Trenerzy Stali bez uprawnień?

Image

Szkoleniowcy Stali SW nie mają licencji UEFA PRO, niezbędnej do trenowania naszych piłkarzy. Miasto musiało zatrudnić 70- letniego fachowca z papierami. Radni pytają o sytuację w Stali.

Radny Leszek Brzeziński, na sesji Rady Miasta, spytał o trenerów piłkarskich Stali Stalowa Wola. Przypomnieć należy, że od lutego 2019 roku do sztabu szkoleniowego Stali włączony został 70- letni Czesław Palik. To doświadczony trener, który posiada niezbędne dokumenty licencyjne (UEFA PRO) uprawniające go do pracy w roli pierwszego szkoleniowca na poziomie 2 ligi. Jako trener pracował w Stalowej Woli w sezonie 2002/03 i 2003/04.

- Mamy teraz taką dziwną sytuację, która uderza w wizerunek miasta, jako głównego, strategicznego sponsora Spółki Piłkarskiej, w związku z tym, że trenerzy, którzy są zatrudnieni u nas nie spełniali warunków licencyjnych i należało, co zostało zrobione, zatrudnić nowego trenera, który spełnia te wymogi licencyjne. W związku z tym spółka wypłaciłaby spore kary za rozgrywanie meczy bez trenera, który nie spełnia tych warunków. Ile kosztuje miasto zatrudnienie nowego trenera? Przypomnę, że przy pierwszej drużynie pracuje teraz 4 trenerów- mówił radny Leszek Brzeziński.

Prezydent nie zgodził się ze słowami radnego co podjęcia niektórych decyzji, jeśli chodzi o spółkę i zatrudnianie trenerów.

- Może i one są pod prąd, ale ja uważam, że są one jak najbardziej słuszne- mówił prezydent.

PZPN wymaga, by szkoleniowcy 2 ligi posiadali licencje UEFA PRO. Takich fachowców w Polsce jest około 200.

- Zasadnicza część tych trenerów nie pochodzi z naszego regionu, tylko z drugiej części Polski. Część z nich jest w wieku, który nie pozwala już na praktykowanie, albo trenerzy ci nie są już czynni trenersko lub są wykorzystani w innych działaniach medialnych, gdzie często nawet nie są zainteresowani byciem trenerami. W takiej sytuacji, taki klub jak Stal Stalowa Wola, pozostaje w zamkniętym kręgu dostępnych cenowo kilku trenerów, którzy w ostatnim okresie czasu byli już zakontraktowani i skoro się nie sprawdzili, no to zostali pozbawieni możliwości trenowania. Jak to ma się do sytuacji, kiedy dwóch lokalnych trenerów- Fabianowski i Wtorek, w przeciągu kilku miesięcy wkłada olbrzymią pracę, zaangażowanie, buduje świetną, wewnętrzną atmosferę drużyny ukierunkowaną na sukces? Z dołu tabeli przesuwają zespół na 6 miejsce, kiedy brakuje 5 punktów do awansu. I teraz jak mamy potraktować takich trenerów? Z racji przepisów PZPN-u młodzi, ambitni trenerzy lokalni nie mogą się dostać na takie szkolenie. W takiej sytuacji trzeba podjąć może decyzję pod prąd, ale zgodną z przepisami wewnętrznymi PZPN-u i nie zgodzić się na taka praktykę, bo nie można takiej pracy, takiej mobilizacji, tej lokalnej ambicji zgasić w taki sposób, żeby ktoś oto nie dostał się do ograniczonego uprawnienia mimo, że chciał skorzystać ze szkolenia trenerskiego dającego takie licencje- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podkreślił, że w pełni wspiera prezesa Nowaka, który podjął decyzję o zatrudnieniu młodych trenerów i ma nadzieję, że otworzy to szerszą dyskusję na temat uzyskiwania uprawnień licencyjnych. Obecnie zamyka się drogę rozwoju drugoligowym klubom takim jak Stal Stalowa Wola niszcząc na starcie lokalnych szkoleniowców, nawet wówczas, gdy ich zespoły odnoszą sukcesy.

Włodarz Stalowej Woli odniósł się również do wydatków klubowych.

