ i kiedy na mocy tej ustawy również pierwsze dziecko będzie taki zasiłek otrzymywać- mówi poseł Rafał Weber.

Jak podkreśla poseł Rafał Weber program 500+ na dobre wpisał się już w naszą polską rzeczywistość. Wiele rodzin nie wyobraża sobie funkcjonowanie bez niego.

- Dla jednych rodzin jest to wsparcie bardzo wysokie, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych z biedniejszych terenów naszego kraju, dla innych jest to wsparcie dodatkowe, również bardzo istotne, wykorzystywane chociażby do organizacji swoim dzieciom zajęć pozalekcyjnych- mówi Rafał Weber.

Innym pozytywnym aspektem działania programu było to, że w 2017 roku przekroczona została bariera 400 tys. urodzeń w skali kraju.

Emerytura + czyli 1100 zł brutto dla każdego emeryta i rencisty

Od maja 2019 roku będzie obowiązywał nowy program Prawa i Sprawiedliwości. 1100 zł brutto otrzyma każdy emeryt i rencista, a także osoby, które otrzymują rentę socjalną. Z danych zarówno z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jak i KRUS-u wynika, że z dodatkowego świadczenia skorzysta: 19 022 emerytów i rencistów z powiatu stalowowolskiego, 12 590 z powiatu niżańskiego, 11 472 z powiatu tarnobrzeskiego.

Obrazek

- Przypomnę, że od marca tego roku, na podstawie waloryzacji, emeryci otrzymali najwyższą podwyżkę swojej emerytury i renty w ostatnich latach - 70 zł. Ja wiem, że w porównaniu z cały czas rosnącymi zarobkami to niewiele, ale ta dodatkowa emerytura ma być takim kolejnym wsparciem dla emerytów i rencistów, bo wiemy, że takie wsparcie jest im po prostu potrzebne. W skali całego kraju takie wsparcie otrzyma blisko 10 mln emerytów i rencistów- mówi poseł Rafał Weber.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~RST

Dlaczego brak informacji kto sfinansuje Janosikowe "prezenty"?

Skąd rząd weźmie 40 miliardów złotych?
Komu zabierze?
Dlaczego Weber przeciw podniesieniu kwoty wolnej od podatku, co obiecał swoim wyborcom?
Dlaczego głosował za nowym podatkiem podnoszącym cenę paliwa?

O to go zapytajcie.

~mieszkaniec

Bankomat w metalowcu nie wyrobi z wypłatami dla hejtera, który tylko nicki zmienia,
natomiast niejaki "mamut0" to kliniczny przypadek, aż dziw że administrator nie reaguje.

~Error

Pochwal się swoim wykształceniem i osiągnięciami.

mamut0

Weber Rafał nie nadawał się do pracy w Urzędzie Gminy w Zaleszanach, nie przeszedł rekrutacji na stanowisko urzędnika w gminie, o niczym nie miał pojecia, to w rządzie pisu będzie sie nadawał na wiceministra infrastruktury, nie ma pojęcia o inwestycjach, na testach w gminie zaleszany uzyskał mniej niż 50 % i nie został dopuszczony do rekrutacji ustnej, miał jedną z najgorszyvh prac pisemnych w czasie postępowania kwalifikacyjnego
To jest kolega diabła Jarosława Kaczyńskiego, a Kaczyński to jest pedał, oszust, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na końiec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum

~Podatnik

To że rozda kasę to pokazał na drukowanych slajdach, a komu i ile zabierze aby rozdać też pokazał ? Pajace bawią się w świetego Mikołaja za nasze pieniądze. Komusza ekonomia.

~Kryska

Bo łon po studiach je i myśli ze my debile i uwierzymy jego bajkom
Znalazł się tam gdzie jest przez przypadek i dzięki kościołowi bo tak by pewnie w jakimś aliteku zarazbial przybtokarve na chleb

~Kretynizm

Co konferencja webera to przedstawia nam plansze jak jakimś debilom. Nie stać cię na nic innegobtylko obrazkowa propaganda ?
Nie dla ciebie i dla PISu
NIE i basta .

~Propaganda

Panie Weber chwalą nas .
My zwolennicy PISu a pan nas umiech
Śmieszny mały człowieczku kogo ty chcesz nabrać na ta kiełbasę wyborczą ?
Mamy dość POPISu !
Jesteście tacy sami !

Junosza

Dajcie mi miliard, ja też tak potrafię, rozdam w 5 minut i jeszcze zrobię z siebie bohatera

Junosza

Panie Weber, co to za filozofia rozdawać darmo kiełbasę wyborczą, tylko wariat nie przyjmie datku, jeszcze poproszę 0,7 zgłoś się, i może wtedy gdy się znieczulę to zagłosuje na PIS i Pana. Jakie sukcesy w trakcie kadencji, może zamknięcie Aresztu Śledczego w Nisku i marginalizacja powiatu niżańskiego. Czy warto się poniżyć za 5 minut na świeczniku. Bierz Pan przykład z Węgier, oni potrafią motywować do pracy i korzyści podatkowych z niej wynikających.

~Irena

Ja NIE przyjmuje prezentow od obcych facetow. takie mam zasady !!! Zastanawia tez fakt skad ten BIDULEK wezmie pieniazeczki na prezenciki i co na to Urzad Skarbowy ….jakiś podateczek od DAROWIZNY bedzie chciał ? Jeszcze jedno…. prędzej PINCETY poleca glosowac na prezia aniżeli emeryci , którzy maja więcej życiowego doświadczenia i nie daja się nabierać jak wróble na plewy !!!

~Marek

Jak by tak dobrze przycisnąć tą „piątkę Kaczyńskiego” to, tam nie ma treści jest propaganda.. Prezes zagrał vabank i doszedł do wniosku że może sobie pozwolić na konflikt płacowy z pracownikami oświaty, sądów i prokuratur i pomocy społecznej i zamiast podnieść płace woli dać prezenty emerytom i tym którzy w ogóle jej nie potrzebują w ramach 500+, Seniorzy może zaślepieni 13 emeryturą, nie zauważą że państwo powoli rezygnuje z leczenia swoich obywateli, Dzięki temu parę osób zejdzie z tego świata ale PiS liczy ze stanie się to dopiero po wyborach, i zdążą oddać głos na PiS.
PiS zdecydowanie może sobie pozwolić na konflikty płacowe bo te grupy to w sumie może milion osób a obdarowanych będzie ze 13 milionów więc bilans powinien być dodatni.
Zwolnienie z PIT do 26 roku życia to też zabieg czysto propagandowy bo większość takich osób jest na garnuszku rodziców a jak dorobią w wakacje parę groszy to to nie ma żadnego znaczenia dla budżetu państwa. Coś mogą zyskać absolwenci zawodówek i techników. Ale jest też problem bo tak naprawdę znaczna część osób dostaje płace minimalną lub niewiele ponad minimum i nagle pojawią się młodzi bez doświadczenia którzy będą zarabiać ok 20% więcej, więc zaczyn do nowego konfliktu jest gotowy.
Z „piątką Kaczyńskiego” jest jeszcze jeden problem bo nagle okazało się, że mamy bogacić się nie dzięki pracy, ale dzięki transferom socjalnym, a to powoduje że znaczna część obywateli jest w całym systemie wyłącznie płatnikami. Dla nich prezes nie ma żadnej oferty, i na nich liczę najbardziej

~1+kot

Piórem, węglem, długopisem
Wszyscy piszą w PiSdu z PiSem

~pozory

Waloryzacja miała sięgnąć 3,26 proc., ostatecznie jednak rząd przyjął ,że 2,86 proc. Zabrał ,żeby dać. Stracili wszyscy , którzy biorą emeryturę powyżej 2400 brutto,żeby dostać „wyborczą kiełbasę”.Taką emeryturą mają m.in. nauczyciele, urzędnicy,pielęgniarki.

mamut0

Weber Rafał nie nadawał się do pracy w Urzędzie Gminy w Zaleszanach, nie przeszedł rekrutacji na stanowisko urzędnika w gminie, o niczym nie miał pojecia, to w rządzie pisu będzie sie nadawał na wiceministra infrastruktury, nie ma pojęcia o inwestycjach, na testach w gminie zaleszany uzyskał mniej niż 50 % i nie został dopuszczony do rekrutacji ustnej, miał jedną z najgorszyvh prac pisemnych w czasie postępowania kwalifikacyjnego
To jest kolega diabła Jarosława Kaczyńskiego, a Kaczyński to jest pedał, oszust, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na końiec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum

~Burek

Jestem co jakiś czas w Stalówce i jakoś od trzech lat nie zauważyłem by w mieście cos się polepszyło. Młodych jak na lekarstwo Ci co zostali to jakby się zatrzymali w latach 80 tych komuną aż śmierdzi. Po ludziach widać biedę. Dajcie ludziom zarobić nie okradajcie ich w postaci różnych podatków a dadzą sobie radę. Dadzą 500 plus i inne ochłapy a wszystko pójdzie w górę. Porównajcie sobie ceny z 2015 i obecne. Rząd nie ma swoich pieniędzy aby dac coć musi nas wydoić w postaci róznego typu podatków. Chca dac ulgi dla dzieci prosze bardzo pracujesz to mozesz sobie odpisać od podatku czyz nie jest to proste? I dlaczego kwota wolna od podatku jest tak bardzo niska? Porównajcie ją do innych krajów. Niech zwiększą tylko do 10 tysia i macie rocznie 7 tysia w kieszeni banalnie proste prawda? Ale nie lepiej zgnoić podatkami a pozniej chwalić się że daje się żenada. Ja już więcej nabrać się nie dam.

~Kazek

Niech nie dają jałmużny emerytom tylko niech ich emerytury zwolnią od podatku. Pracowali całe życie a na starośc jeszcze są dojeni. Średnio od najniższej emerytury jest zabierane około 5 tysięcy złotych podatku rocznie a ci dają 1100 bruttoumiech masz ci dziadu z własnej torby. Komu oni ta ciemnotę wciskają?

~Ano

Ale luzak, bije pianę za nasze pieniądze. Sprzedaje propagandę za pensyjkę i dietę 12 000 zł miesięcznie.

~Bezpartyjny2

Weber ty chyba sam w to nie wierzysz?
No chyba ze jesteś takim głupcem !
A jak Twojanobietnica tj kwota wolna od podatku ?
Mierny jesteś ale wierny partii a partia doceni !

~Ted fred

Śmiech na sali, niedługo wprowadza program sekundnik + bo to jedyne osiągnięcie pana posła Webera.

~Zielony

Czyli co, znów pompował zielone baloniki jak w sprawie przemysłowego hałasu? Ile potrafi tyle robi. Ciemny lud więcej się nie da oszukać!

~NeoPis

Weber !tylko ludzie mało rozgarnięci mogli wybrać ciebie na posła RP. Nic nie prezentujesz swoją osoba a szczególnie pod kontem wiedzy . Dla mnie jesteś Nikodem Dyzma polityki

~era fryzjera

Facet weź się za robotę i nie powtarzaj tego co już prze miesiąc pierniczą w mediach.
Jakie 70 zł na rękę dostałam niecałe 55 zł.
A 1100 zł to 889 zł.
A te 1100 zł. to co miesiąc premia za to ,że jestem emerytem i nie choruję to już zostaje co m-c 300 zł. na różne wasze widzi misię.
Jaka dobroć !!!!????

~Stalowiak

Kto to jest ??? Nie lubi ludzi ,kocha kota ,nigdy nie bzykał a wszystko wie ????!!!!

~Edek

Skąd się biorą debile ???? Z PIS-u wyłażą co chwilę !!!!!

~siwy

a jak tam dług publiczny Polski? o ile wiem to przyspieszył. przyjdzie wam spłacać rodziece bioracy 500 plus. już nie długo...

~Adela

Premier zapowiedział, że nie 1100 zl dla emerytów, a 880zł się zrobiło. Podzieliwszy tę kwotę przez 365 dnie w roku otrzymamy 2złote i 40 groszy. Prezent od Kaczyńskiego to jest 2zł, 40 gr. i o tyle albo jeszcze więcej emeryci i wszyscy inni obywatele. zapłacą za swoje codzienne zakupy. Rząd nie ma swoich pieniędzy i niech nie bawią się w św. Mikołaja , czy raczej Dieda Moroza.

~aaaa

Do "bylyradny" nie podniecaj się niezdrowo, mogą cię bardzo boleć... żołędzie!

~bylyradny

Do cela, nie pajacuj propagandzisto bo nie masz pojecia i piszesz wypociny nie majace zadnego sensu. Wracaj do szkoly podstawowej uczyc sie jezyka polskiego. Ta ''piatka'' PIS znokaltowala TOTALNA TARGOWICE i juz nie mozemy sie doczekac tych wszystkich wspanialosci ktore wproadzi PIS.

~dominik

Do cela --------------idź do diabła najlepiej.