Poseł Rafał Weber zaprezentował tzw. Piątkę Kaczyńskiego

Image

Co zmieni się w kraju po wprowadzeniu w życie Nowej Piątki PiS? O tym jak wiele osób w regionie może skorzystać z programów Rodzina 500+ oraz Emerytura+ mówił we wtorek poseł Rafał Weber.

Nowa Piątka PiS

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce we wtorek 12 marca 2019 roku, poseł Rafał Weber, w kontekście naszego regionu, zaprezentował założenia nowego programu znanego pod nazwą Piątką Kaczyńskiego. Główne punkty koncentrują się wokół 5 ważnych aspektów naszego życia: rodziny, młodych, pracy, starszych i słabszych oraz infrastruktury.

- Piątka Kaczyńskiego to pięć punktów, które będą realizowane jeszcze w tej kadencji Sejmu. Pierwszy z nich to powiększenie programu Rodzina 500+ tak, aby mogły z niego skorzystać wszystkie dzieci, czyli również te pierwsze, które wcześniej nie były objęte tym programem. Drugi punkt to zwolnienie z podatku dochodowego wszystkich młodych osób do 26 roku życia, którzy pracują na umowę o pracę. Po trzecie obniżenie stawki podatkowej z 18% na 17% dla wszystkich pracujących. Po czwarte Emerytura+, czyli dodatkowe świadczenia emerytalne, a także rentowe. Tym świadczeniem w skali całego kraju zostanie objętych blisko 10 mln Polaków. Po piąte infrastruktura, czyli budowa lokalnych połączeń autobusowych, likwidacja białych plam, likwidacja wykluczenia komunikacyjnego, które z roku na rok jest coraz większe. Dane pokazują, że w 1990 r. Polska była objęta blisko miliardem kilometrów połączeń komunikacyjnych. Mówię tutaj o komunikacji publicznej (autobusowej). W tej chwili, czyli po 29 latach tych połączeń, jest o niespełna 500 mln kilometrów mniej, o połowę została zmniejszona liczba kilometrów przejeżdżanych przez środki transportu publicznego. Chcemy temu zjawisku przeciwstawić się i zaproponować rozwiązanie, które wspomoże samorządy w odnowieniu mapy połączeń komunikacyjnych- mówi poseł Rafał Weber.

Ile rodzin skorzysta na wprowadzeniu Programu Rodzina 500+ ?

Jak podkreśla poseł Rafał Weber w całym województwie podkarpackim jest 412 032 dzieci do 18 roku życia. Po wejściu w życie nowych przepisów już w lipcu br. te dzieci objęte zostaną świadczeniem Rodzina 500+. W ramach obecnie obowiązujących przepisów (500 zł na drugie dziecko) tym świadczeniem objętych jest 220 608 dzieci. Dzięki zmianie przepisów dodatkowo świadczeniem będzie objętych 191 424 dzieci.

Obrazek

- Chcę tą statystyką zaprezentować skalę wsparcia, które w tej chwili trafia poprzez decyzję rządu Prawa i Sprawiedliwości do naszego powiatu i dalej. Chcę pokazać skalę wsparcia, które będzie trafiało w sytuacji, kiedy zmienimy ustawę o świadczeniach 500+ i kiedy na mocy tej ustawy również pierwsze dziecko będzie taki zasiłek otrzymywać- mówi poseł Rafał Weber.

Jak podkreśla poseł Rafał Weber program 500+ na dobre wpisał się już w naszą polską rzeczywistość. Wiele rodzin nie wyobraża sobie funkcjonowanie bez niego.

- Dla jednych rodzin jest to wsparcie bardzo wysokie, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych z biedniejszych terenów naszego kraju, dla innych jest to wsparcie dodatkowe, również bardzo istotne, wykorzystywane chociażby do organizacji swoim dzieciom zajęć pozalekcyjnych- mówi Rafał Weber.

Innym pozytywnym aspektem działania programu było to, że w 2017 roku przekroczona została bariera 400 tys. urodzeń w skali kraju.

