84% nauczycieli chce strajkować

Image

Na Podkarpaciu większość nauczycieli chce przystąpić do protestu. Belfrowie domagają się wyższych pensji… wyższych o tysiąc złotych netto. Czy będzie ogólnopolski strajk?

- Tak, chcemy protestować, bo nasz zawód jest niedoceniany, ale czy będziemy w Stalowej Woli strajkować? Tego nie wiem- mówi w rozmowie z nami nauczycielka jednej ze stalowowolskich szkół, podkreślając, że prosi o anonimowość.- Zawód nasz, jakże odpowiedzialny i wymagający, zawsze był niedoceniany. To nie jest tak, jak większość sądzi- kilka godzin w szkole i do domu. Nie pracujemy po kilka godzin dziennie, pracujemy w domach, sprawdzamy kartkówki, klasówki, przygotowujemy się do zajęć, wiele czytamy i szkolimy się podnosząc jakość swojej pracy. Każdy nauczyciel musi teraz przerzucić wiele papierów. To wszystko zajmuje czas, czasem nawet do późnych godzin nocnych. Oprócz tego spotkania, zebrania, szkolenia. To nie jest tak, że mamy mnóstwo wolnego i wciąż wypoczywamy. Podczas wakacji też przychodzimy często do szkoły, bo musimy. Ja nie mogę sobie wziąć urlopu, bo np. źle się czuję, czy mam potrzebę załatwienia jakiś prywatnych spraw. Zarabiamy za mało. To często pensje z najniższej półki, a presja jest duża. Rodzice są mocno roszczeniowi i wydaje im się, że szkoła powinna za nich wychować ich dzieci, nie wspomnę tu o pretensjach o wszystko. Dzieci teraz są trudne i mocno roszczeniowe- mówi nauczycielka.

Tymczasem jak podaje portal oko.press w całej Polsce wkrótce może dojść do poważnych zawirowań w szkołach. Pracownicy oświaty chcą rozpocząć akcję protestacyjną 8 kwietnia, czyli na dwa dni przed egzaminami gimnazjalnymi i tydzień przed egzaminami ósmoklasisty (15 kwietnia). Na Podkarpaciu chęć przyłączenia się do protestu zadeklarowało 84% nauczycieli. Podczas strajku belfrowi przyjdą do szkół, ale nie będą prowadzić lekcji. Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział, że protest będzie trwał do skutku. W akcję włączyć się ma administracja i stołówki. Nie będzie więc można niczego załatwić, ani zjeść w szkole posiłku.

Do 21 marca nauczyciele z placówek edukacyjnych mają się wypowiedzieć na pytanie: „Czy wobec niespełnienia żądania dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, pracowników pedagogicznych i innych o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia jesteś za przeprowadzeniem strajku począwszy od 8 kwietnia?”. Gdy większość odpowie „tak” ruszy lawina. Za strajkiem, według oko.press, jest ogólnie 78% ankietowanych.

Pensja nauczyciela bez dodatków wynosi obecnie: od 1 833 zł netto dla stażysty i do 2 492 zł netto dla nauczyciela dyplomowanego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Rodz,ic2

Zarabiaja mało czy to powód aby brać dzieci zdając maturę jako zakładników? Kto Napisze Ze Tak? Gdzie jest prezydent ST. Woli? Ktoś tym terrorystów chyba płaci? Wójt gminy B ojanow potrafił jakoś zrobić. z terrorystami porządek i

~rodzic

@pora - masz rację. A ci pracujący w przemyśle pójdą uczyć Twoje dzieci. Badania naukowe dowiodły, że nieuk, ignorant bez wykształcenia ma najwięcej do powiedzenia na temat oświaty. Pani minister mówi, że egzaminy się odbędą. Na przypadkową uczelnię we Wrocławiu dotarła oferta "siedzenia" na egzaminach. 15 zł za godzinę (oczywiście brutto). Ciekawe, że nauczycielom nie płaci się za tego typu pracę. Robią to w ramach swoich obowiązków (tak, te 18 godzin to mit). Znajdą takich? Pewnie tak. Ciekawe kto przeprowadzi szkolenia, zapozna z procedurami, kodowaniem, odpowiedzialnością? Pani minister? Przykre jest to, że najwięcej krzyczą ci, którzy na szkołę rzucali kamieniami.