- Z punktu widzenia nakładów klubu na przygotowanie w okresie zimowym i ogólnych kosztów, to jesteśmy chyba pod tym względem chyba najniżej w tabeli. Z punktu widzenia dodatkowych kosztów to jest około 3 tys. zł. To jest naprawdę patrzenie bardzo skromne, w rzetelny, racjonalny sposób na nasze kadry, które w końcu mają możliwość pokazania tego, co potrafią- mówi prezydent.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kibic3

Do supermen, masz 100 procent racji ale hejterzy z TOTALNEJ TARGOWICY uwierzyli ze jak beda rzygac mowa nienawisci i pluc na kazdego mieszkanca naszego miasta to wroca do koryta. A koryto sie coraz bardziej oddala bo kazdy kibic z naszego miasta wie co bylo w naszym miescie jak przy korycie siedzial SZLEZAK. Trener WTOREK juz w tym roku by byl na tych szkoleniach ale zabraklo miejsc bo kandydatow bylo tysiace a miejsc kilkanascie. Nawet urzad miasta chcial WTORKOWI te drogie szkolenie sfinasowac zebysmy nie byli w takiej sytuacji jak zeszlej jesieni. Co do trenera ADAMUSA to on juz wszedzie probowal sczescia a nigdzie mu nie wyszlo po z tym wiem ze ma prace bo jezdzi na taxi.Jemu nawet z juniorami nic nie wychodzilo a przeciez STALOWKA o cos gra.

~Pilka

Panie prezydencie nieprawdą jest że w Stalowej niema trenera z uprawnieniami UEFA PRO . Jest Sławek Adamus .To on jako ostatni wywalczył awans do l ligi.

~Supermen

A chołota opozycyjna dalej bełkoce już nic i nikt im się nie podoba. Na te zaczepki otrzymujă stosowne wyjaśnienia ale cóż dalej nic się nie podoba. Dobrze że są takie komentarze gdzie sami oraz ich przydupasy mogą się wyszaleć pisząc ten bełkot. Możecie sobie bełkotać ile pasuje to i tak nie zmieni nic po za tym że ten bełkot zostanie na margines zepchnięty czego wszystkim kibicom Stalówki życzę. PS. Trenerzy prędzej czy później zrobią stosowne uprawnienia i będzie ok.

cdn

Jak sie juz przekonalismy na przykladzie stadionu pilkarskiego umowy w Stalowej Woli nie sa przestrzegane i nic nie znacza.Swistek papieru bez wartosci.Rownie dobrze budowa moze byc zakonczona bez zadnych konsekwencji dla budowniczych w 2030 roku.Stadion juz pol roku temu mial byc oddany do uzytku a tak naprawde nikt nie wie kiedy bedzie .A co najgorsze wszyscy milcza w tej sprawie.Lacznie z Nadbereznym i Weberem.

~abc

Wiedziałem że na tym portalu usuwane są nieprzechylne dla władzy komentarze. Nie wiedziałem natomiast, że gry takich komentarzy jest 90% usuwają cały artykuł. A tak było w przypadku artykułu o asfaltowaniu ulicy parkowej, każdy zauważył ze jest to planowane dla wygody jednego z radnych i dla jego biznesu, pojawiło się mnóstwo komentarzy na ten temat, więc artykuł znikną. Żenada.

~dyzek

Czy to prawda, że miejskie spółki musiały wpłacić po 150 000 złotych bez prawa do udziałów w piłkarskiej spółce?
Co się dzieje na stadionie i kiedy koniec?
Co z wjazdem na basen?

Do kiedy mecze wyjazdowe po jakichś wichurach, o czym nawet nie wiemy?

~kibic

Włodzimierz Gąsior jest wolny to moąna go zatrudnić jako jednego a nie trzech w tym jednego słupa z papierami

~Kibic

Nadberezny co ty pleciesz

~Sprawiedliwy

Gdzie ta wolność słowa ???????????

~Sprawiedliwy

Dlaczego pod tematem szkoły TORUS są wyłączone komentarze ????????????

Dostałem wezwanie w związku z tą szkołą do starostwa bo przeciwko tej szkole postępowanie ma prowadzić centralne Biuro Antykorupcyjne a Wy tu promujecie taką szkołę ??????? dziwnie o co tu chodzi ???????????? Może to wyjaśnicie czy mam wrzucić to wezwanie do sieci ?????????

~pEdziu

~Superman tobie ktoś narobił do głowy "chołoto" umiech

~antystal

bydlo na posiedzenie nie chodzi bo jest bydlem!!!

~Superman

A ja myślę że tu potrzeba trochę innej interwencji. Zbieramy się jako kibice Stalówki i przychodzimy na nast. posiedzenie Rady po to aby takim Brzeziński i opozycyjnych chołocie wytłumaczyć o co chodzi. Pytanie : czy narobiă w gacie?.

