Poseł Rafał Weber zaprezentował tzw. Piątkę Kaczyńskiego

Image

Co zmieni się w kraju po wprowadzeniu w życie Nowej Piątki PiS? O tym jak wiele osób w regionie może skorzystać z programów Rodzina 500+ oraz Emerytura+ mówił we wtorek poseł Rafał Weber.

Nowa Piątka PiS

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce we wtorek 12 marca 2019 roku, poseł Rafał Weber, w kontekście naszego regionu, zaprezentował założenia nowego programu znanego pod nazwą Piątką Kaczyńskiego. Główne punkty koncentrują się wokół 5 ważnych aspektów naszego życia: rodziny, młodych, pracy, starszych i słabszych oraz infrastruktury.

- Piątka Kaczyńskiego to pięć punktów, które będą realizowane jeszcze w tej kadencji Sejmu. Pierwszy z nich to powiększenie programu Rodzina 500+ tak, aby mogły z niego skorzystać wszystkie dzieci, czyli również te pierwsze, które wcześniej nie były objęte tym programem. Drugi punkt to zwolnienie z podatku dochodowego wszystkich młodych osób do 26 roku życia, którzy pracują na umowę o pracę. Po trzecie obniżenie stawki podatkowej z 18% na 17% dla wszystkich pracujących. Po czwarte Emerytura+, czyli dodatkowe świadczenia emerytalne, a także rentowe. Tym świadczeniem w skali całego kraju zostanie objętych blisko 10 mln Polaków. Po piąte infrastruktura, czyli budowa lokalnych połączeń autobusowych, likwidacja białych plam, likwidacja wykluczenia komunikacyjnego, które z roku na rok jest coraz większe. Dane pokazują, że w 1990 r. Polska była objęta blisko miliardem kilometrów połączeń komunikacyjnych. Mówię tutaj o komunikacji publicznej (autobusowej). W tej chwili, czyli po 29 latach tych połączeń, jest o niespełna 500 mln kilometrów mniej, o połowę została zmniejszona liczba kilometrów przejeżdżanych przez środki transportu publicznego. Chcemy temu zjawisku przeciwstawić się i zaproponować rozwiązanie, które wspomoże samorządy w odnowieniu mapy połączeń komunikacyjnych- mówi poseł Rafał Weber.

Ile rodzin skorzysta na wprowadzeniu Programu Rodzina 500+ ?

Jak podkreśla poseł Rafał Weber w całym województwie podkarpackim jest 412 032 dzieci do 18 roku życia. Po wejściu w życie nowych przepisów już w lipcu br. te dzieci objęte zostaną świadczeniem Rodzina 500+. W ramach obecnie obowiązujących przepisów (500 zł na drugie dziecko) tym świadczeniem objętych jest 220 608 dzieci. Dzięki zmianie przepisów dodatkowo świadczeniem będzie objętych 191 424 dzieci.

Obrazek

- Chcę tą statystyką zaprezentować skalę wsparcia, które w tej chwili trafia poprzez decyzję rządu Prawa i Sprawiedliwości do naszego powiatu i dalej. Chcę pokazać skalę wsparcia, które będzie trafiało w sytuacji, kiedy zmienimy ustawę o świadczeniach 500+ i kiedy na mocy tej ustawy również pierwsze dziecko będzie taki zasiłek otrzymywać- mówi poseł Rafał Weber.

Jak podkreśla poseł Rafał Weber program 500+ na dobre wpisał się już w naszą polską rzeczywistość. Wiele rodzin nie wyobraża sobie funkcjonowanie bez niego.

- Dla jednych rodzin jest to wsparcie bardzo wysokie, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych z biedniejszych terenów naszego kraju, dla innych jest to wsparcie dodatkowe, również bardzo istotne, wykorzystywane chociażby do organizacji swoim dzieciom zajęć pozalekcyjnych- mówi Rafał Weber.

Innym pozytywnym aspektem działania programu było to, że w 2017 roku przekroczona została bariera 400 tys. urodzeń w skali kraju.

