Trenerzy Stali bez uprawnień?

Image

Szkoleniowcy Stali SW nie mają licencji UEFA PRO, niezbędnej do trenowania naszych piłkarzy. Miasto musiało zatrudnić 70- letniego fachowca z papierami. Radni pytają o sytuację w Stali.

Radny Leszek Brzeziński, na sesji Rady Miasta, spytał o trenerów piłkarskich Stali Stalowa Wola. Przypomnieć należy, że od lutego 2019 roku do sztabu szkoleniowego Stali włączony został 70- letni Czesław Palik. To doświadczony trener, który posiada niezbędne dokumenty licencyjne (UEFA PRO) uprawniające go do pracy w roli pierwszego szkoleniowca na poziomie 2 ligi. Jako trener pracował w Stalowej Woli w sezonie 2002/03 i 2003/04.

- Mamy teraz taką dziwną sytuację, która uderza w wizerunek miasta, jako głównego, strategicznego sponsora Spółki Piłkarskiej, w związku z tym, że trenerzy, którzy są zatrudnieni u nas nie spełniali warunków licencyjnych i należało, co zostało zrobione, zatrudnić nowego trenera, który spełnia te wymogi licencyjne. W związku z tym spółka wypłaciłaby spore kary za rozgrywanie meczy bez trenera, który nie spełnia tych warunków. Ile kosztuje miasto zatrudnienie nowego trenera? Przypomnę, że przy pierwszej drużynie pracuje teraz 4 trenerów- mówił radny Leszek Brzeziński.

Prezydent nie zgodził się ze słowami radnego co podjęcia niektórych decyzji, jeśli chodzi o spółkę i zatrudnianie trenerów.

- Może i one są pod prąd, ale ja uważam, że są one jak najbardziej słuszne- mówił prezydent.

PZPN wymaga, by szkoleniowcy 2 ligi posiadali licencje UEFA PRO. Takich fachowców w Polsce jest około 200.

- Zasadnicza część tych trenerów nie pochodzi z naszego regionu, tylko z drugiej części Polski. Część z nich jest w wieku, który nie pozwala już na praktykowanie, albo trenerzy ci nie są już czynni trenersko lub są wykorzystani w innych działaniach medialnych, gdzie często nawet nie są zainteresowani byciem trenerami. W takiej sytuacji, taki klub jak Stal Stalowa Wola, pozostaje w zamkniętym kręgu dostępnych cenowo kilku trenerów, którzy w ostatnim okresie czasu byli już zakontraktowani i skoro się nie sprawdzili, no to zostali pozbawieni możliwości trenowania. Jak to ma się do sytuacji, kiedy dwóch lokalnych trenerów- Fabianowski i Wtorek, w przeciągu kilku miesięcy wkłada olbrzymią pracę, zaangażowanie, buduje świetną, wewnętrzną atmosferę drużyny ukierunkowaną na sukces? Z dołu tabeli przesuwają zespół na 6 miejsce, kiedy brakuje 5 punktów do awansu. I teraz jak mamy potraktować takich trenerów? Z racji przepisów PZPN-u młodzi, ambitni trenerzy lokalni nie mogą się dostać na takie szkolenie. W takiej sytuacji trzeba podjąć może decyzję pod prąd, ale zgodną z przepisami wewnętrznymi PZPN-u i nie zgodzić się na taka praktykę, bo nie można takiej pracy, takiej mobilizacji, tej lokalnej ambicji zgasić w taki sposób, żeby ktoś oto nie dostał się do ograniczonego uprawnienia mimo, że chciał skorzystać ze szkolenia trenerskiego dającego takie licencje- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podkreślił, że w pełni wspiera prezesa Nowaka, który podjął decyzję o zatrudnieniu młodych trenerów i ma nadzieję, że otworzy to szerszą dyskusję na temat uzyskiwania uprawnień licencyjnych. Obecnie zamyka się drogę rozwoju drugoligowym klubom takim jak Stal Stalowa Wola niszcząc na starcie lokalnych szkoleniowców, nawet wówczas, gdy ich zespoły odnoszą sukcesy.

Włodarz Stalowej Woli odniósł się również do wydatków klubowych.

- Z punktu widzenia nakładów klubu na przygotowanie w okresie zimowym i ogólnych kosztów, to jesteśmy chyba pod tym względem chyba najniżej w tabeli. Z punktu widzenia dodatkowych kosztów to jest około 3 tys. zł. To jest naprawdę patrzenie bardzo skromne, w rzetelny, racjonalny sposób na nasze kadry, które w końcu mają możliwość pokazania tego, co potrafią- mówi prezydent.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~antystal

Hahahah zatrudnijcie jeszcze babcie klozetowa !!!bo mało jeszcze slopow jest w tym smiesznym klubiku slup prezes slup trener hahaha parodia !!bareja by lepiej nie pokazal tej smiesznosci a wyniki zeczywiscie super 5:1 buhahah sukces !!!!

~qwert

jak ten prezydent i reszta nie wstydzi sie ladowac publiczne pieniadze w studnie bez dnia sezon nie ruszyl na dobre a podobno juz kasy z miasta nie ma .. co sie dzieje ? czy za kilkadziesiat glosow kibolki stajemy sei zakladnikami kibolki ktora dostanie stadion i bedzie nadal racoweisko bluzgi i straszenie dziadkow co nie wstaja z krzeselek ze dostana becki ?

~qwert

kpina .. jest to nie do pomyslenia na tym poziomie ..

~kibic

Panie Brzezinski nie kompromitu sie czlowieku bo przez swoja wypowiedz pokazales z nie masz zielonego pojecia jak dzialaja kluby zawodowe. O jakich karach byly trenerze ty gegasz jak WOJTEK FABIANOWSKI dostal pozwolenie na prowadzenie druzyny z 2 ligi od PZPN. Idac twoim tokiem myslenia to by znaczylo ze PZPN najpierw wydal warunkowe pozwolenie na prowadzenie naszej STALOWKI W.F. a nastepnie ukaral klub ze nie mamy trenera z licencja PRO UEFA. Takie bajdurzenie to moze pan opowiadac przytule czy pani Butryn, kiedy sobie dasz czlowieku siana z zadymami na radzie miasta bo sie totalnie osmieszasz. A wracajac do licencji dla PAWLA WTORKA to urzad miasta chcial wyslac na takie szkolenie tego trenera a okazalo sie ze chetnych bylo duzo wiecej niz pozwolen dla PODKARPACIA. Wiec PAWEL musi czekac na nastepny pobor, jeszcze cie trenere Brzezinski poinformuje ze PAWEL sie nie zalapa bo pierwszenstwo mieli ci z wyzszej ligi a takze byl reprezentanci POLSKI. STALOWKA PANY.

~kibic

chlopaki na stadionie pracuja jakbys o 12 zagladnal na tygodniu do czerwca zdarza spokojnie

~kibcol

Moze zaccznijmy od tego ze brakuje kasy na dokonczenie stadionu.Nasz klub nie ma stadionu.Wszystko przez Nadbereznego i radnych bo podpisali projekt z dodatkowymi budynkami do podkarpackie centrum czegos tam i dupa.Kibice olali rzadzacych w 2018 ,ale zblizaja sie nastepne wybory i znowu prezydent bedzie obiecywał otwarcie stadionu po wyborach.

cdn

Nie ma juz biletów na mecz z Siarka.Na meczu będzie prezydent Nadberezny i poseł Weber.Tz.powinien być .Tak mi sie wydaje.