Emerytura + czyli 1100 zł brutto dla każdego emeryta i rencisty

Od maja 2019 roku będzie obowiązywał nowy program Prawa i Sprawiedliwości. 1100 zł brutto otrzyma każdy emeryt i rencista, a także osoby, które otrzymują rentę socjalną. Z danych zarówno z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jak i KRUS-u wynika, że z dodatkowego świadczenia skorzysta: 19 022 emerytów i rencistów z powiatu stalowowolskiego, 12 590 z powiatu niżańskiego, 11 472 z powiatu tarnobrzeskiego.

Obrazek

- Przypomnę, że od marca tego roku, na podstawie waloryzacji, emeryci otrzymali najwyższą podwyżkę swojej emerytury i renty w ostatnich latach - 70 zł. Ja wiem, że w porównaniu z cały czas rosnącymi zarobkami to niewiele, ale ta dodatkowa emerytura ma być takim kolejnym wsparciem dla emerytów i rencistów, bo wiemy, że takie wsparcie jest im po prostu potrzebne. W skali całego kraju takie wsparcie otrzyma blisko 10 mln emerytów i rencistów- mówi poseł Rafał Weber.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jezus

Rafał Rafał Rafał, kiedyś zadzwonisz do radia ze skargą, na zbyt wysokie zarobki elpresidente? To to szok, żeby prezydent tak małego miasta jak stalowa wola, zarabiał tak dużo.

~OLa

NIech spada Weber ... glosuje przeciw Nam ...

~Mieszkaniec

Do teznauczyciel ..... olo, edziu , wiem, bylemradnym, ......... a tak naprwde do niby "poety ": kiedy byłeś nauczycielem? Wszyscy widzą do czego się nadajesz.....
Grzesiu przestań w końcu przekonywać wszystkich, że „dobra zmiana” PiS to przede wszystkim podwójne standardy i oddzielenie oficjalnych wypowiedzi od praktyki? Cały czas starasz się udowodnić większą pazerność Pisu jak i to, że PiS nie ma zaplecza kadrowego a miał niby zagwarantować moralną odnowę. Po twoich idiotycznych wpisach pod wieloma nickami ktoś może mieć jeszcze złudzenia?

~Lucek

Weber bierz się za pks

~Lucek

Weber bierz się za pks

~Lucek

Weber bierz się za pks

~Zły Jezus

Rafałku kiedy znowu zadzwonisz, do jakiegoś radia, ze skargą na zbyt wysokie zarobki prezydenta, stalowej woli??? Jeśli cię kiedyś spotkam, na ulicy je...ny hipokryto, to dostaniesz prosto w ryj, lepkiego gluta prosto z pod serca.

~Mieszkaniec

Do ..... olo, edziu , wiem, bylemradnym, ......... a tak naprwde do niby "poety ":
Grzesiu przestań w końcu przekonywać wszystkich, że „dobra zmiana” PiS to przede wszystkim podwójne standardy i oddzielenie oficjalnych wypowiedzi od praktyki? Cały czas starasz się udowodnić większą pazerność Pisu jak i to, że PiS nie ma zaplecza kadrowego a miał niby zagwarantować moralną odnowę. Po twoich idiotycznych wpisach pod wieloma nickami ktoś może mieć jeszcze złudzenia?

~turysta

Do jasnowidz, nie baw sie w TUSKA a swoja droga bylo by to bardzo korzystne dla tych co w roznych krajach unijnych pracuja.

~Jasnowidz

W 2021 będzie w Polsce jak w Grecji.Kurs euro 6zl

~z internetu

Kaczyński atakuje Rabieja, a kiedyś… blisko współpracowali. Razem z nimi udali się z darami do ogarniętej wojną byłej Jugosławii m.in. również Jacek Kuroń, Zbigniew Bujak i Henryk Wujec. Wtedy Kaczyński nazywał Rabieja „bardzo inteligentnym młodzieńcem”!

