CAS ma powstać w 2020 roku

Image

Na początku przyszłego roku, na pierwszym piętrze budynku Centrum 4, ma zostać otwarte Centrum Aktywności Seniora. Na tę inwestycję od dawna czeka wiele osób starszych.

Centrum Aktywności Seniora ma zostać wykonane w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Szacuje się, że jego budowa (plus wyposażenie) pochłonie około 4,2 mln zł. Do dyspozycji naszych najstarszych mieszkańców oddana zostanie powierzchnia około 1000 m2. Obecnie funkcjonuje kilkanaście różnych klubów seniorskich, których członkowie spotykają się w różnych miejscach Stalowej Woli. CAS ma być takim ośrodkiem, który będzie skupiał całe środowisko osób starszych w jednym, dogodnym miejscu, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Na ostatniej sesji Rady Seniorów radni zarekomendowali przygotowany już projekt. Jednocześnie wyznaczyli pełnomocnika do powstania tego Centrum Aktywności Seniora. Tym pełnomocnikiem została pani Bogna Latawiec. Od lat znana jest ze swojej aktywności związanej z Miejskim Domem Kultury, ale również z aktywizacją osób starszych, seniorów, przede wszystkim z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, ale również prowadzi wiele innych działań, które są podejmowane- mówi Lucjusz Nadbereżny.

W CAS znajdzie się wiele różnych sal m.in.: kuchenna, języków obcych, komputerowa, prac ręcznych, fitnessu, zajęć wokalnych, porad prawnych, sala widowiskowo- artystyczna. Nie zabraknie również kawiarni.

- W przyszłym tygodniu zamierzamy ogłosić przetarg na zaprojektowanie i realizację Centrum Aktywności Seniora- mówi prezydent.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
kabi

jakie grosze, ogrzanie, oświetlenie ochrona to będą grosze? A wyposażenie to będzie samonaprawialne?

~emeryt

Do prawie senior, czlowieku a czy wiesz ile kosztuje utrzymanie hospicjum w skali roku kilkadziesiat milionow. A to co robimy to bedzie grosze kosztowac miasto.

~prawiesenior

Dużo rozsądniej byłoby wydać te pieniądze na hospicjum, na które czeka setki chorych i ich rodziny, a kluby seniora są w mieście.