~pora

A moze ci nauczyciele wzieli by ie do uczciwej roboty bo maja duzo lepiej od ludzi pracujacych w przemysle.

~aga

bo to tzw. artykuły sponsorowane, pod którymi nie da się zamieszczać komentarzy, po prostu

~Oooooo

Pod reklamą szkoły Torus też zero komentarzy?

~Reklama

Zobaczcie na reklamę szk.pdsr.nr 2 na stalówka.net.Komentarzy(O)
Dlaczego???

~Do Rodzic

Fajnie by było gdy nauczyciele. ,,Europy,,zobaczyli co dzieje się w Stalowej Woli.
Tu oświata błyszczyGdzie wróciliśmy się????????????
Wariat nauczyciel fałszuje i usuwa oceny.Nie prowadzi lekcji.Dyrektor nie otwiera poczty.Lekcewazy skargi wielu rodzicówBo i po co Kto mu co zrobi?Inny kupuje na bazarze co chce na swoją nielegalnie.zbudowaną jak mu się podoba strzelnicę,a osoba odpowiedzialna za szkołę i.prezydent,któgo było obowiązkiem podpisać regulamin twierdzą,że nie wiedzieli o jej istnieniu.W 62 tysięcznej niejscowości.To elity intelektualne Stalowej Woli.

~Europa

Wstyd na całą Europę,ale czy masz rodzicu pojęcie jak zachowują się nauczyciele?To dopiero wstyd na całą Europę.Czy znasz ilość godzin ich pracy w porównaniu z innymi krajami Europy?
To właśnie wstyd na całą Europę.Nasze wszechobecne zacofaniei i brak wiedzy.Masz pojęcie jak tam nauczyciel traktuje rodzica i ucznia?.Dlatego właśnie między innymi tak daleko nam.do Europy w wielu dziedzinach.

~@Rodzic

Jasne .Jak wielu z nas ,a każdy z nas walczy o swoje.Nam też się należą się poeniądze na trochę lepsze życie.Dużo treści ,ale nic nie wnosi.

~rodzic

Moim zdaniem nauczyciele powinni zarabiać tyle by wystarczyło na godne życie. Nie po to kształcą się wiele lat by potem w nie łatwych warunkach tyrać za marne grosze. Zawód ten wymaga wiele cierpliwości i dużej wiedzy. O ile każdy może być kasjerem w markecie to nie każdy może być nauczycielem i pracować z dziećmi.
Niestety zarobki nauczycieli w dzisiejszych czasach są często niższe od zarobków kasjerek w marketach czy sprzątaczek w biurach i jest to żenujące bo przecież od nauczycieli zależy wykształcenie młodych i ich przyszłość.
Wstyd na całą Europę by nauczyciel po 20-30 latach nie lekkiej pracy zarabiał 380-580 Euro na miesiąc.

Uważam, że nauczyciele powinni przystąpić do protestu. Gdy mamy już dobrą sytuację gospodarczą i stać państwo na 500+ na dzieci ludzi bogatych to powinny znaleźć się środki na to by płace nauczycieli podnieść bo ten 1000 zł to niewiele i tak co to jest dziś 2800 czy 3800 zł przy stale rosnących cenach choćby za media, żywność, leki.
Im rzeczywiście te pieniądze się należą na troszkę lepsze życie niż mają obecnie.

~Żul

Definicja słowa Żul
Tak na wszelki wypadek
Dla Pani/Pana podpisującego się nickiem.Żal
To osoba nadużywająca alkoholu budzącą swoim.zapachem i zachowaniem wstręt.
Czy nie kojarzy się Pani/Pani któraś osoba zajmującą stanowisko dyrektora szkoły w Stalowej Woli?
Bo jeśli kojarzy ,to właśnie
wtedy u człowieka nie upośledzonego lekko umysłowo ,którego nazywany debilem właśnie powinien budzić się żal.

