Poeta ks. Marian Balicki we wspomnieniach innych poetów

Image

Ks. Marian Balicki bez wątpienia był znanym i cenionym poetą. Jego wiersze pozostaną dla potomnych. Kilka dni po jego śmierci wspominano jego twórczość.

10 marca 2019 r., w niedzielne przedpołudnie, w kawiarence „Pod skrzydłami” mieszczącej się przy Parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli, odbyło się spotkanie poetyckie z poezją śp. ks. Mariana Balickiego tle. Ten zmarły tragicznie proboszcz parafii pw. św. Floriana zapisał się złotymi zgłoskami w literaturze regionalnej.

Spotkanie było okazją do przybliżenia sylwetki i twórczości kapłana- poety, oraz upamiętnienia jego nietuzinkowej postaci. Pomysł zrodził się w piątkowe popołudnie, więc czasu na przygotowanie było niewiele. Mimo to spotkanie wypadło bardzo profesjonalnie.

Rozpoczęło się ono od powitania przez ks. proboszcza Mirosława Kucela przybyłych gości. Następnie Grzegorz Męciński, prezes Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” podzielił się krótko swoimi wspomnieniami związanymi z ks. Marianem Balickim. Przybliżył także zebranym biografię literacką zmarłego księdza.

Punktem kulminacyjnym była część słowno- muzyczna, gdzie recytowano wiersze z 12 tomików poety, przy akompaniamencie Zbigniewa Rojka (klawisze) i Mirosława Dyjaka (harmonijka ustna). Wiersze interpretowali: Anna Wołoszyn, Bolesław Tomusiak, Barbara Krawiec i Grzegorz Męciński. Organizatorkami spotkania poetyckiego były panie prowadzące kawiarenkę: Ewa Zielińska i Marta Grabarska oraz proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej Mieczysław Kucel.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.