~@wiem

A ty już tam :edziu" na WYSZYŃSKIEGO czekasz? Od kiedy tam jesteś?

~wiem

Do hejterow z pseudo opozycji , zostaliscie juz tak skompromitiowani ze cale miasto sie z was smieje. Takie wypociny co napisaliscie pod moim komentarzem to od razu zglaszajcie sie do przychodni na WYSZYNSKIEGO.

~Afgan

pedziu poeta nieudacznik życiowy, gdyby nie pis byłby bezrobotny umiech

~edziu

Te rwoje wypociny hejterze
chcesz pisac o trzesieniu ziemi na Sycylii to mozesz o zamachu na mieczet w nowej zejandi i kotlety sgabowe dzis Polacy jedza bo za po to kaszanke i mirabelki i zupa szczawiowa opowiadac bo jak by sie uklad rzadzacy w POLSCE zmienil to tacy hejterzy jak ty POLAK maly Dzisiejsza POLSKA to calemu swiatu jest stawiana za przyklad i caly swiat nam zazdrosci kielbasy i pierogow i bigosu i takiego rzadu PIS co teraz beda super PKS jezdzic po wszystkich swietych wioskach bo za po nie bylo i trza bylo dzieci ze szkoly na piechote chodzily a juz teraz maja rowery dzieki 500 plus a teraz jeszcze 5 Kaczynskiego i cudowne autokary w calym kraju nawet w bieszczadach i na calej scianie wschodniej

~Dżoana

Prezes darł mordę precz od naszych dzieci, może ty „edziu” wiesz kto mu je zrobił? Bo raczej nie ma szczęścia do mężów jak jego bratanica😜

~rodzic

Gdzie jest artykuł o metodach wychowawczych wiceprezydent Stalowej Woli???????????????????

~sympatykpo

Do ale ich pojebalo, i ty hejterze o renensansie chcesz pisac ty to mozesz o mirrabelkach i szczawiu Polakom opowiadac bo jak by sie uklad rzadzacy w POLSCE zmienil to tacy hejterzy jak ty szczaw i mirrabelki POLAKOM zaproponuja. Dzisiejsza POLSKA to calemu swiatu jest stawiana za przyklad i caly swiat nam zazdrosci takiego rzadu PIS.

~Renia

Nie lepiej wpisać link do autorów tych wypracowań niż tyle stron kodowac ? :-)

koduj24(.) pl

~Renia

Nie lepiej wpisać link do autorów tych wypracowań niż tyle stron kodowac ? :-)

https://koduj24.pl

~POLSKA 2019

JEDEN NARÓD, JEDNA PARTIA, JEDEN PREZES!
smiech2 smiech2 smiech2

~POLSKA 2019

KEDEN NARÓD, JEDNA PARTIA, JEDEN PREZES!
smiech2 smiech2 smiech2

~Mieszkaniec

Pogarda dla wiedzy i naukii, niszczenie instytucji, triumf ideologicznej pychy i oderwania od rzeczywistości, polityczny woluntaryzm dominujący nad logiką i rozsądkiem. Do czego może prowadzić triumf wypaczonych idei? To gwarantowany scenariusz tragedii kraju i jego obywateli.