Siwik81

Na co oni narzekają , wakacje 2 miesiące wolnego , ferie 2 tygodnie wolnego 100% płatne , szkodliwe płacone ( śmieszne to jest , ciekawe za co ) i jeszcze narzekają że zarabiają 2500 do ręki , śmieszni są.
Pozdrawiam

~Ewakuacja

Kibic tylko nie do szkoły Mateusza Nowaka
Proszę

~@kibic

Ha ha ha
Gdyby głupota miała skrzydła.latał byś jak gołębica.

~kibic

Do szkoly , hejterze co ty bredzisz o karach za trenerow bedacych bez uprawnien jak PZPN dal naszym trenerom pozwolenie na prowadzenie naszej STALOWKI. Powtarzasz te same wypociny ktore wypocil na zebraniu rady miasta pseudo trener Brzezinski. Nie kompromituj sie bo twoje pajacowanie prowadzi ta nasza pseudo opozycje do zaglady, lemingu mieszkancy STALOWEJ z takiego blazna jak ty maja wielki ubaw.

mamut0

Weber Rafał nie nadawał się do pracy w Urzędzie Gminy w Zaleszanach, nie przeszedł rekrutacji na stanowisko urzędnika w gminie, o niczym nie miał pojecia, to w rządzie pisu będzie sie nadawał na wiceministra infrastruktury, nie ma pojęcia o inwestycjach, na testach w gminie zaleszany uzyskał mniej niż 50 % i nie został dopuszczony do rekrutacji ustnej, miał jedną z najgorszyvh prac pisemnych w czasie postępowania kwalifikacyjnego
To jest kolega diabła Jarosława Kaczyńskiego, a Kaczyński to jest pedał, oszust, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na końiec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum

~Szkoły

Mi też Żal tej Pani/Pana podpisanego nickiem,, Żal,,
Został określony /a bardzo delikatnie.Debil to lekkie upośledzenie umysłowe.
Pragnę zauważyć,że żal nie tylko pieniędzy wydanych na szk.podstswową nr 2 ,gdzie mamy żałosnych zarządzająvych.Żal również jeśli chodzi o szkołę Torus i pieniędzy wydanych na kary za trenerów bez uprawnień..Co za miasto.

~Iwona

Oddziałami Mistrzostwa Sportowego..Pogubić się można w tej ich fantazji.

~Iwona

Jak mają się pieniądze włożone w rozbudowę szkoły nr2 z oddziałami integracyjnymi do odnoszonych sukcesów ?Żal -pasuje jak ulał prawda?

~ola

Drodzy Szanowni Nauczyciele, wy powinniście zarabiać tyle samo ile zarabiali nauczyciele w II RP, godnie! Przecież tamten czas był o wiele bardziej nędzny niż to jest w tej chwili ale wladza wiedział, że chcąc odbudować kraj, jego tozsamość narodową po 123 latach niebytu na mapie Europy postawiła na oświatę. Tak na oświatę Nauczyciel zaliczany był do elity! W zakresie rozwoju współcześnie też niezmiennie decyduje czynnik oświatowy czyli nauka. Czy możemy liczyć na normalność kiedy wladza zachowuje się nienormalnie? Nauczyciel o swoje prawa musi grozić strajkiem? Przecież gdy nie będzie dobrze płatnej kadry nauczycielskiej to nie będzie też lekarzy, inżynierow, odkryć naukowych czyli zostaniemy pariasem Europy. Kto ma ich nauczyć? Czy taką Polskę chcecie zafundować ludziom, Polskę ciemnogrodu i dyktatury? Nauczyciele jesteście solą ziemi czarnej.! Walczcie, bo ta władza stawia cały czas na konfrontacje...!

~ja 2

jacek - dobry jesteś. Rozumiemy, że płacone masz od komentarza a nie od godziny. Naprawdę podziwiam. Nie wydaje mi się , że szczaw i mirabelki wszystkich mieszkańców interesują, ale masz prawo do własnych spostrzeżeń. Normalnie napiszę: KOCHAM CIĘ. Pozdrów swojego guru. I szepnij mu słówko, że zarabiać na życie można w różny sposób, nawet pisząc płatne komentarze. Jednak nawet sprzedawanie się ma swoje granice. Masz rodzinę? Współczucie dla nich Przekaż im, proszę.