~Dzida

Beznadziejny prosta i mizerny trener Brzeziński wpierdziela się a sam nic nie znaczy i również nie pisiada żadnych papierów na to aby cokolwiek znaczyć. Być może wf-u może uczyć. Zamiast się cieszczyć z tego co jest to zgodnie z gówno mogącą tzw. opozycją po raz kolejny uderza w klub. Jak Ci się coś nie podoba to zwyczajnie wyp...... aj!!!! Panie Prezydencie niech pan robi swoje....!!!! i pod żadnym pozorem nie zatrudnia tego typu dyletantów jak niejaki Brzeziński...

~Kary

Te racjonalne kary,które wypłaciła spółka ile wynosiły?
Pisze tylko,że sporo.

~Koordynator

No co Wy.Nie wymagające za dużo od Mateusza Już na pewno nie myślenia.Dajcie chłopakowi spokój.

~Informator

Dokładnie w siarce też jest koordynator ds kontaktu z kibicami w Widzewie Radomiaku to samo

Inhabitant

Koordynator d.s. kontaktu z kibicami to WYMÓG LICENCYJNY na poziomie centralnym (Ekstraklasa, I liga, II liga) to samo trener z UEFA PRO.
To jest "papier" który umożliwia trenowanie każdego klubu z najwyższych lig w Europie. Z tymi uprawnieniami można prowadzić nawet Real czy Barcelonę.
UEFA to nadzoruje, żeby się dostać (do zdania długa droga) trzeba mieć co najmniej 5 lat pracy na poziomie III ligi, a same szkolenia to chyba ponad rok, w tym wyjazdy szkoleniowe po całej europie.

W Polsce taki papier co roku dostaje 10-20 osób. Z tego co wiem, to trener Wtorek jest w trakcie tych szkoleń.

~lolek

Przypominam ze na etacie oprocz 4 trenerow jest koordynator d.s kontaktu z kibicami, w zespole TRZECIOLIGOWYM

~Hahahaha

To tylko Mateusz.Dyskusja Mateusza.Ale Czad Ale w jednym.Prezydent ma rację.Bez jego nadziei😁dyskusję otworzy

~kibic

(cytat LNumiechZ racji przepisów PZPN-u młodzi, ambitni trenerzy lokalni nie mogą się dostać na takie szkolenie.
Proszę wysłać to do PZPN i Prezesa Bońka z pytaniem czy to prawda, bo wg mnie to KŁAMSTWO

~kibic

(cytat LNumiechZ racji przepisów PZPN-u młodzi, ambitni trenerzy lokalni nie mogą się dostać na takie szkolenie.
Proszę wysłać to do PZPN i Prezesa Bońka z pytaniem czy to prawda, bo wg mnie to KŁAMSTWO

~Artykuł

Hahahahahahahahahaha

~Wyjaśnieniem

Zgodny z jakimi przepisami wewnętrznymi PZPN Panie Prezydencie? Proszę wyjaśnienić.To bardzo interesujące.To pod prąd czy nie pod prąd?

~~kibic

A te kupy piachu z boku to pewnie łopatami rozplanują he he.

~Sien

Prezesa Jarka na trenera, spolka srebrna na sponsora?

~WalićOpozycje

Widać, że gość z opozycji jest na silnym towarze. Może heroina lub amfa. Nie znasz tematu, to nie oczerniaj innych, bo za to możesz trafić do pierdla. Chciałbyś trenować stalówke, ale za słaby jesteś na takie rzeczy Leszek Brzeziński

~kibic

wywiezli ciezki sprzet bo trybunna jest gotowa jeszcze krzeselka zostaly a murawa ma byc polozona w najblizszych dniach bo jest sprowadzana z zagranicy

~no name

Co to za bełkot o tych 3 tysiącach?Tyle dodatkowo kosztowały przygotowania w zimie?W piątek wieczorem wywieżli cały ciężki sprzęt na platformach ze stadionu.To pewnie już płyta główna gotowa he he.Kużwa do jesieni tego nie skończą.

~kibic2

Do kibcol, hejterze takie bajki mozesz malutkim dzieciom opowiadac bo bylem tam wczoraj nawet w srodku tej trybuny. A robota przy tej budowie pieknie sie posuwa do przodu na 1000 procent bedzie otwarcie tego CENTRUM SPORTOWEGO przed runda jesienna w ty roku. Jeszcze musze wszystkich prawdziwych kibicow poinformowac ze dzieki temu sztucznemu boisku zarobilismy kupe kasy mozna powiedziec majatek na wypozyczaniu tego boiska na zimowe sparingi..Pozyteczny idiota to dzieki nam kibicom STALOWKI obecny prezydent odniosl takie potezne zwyciestwo.