Emerytura + czyli 1100 zł brutto dla każdego emeryta i rencisty

Od maja 2019 roku będzie obowiązywał nowy program Prawa i Sprawiedliwości. 1100 zł brutto otrzyma każdy emeryt i rencista, a także osoby, które otrzymują rentę socjalną. Z danych zarówno z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jak i KRUS-u wynika, że z dodatkowego świadczenia skorzysta: 19 022 emerytów i rencistów z powiatu stalowowolskiego, 12 590 z powiatu niżańskiego, 11 472 z powiatu tarnobrzeskiego.

Obrazek

- Przypomnę, że od marca tego roku, na podstawie waloryzacji, emeryci otrzymali najwyższą podwyżkę swojej emerytury i renty w ostatnich latach - 70 zł. Ja wiem, że w porównaniu z cały czas rosnącymi zarobkami to niewiele, ale ta dodatkowa emerytura ma być takim kolejnym wsparciem dla emerytów i rencistów, bo wiemy, że takie wsparcie jest im po prostu potrzebne. W skali całego kraju takie wsparcie otrzyma blisko 10 mln emerytów i rencistów- mówi poseł Rafał Weber.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~@byłemradnym

To ty też chyba ten pier dol nięty "edziu" jesteś? smiech2

~Mieszkaniec

~bylemradnym ...i dobrze, że byłeś i już nie będziesz. Pisz swoje wiersze, które sam określasz jako " wypociny " ale nie rób z tego wątpliwego " talentu " tortury dla ludzi.
( Czyli każdy sobek nie chce zrozumieć,
że wszelka wyższość oparta na dumie
razi otoczenie i niechęć budzi ...
Więc trudno znaleźć - uznanie u ludzi.)

~bylemradnym

Do aj jaj, nigdy tego nie myslalem ale akrat tym razem calkowicie sie zgadzam z nocnym markiem. Nikt wiecej i bardziej nie straszyl madrych POLAKOW jak ci opetani z pseudo opozycji. Moge ci przypomniec slowa tego pseudo ministra w pseudo rzadzie pelo co mowil ze piniedzy i ma i nie bedzie dla polskich dzieci. Jedno co napisales madrze to o tym zaprzanstwie POLACY powiedzieli prawie 4 lata temu STOP ZAPRZANSTWU. Najwieksze straszenie POLAOW to idzie z TVN24 stacji z ktorej wszyscy POLACY sie obecnie smieja. Tak sie konczy propaganda i straszenie POLAKOW partia PIS , my madrzy POLACY boimy sie tylko zeby pseudo opozycja nie wrocila do koryta. Tak samo jak boimy sie zeby w naszym miescie WALENIZM nie wrocil do koryta.

~Jacek

~olek posłuchaj Radia Maryja to się dowiesz lewaku co to jest pis a co to jest Ruch, koniec koryta+

~aj, jaj

"Nocny Marek" obudził się ze snu zimowego i zaczyna straszyć rodaków widmem, które tak na naprawdę może być wybawieniem dla aferzystów, bowiem im mniej się ta zaraza rozprzestrzeni po Europie tym lepiej będzie dla niej. To ta sama melodia , którą od trzech lat słychać z Nowogrodzkiej, zawsze musi być budowany strach i zawsze zastraszony musi widzieć zbawcę w wyznawcach sekty i jego guru. Ile to już strachów nie nawymyślał guru i one wszystkie wracają do niego jak bumerang. Najbardziej tragicznym strachem byli "aferzysci" ale to co rodzina pokazała, że prezes sam został aferzystą na ogromną skalę. Runął w przepaść mit o jego uczciwości. Wybierając to co mierzi 'Nocnego Marka' staniemy się o wiele bezpieczniejsi we własnym domu i bardziej będziemy się liczyć w wśród narodów Europy. Zaprzaństwu mówimy STOP!

