Trzy razy wyjeżdżali do pożaru traw

Image

Pracowity wieczór mieli w piątek strażacy z OSP Kłyżów. Aż trzykrotnie wyjeżdżali do pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków.

- 8.03.2019 r. aż trzy razy wyjeżdżaliśmy do pożaru traw i nieużytków rolnych. Około godziny 18.30 udajemy się do Studzieńca, gdzie pożarem był objęty bardzo duży obszar. Na miejscu pracowały już dwa zastępy (OSP Studzieniec i OSP Jastkowice). Tam właśnie było najbardziej niebezpiecznie, gdyż w porywach wiatru płomienie sięgały kilku metrów, zaś linia ognia blisko 300 metrów- mówią strażacy z OSP Kłyżów.

Ale to był dopiero początek pracowitej nocy. Do pożaru trzeba było wyjeżdżać jeszcze dwukrotnie, mimo zmęczenie i później pory. Bezmyślność ludzka powoduje, że na wiosnę strażacy wciąż są na służbie.

- Po powrocie i zatankowaniu auta włącza się kolejna syrena (pali się trawa w Kłyżowie na ul. Słonecznej). Nie minęło kilka minut i znowu kolejny alarm, tym razem nieużytki przy drodze nad San. W akcjach brało udział sześciu tych samych ratowników, gdyż nie zdążyli się rozebrać po akcji, a już wyła kolejna syrena alarmowa- relacjonują strażacy.

Pomijając fakt, że wypalanie traw i nieużytków jest karalne i jest realnym zagrożeniem dla domostw ludzkich, zwłaszcza przy takim wietrze, jaki mieliśmy w piątek, to podczas pożaru żywcem płoną drobne zwierzęta. Giną w strasznych męczarniach jeże, ptaki, które założyły gniazda i wszelakie gryzonie.

Zdjęcia: OSP Kłyżów


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~@wPiSdu+

Prezes chce się też przyjrzeć telewizorom LG, bo to już o krok do BT.

~wPiSdu+

NIE WYPALAJCIE TRAW W TYM ROKU BO PREZES UMRZE Z GŁODU!

Tymcio2708

Ludzie są popie... pszeni😠

~Piroman

Jutro też podpale ;)

~teofil

Chcą sobie zrobić wiosenne porządek tyle dostają pieniędzy od gmin a na polach małpi gaj. Ja raz zaszłam do sąsiada on stoi w kalesonach i dzwoni do gminy czy ma siać lucernu
o lucernie nawet ptaki nie śpiewały i pieniążki się weznie i gra a z Ciebie się smieie że jesteś dziad.Jedyne macie szczęście że dziadki z grobów nie wstają zakrętów byście nie chycili.

~Zbysiu

A gdzie osp pysznica

~polska

takie głupki wypalaja te trawe tebile poprostu ok