~z internetu

PiS rozdając kolejne miliardy próbuje przykryć swoje szwindle, a zwłaszcza swoją głupotę i brak pomysłu na Polskę. Liczy się władza dla samej władzy i nie ma takiej rzeczy, której Kaczyński nie obieca, by się tą władzą jeszcze pobawić.
W zamian za prezenty wódz liczy na naszą wdzięczność. Bo prezes szczodry jest, szasta kasą na lewo i prawo. Wszystko dla nas, więc ma prawo oczekiwać od nas wdzięczności. Nie istotne, że prezenty dla ciemnego ludu nie są finansowane z jego kieszeni. Srebrna też się do tego nie dorzuca, że o państwowych spółkach nie wspomnę. Te ochoczo sponsorują kolejne gale Sakiewicza i Karnowskich, gdzie towarzystwo wzajemnej adoracji wręcza nagrody sobie samym. To kto zapłaci za szczodrość Kaczyńskiego?
Ano, te wszystkie przyjemności będziemy musieli sfinansować sobie sami. A ponieważ za cholerę nie damy rady, to tym katastrofalnym długiem obciążymy nasze dzieci i wnuki. Jeżeli wcześniej Polska nie zbankrutuje.
Kaczyński przerażony wizją grożącej wyborczej klęski obieca dziś wszystko, oprócz jednego: przez gardło nie przejdzie mu obietnica, że pod jego panowaniem Polska stanie się krajem praworządnym, gdzie lepszy sort wraz z bandą pociotków nie pasożytuje na państwowym majątku, publiczne media nie są maszyną obrzydliwej i prostackiej propagandy, wolni obywatele nie muszą się bać najazdu służb specjalnych o 6 rano, a premier rządu nie łże kilka razy na dzień.
PiS od 2015 roku ciągle obiecuje i gada to samo. Czyli stoi tam, gdzie był trzy lata temu. Wierzę, że ogromna większość Polaków jest już zupełnie gdzie indziej.

~Mieszkaniec

"edziu", "olo", czy "były radny".... i jeszcze jak tam się zwał - to jedna i ta sama osoba byłego radnego. ... A jest to poeta, który zajmuje się tym, co lubi najbardziej – niby poezją i sobą.

~Szczerzuja

Śmiać się czy płakać? Niejaka Anna Zalewska zamierza zająć się… energią odnawialną w Europarlamencie. Bua ha ha ha ha ha ….
Tylko tak mogę to skomentować.

~robiznajrobi

PiS wpędza nas w stan amnezji. Wyciągnął z szafy pseudointelektualistów, przekupił
znaczną część narodu, że inteligencja nie jest mu do niczego potrzebna, bo lud zna się na wszystkim lepiej, zamknął nas w klatce schematów i dogmatów, zapewnił całą paletę wrogów, skłócił na potęgę z Europą. Z dnia na dzień coraz mniej jest tego Polaka, obywatela Europy i świata. Czy to jest powód do dumy jak nam wmawiają kacze nieloty?

~ale ich pojeb

Dzisiejsza Polska coraz bardziej tonie w mroku wstecznictwa i zaściankowości.
Współczesna Polska przypomina kocioł, w którym aż wrze od tej „dobrej zmiany”, jaką od ponad trzech lat funduje nam PiS. Gdzie nie spojrzeć tam demolka, tam kłamstwo goni za kłamstwem, manipulacja za manipulacją, a zwykły człowiek coraz bardziej czuje, że w tej Polsce nie da się żyć. Mało tego, z coraz większym zdziwieniem odkrywam, że drastycznie spadła nam empatia społeczna, otwartość na drugiego człowieka i jego poglądy czy sposób życia. Tak z dnia na dzień, „człowiek renesansu, człowiek nauki, człowiek Europy i świata” odszedł do lamusa, a pierwsze skrzypce zaczęli grać ludzie, wyprowadzający nas coraz bardziej na mroczną stronę mocy. Jak to ogarnąć? Jak to zrozumieć? Jak ich przekrzyczeć choćby takich bezmózgowców jak "edziu", "olo", czy "były radny"....

~Mieszkaniec

... (Lecz od dawna wiem: kwiat piękny, choć mały
więcej ma wdzięku niż chwast wybujały.
Od tego czasu mój wzrost mnie nie cieszy,
kwiat rośnie wolno, tylko chwast się śpieszy.

Było ludzi małych nieznośnie wiele,
a każdy chciał być wielkim w swoim dziele.
Więc w złości tworzył swój świat wybujały,
wysokim - niskie role przypadały.)

~bylemradnym

Do mieszkaniec, zycze tobie abys mial tak wielkie uznanie u ludzi jak ja mam. A wypociny to ty dobrze wiesz kto pisze.Probujesz nie potrzebnych prowokacji ale nie ze mna takie numery.