~olek

Do jacek, a kto kiedykolwie slyszal o jakims RUCHU PRAWDZIWA EUROPA a tak naprawde EUROPA ma tyle wspolnego z prawica co ja z zeszloroczna zima. Zbierzcie miliony podpisow w kazym wojewodztwie zeby was dopuszczono do startu w tych wyborach. A po wyborach nie dostaniecie wiekszego poparcia jak na poziomie 10 promili. Juz wielu nawiedzonych probowalo zaszkodzic PIS ale zawsze to sie konczylo totalna klapa. Chyba nie wiesz ale przy korycie w EUROPIE [unii] siedzi teraz lewactwo i liberaly.

~Nocny Marek

Wybierzcie POstKOmunę, a dostaniecie waaaaaaaaałaaaaaaaaaaaa jak Polska cała.

~olo czy olek

to ten sam walnięty :edziu" przecież. smiech2

~Jacek

~olo ty to zwyczajny debil jesteś Ruch Prawdziwa Europa to jedyna prawica a ty dalej wchodź w ... komuchom z pisu

~olo

Do mieszkaniec po co sie napinasz i te nie potrzebne emocje , uwazaj bo wyladujesz na kardiochirurgii, po co to obrazanie mieszkancow naszego miasta. Moja odpowiedz na twoje wypociny to komentarz WYSPIANSKIEGO pod tym artykulem i pamietaj o tym sznurze.

~olo

Do iwona, hejterze nie rozsmiezaj mnie bo wszyscy POLACY wiedza co ci pseudo poslowie z opozycji wyprawiaja w PARLAMENCIE EUROPEJSKIM. To sa jedyni euro poslowie ktorzy losja przeciwko POLSCE a wszyscy inni z calej unii smieja sie z nich i zrywaja boki. Bo zaden euro posel z ktorego kolwiek kraju nie glosuje przeciwko swojemu krajowi.

~Iwona

trzeba głosować na Ruch Prawdziwa Europa, prawdziwą prawicę, która ma idee a nie skok na kasę

~aaaaa

coś się fryzura do góry przesuwaumiech

~Mieszkaniec

olo .... dobrze szurnięty debilu - czym możesz jeszcze bardziej skompromitować PiS i jego przydupasów. Szurnięty niedouczony debil myślący, że stoi na czele watahy moheru jest kolejnym przykładem, że bliżej nam z PiSem do wczesnego średniowiecza niż do współczesności. Twoja opowieść o zachłannym obozie władzy staje się coraz bardziej przekonująca zwłaszcza jak wypowiadasz się pod wieloma nickami i nie pomoże powtarzanie: Debilu musisz pamiętać, że obdarowany elektorat łatwo się przyzwyczaja do otrzymanych " dobrodziejstw " i miewa słabą pamięć. Cały czas " ciężko " pracujesz na własny i PiSu upadek.

~taka prawda

Fort Trump odjeżdża. Amerykanie wycofują się z pomysłu
Ministerstwo Obrony już tydzień temu dostało odpowiedź od Amerykanów, która nie pozostawia wątpliwości - Fortu Trump nie będzie. W grę wchodzi tylko niewielki wzrost obecności wojsk USA . Bardzo dobrze!!! Europa powinna tworzyć własną armię. Dlaczego mówi się że Polacy chcą Fort Tramp skoro chce tego tylko rząd Pis-u.

~Wyspiański

Do mieszkaniec --------------''-Miałeś chamie złoty róg,miałeś chamie czapkę z piór,ostał ci się ino sznur.''

~Mieszkaniec

olo i reszta nickow jednego i tego samego pisowskiego debila nie trzeba ośmieszać - wystarczy tylko te brednie cytować. Skąd się biorą tacy debile? A tak naprawdę nie słyszałem jeszcze mądrej wypowiedzi żadnego z pisu. Upadek wiarygodności jaki was czeka nie obroni nawet tabun takich propagandzistów.

~olo

Do mamut , im wiecej bedziesz drukowal swoje wypociny tym wiekszy lomot bedzie w podwojnych wyborach w tym roku masz to zaklepane jak pies bude.