~jacek

Do cenzura, jak czytam takiego matolka to bardzo zle widze przyszlosc POLAKOW. Oczywiscie ze emeryci pierwszy raz od 30 lat dostana 13 pensje i beda dostawac co roku w przyszlosci. Ale hejter musi swoje wypociny powtarzac bo kleska zaglada mu w oczy . A moze cos wyposisz o mirrabelce vel szczawiu bo to wszystkich mieszkancow interesuje.

~Gaga

Strajkować? Oczywiście ze tak jak was obraża poseł technik teatralny, minister każe się rozmnażać. Poseł Jarosław jakoś się nie rozmnożył a 18 tysia razem z emeryturką kasuje ci miesiąc i dotego wożony jest. Ciekawe czy płaci podatek od możliwości korzystania z samochodu służbowego i kierowcy?

~cenzura

jacek, edziu, wiem, jkl,............ i nazwij siebie po swojemu - przepraszamy. Również dzisiejszych emerytów, którym obiecano 1100zł. Z mównicy. Jak wiemy obiecanki - cacanki. A emerytom radość. Dla jednego 300 zł różnicy to pół wizyty u prostytutki (wiecie), a dla drugiego to leki na miesiąc.

~Stalówka

@Cenzura
To inierozgarniętyDyrektor.Są odpowiednie placówki i środki.

~jacek

Do cenzura, hjterze a kiedy wy z TOTALNEJ TARGOWICY przeprosicie emerytow za chamstwo Kopaczowej ktora obrazila emerytow mowiac im ze smierdza naftalina. Kiedy mirrabela vel szczaw rozliczy sie z ostatniej afery z mlodymi dziewczynami.

~cenzura

Oglądaliście wczoraj Uwagę po uwadze? 13 -letni uczeń mówi do dyrektora szkoły: "cwe.u jeb..y, chu.u pierdo....y, do policjanta "spierda..j psie", a mamusia mówi, że synka dobrze wychowała. I twierdzi, ze policjant przekroczył uprawnienia, bo dzieciak dostał w twarz z tzw. liścia. Rośnie jej pod dachem bandyta, a mamunia oskarża nauczycieli i szkołę. Dyrektor przeprasza, bo nie ma narzędzi, żeby młodocianych przestępców usunąć ze szkoły. Przecież obowiązek nauki istnieje. "Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie". Pani Minister, jak donoszą media, woli zmienić prawo, niż dać nauczycielom podwyżkę. Powiela kłamliwe teksty, w które niedouczeni wierzą. Na szczęście niektórzy z PIS przepraszają za Carycę Sasina, Szczerskiego, Morawickiego. Prezydentowa-nauczycielka robi za wieszak na drogie garsonki? Dokąd to zmierza?

~Do Ludek

Ludek powaliłeś nas inteligencją i klasą
Jesteś stalowowolskim nauczycielem?

ludek

W dzisiejszych czasach nauczyciele powinni zarabiać po 15 tysięcy. 3 tysiące pensji plus 12 tysięcy premii za użeranie się z bękartami których leniwym rodzicom nie chce się wychować.

mamut0

Weber Rafał nie nadawał się do pracy w Urzędzie Gminy w Zaleszanach, nie przeszedł rekrutacji na stanowisko urzędnika w gminie, o niczym nie miał pojecia, to w rządzie pisu będzie sie nadawał na wiceministra infrastruktury, nie ma pojęcia o inwestycjach, na testach w gminie zaleszany uzyskał mniej niż 50 % i nie został dopuszczony do rekrutacji ustnej, miał jedną z najgorszyvh prac pisemnych w czasie postępowania kwalifikacyjnego
To jest kolega diabła Jarosława Kaczyńskiego, a Kaczyński to jest pedał, oszust, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na końiec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum