Zadaszone lodowisko. Czy będzie dofinansowanie?

Image

Na ukończeniu są prace dotyczące przygotowania projektu zadaszonego lodowiska. Miasto chce ubiegać się o dofinansowanie na to zadanie.

W sezonie zimowym 2018/2019 miejskie lodowisko otwarte zostało 1 grudnia ub. r. i funkcjonowało do 28 lutego br. W tym czasie odwiedzano je 19 814 razy. Z lodowych atrakcji korzystały nie tylko osoby indywidualne, ale także grupy zorganizowane, szkolne z różnych gmin naszego regionu.

- Zakończyło się funkcjonowanie miejskiego lodowiska. Sezon kończymy z nowym rekordem. Przez 3 miesiące blisko 20 tysięcy użytkowników skorzystało z mobilnego lodowiska. To chyba najlepsza mobilizacja do tego, aby skutecznie przygotować projekt zadaszonego lodowiska, ze ścieżką lodową. W tej chwili kończymy opracowywanie takiego projektu- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji już w grudniu 2018 roku wyłonił wykonawcę, któremu zostało powierzone prace nad dokumentacją projektowo- kosztorysową. Przetarg na to zadanie wygrała firma z Jarocina, która wyceniła swoje usługi na około 103 tys. zł.

- W marcu na kolejnej sesji Rady Miejskiej będę rekomendował Radzie Miasta przyjęcie planu inwestycyjnego, który pozwoli ubiegać się o dotacje z Ministerstwa Sportu i Turystyki na wybudowanie profesjonalnego, stałego obiektu, unikalnego z punktu widzenia konstrukcji ścieżki lodowej. Kiedy nie będzie trzeba patrzeć na deszcz czy silne porywy wiatru, na pewno jeszcze więcej osób będzie korzystało w okresie zimowym z tej atrakcji- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Plany względem nowego lodowiska są takie, że będzie miało ono powietrznię 9 tys. m2, będzie więc dużo większe niż to mobilne, które ustawiane było na Placu Piłsudskiego. Oprócz krytego lodowiska powstanie także ścieżka o długości 400 metrów do ślizgania na łyżwach. W okresie wakacyjnym hala lodowiska będzie mogłaby służyć jako hala do organizacji różnego rodzaju zawodów.

Prezydent miasta, podczas ubiegłorocznej kampanii wyborcze, zapowiadał, że kryte lodowisko zostanie otwarte za 2 lata. Czas więc na spełnienie obietnicy…

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
JVM

Kiedy nie będzie trzeba patrzeć na deszcz czy silne porywy wiatru, na pewno jeszcze więcej osób będzie korzystało w okresie zimowym z tej atrakcji ....

Gdyby jeszcze ogrzewanie zainstalowano to z pewnoscia zabraklo by miejsca na tafli.

A tak na powaznie jak sie manipuluje frekwencja - za moich czasow przy szkolach byly organizowane lodowiska i zawsze byly pelne uczestnikow teraz jest jedne centralne i olbrzymie koszty utrzymania a ta garstka uczestnikow nieczego nie dowodzi ani potwierdza celowosci budowy, no chyba ze organizator chcialby jeszcze zwiekszyc swoje dochody. Wiec musi jeszcze wybudowac sciany bo o ile deszcz pada pionowo to wiatr wieje poziomo.

~lojojo

Pomniki, ronda, placyki, stadiony itd.... Jak za dawnych dobrych lat. Wtedy też wszystko było za darmo

~jan

..... ładne zdjęcie, budy które zniknęły w lecie w zimie stoją z powrotem.

~kibic

Jak patrze na to lodowisko na zdjeciu to a mi slinka leci zeby ubrac lyzwy i tam sobie poszalec .

~hokejista

PANIE PREZYDENCIE to kryte lodowisko powinno byc czynne przez caly rok a PAN mowi cos ze latem ta hala moze by wykorzystana na inne imprezy. Nie po to buduje sie kryte ldowisko aby bylo czynne tylko zima ,wiosna czy jesienia ale wiekszosc sztucznych lodowisk dziala przez caly rok.

cdn

Narazie to zakonczyc trzeba stadion bo wciaz jest przekladany termin konca budowy.A nowy sezon byc moze juz w I lidze od sierpnia.A jesli nawet nie w I lidze to na pewno PZPN juz nie zgodzi sie na nastepny sezon na obcym boisku.A na budowie jakos czas zatrzymal sie .Takie mam wrazenie.

~Lodownik

Będzie, jak już mamy swojego wiceministra to MUSI BYĆ!!!

~tołsty

kiedy otworzycie hostel lgbt???