~olek

Do fax, hejterze wiekszej glupoty nie dalo ci sie wypocic? to TOTALNA TARGOWICA zostawila PIS dlug rzedu 1 biliona zlotych a nasz wielki PAN PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI splaca ten pelowski dlug i mamy najnizszy deficyt od 1989 roku. Przestan ogladac ten nie polski TVN24 bo zrobili z ciebie pozytecznego idiote.

~Mieszkaniec

~Marley Bob " jakoś tak merytoryczniej " jest niewykonalne przez ludzi dobrej dojnej zmiany.TVPiS ,Trwami i slownik wyrazow obcych Prezesa mysla za nich.

~Marley Bob

Hela, a jakoś tak merytoryczniej, odpowiedzieć faxowi, czy tylko na tyle cię stać?

~@fax

Nie zadaj mu takich pytań bo facet jest typowym kaczym nielotne i tylko ma podnosić rękę tak jak kaczor chce😜

~1+kot

Nie popieram PiSu, obowiązuje mnie klauzula sumienia.

~Hela

Do fax -jedną wielką kpiną to ty jesteś.

~fax

Panie pośle to co pan nawija to z czyich będzie pieniędzy? Może pan nie wie to warto przypomnieć to w ten sposób rośnie dług publiczny, który dzięki takim jak pan urósł juz do 5 bln złotych. Niech się pan nie kompromituje takim brakiem wiedzy. Dlaczego pan klamie i to w biały dzień? Przypomnę nie jest to żadna "13" emerytura a tylko próba kupienia elektoratu czyli polityczna akcja korupcyjna na gigantyczną skalę! Chory pomysł z dopłatami do kursów pks z uziemieniem równoległym samorządów. Gdy pan powtarza te brednie to zachodzę w głowę dlaczego pan wyzbył się przyzwoitości? Miraż dla młodych, ktorych będzie pan zwalniał z płacenia podatków do 26 roku życia nie gwarantując im pracy. Pan rozumie to zakłamanie? Dlaczego nie daliście od razu na pierwsze dziecko 500+ tylko dopiero przed wyborami po 2 latach istnienia programu? Co do waloryzacji emerytur, to te 70 zło pan uważa za odkrycie Ameryki(chodzi skalę znaczenia tej regulacji?) To jest kpina a nie podwyżka, Dlaczego schowaliście do szuflady sejmowej projekt ustawy zwalniający ta grupę społeczną z płacenia podatków od składek które już raz były opodatkowane? Ta publiczna relacja to blamaż a nie sukces pana i ugrupowania z którego się pan wywodzi!

~Anonim

STW ja lubię panią Janine i też mówię do niej ciociu i co z tego

~Rrrr

Połowa z was narzekajacych to beneficjenci 500+

~stw

Tacy ulegli chłoptasie są potrzebni, żeby robić zasłonę dymną, a kto naprawdę rządzi?
Jest jeszcze młoda, niejaka Piech, głosami Stalowowolan wybrana do sejmiku wojewódzkiego, która podobno do Sagatowskiej mówi ciociu.

~Mieszkaniec

~zwykły ludek nie licz na Webera, który nie ma w tym temacie zielonego pojęcia. Nikt z wierchuszki PiS-u nie zleci przekonywać innych do tych racji takiemu żółtodziobowi, który nie tracąc zimnej krwi potrafiłby rozmawiać z innym urzędnikiem a jego zwierzchnikiem jak równy z równym.
Brak P'osłowi asertywności w kontekście różnych sytuacji wymagających stanowczego zachowania. Całkowita uległość jest dla niego sposobem by robić " karierę zawodową ".

~tere

@Jacek

Dla stalowej? Nic albo prawie nic, ale raczej nic. Za to wypromowala siebie, swojego syna wcisnela do pecu. Siedzi a pieniazki na konto leca co miesiac. Szla po trupach do celu. Wtajemniczeni wiedza po co sie z sagatowskim spotykala. Zapewnil jej status i zaczelo sie politykowanie. Zaklamanie 100%