Klub Wesoła Gromadka w nowej odsłonie

Image

W środę 6 marca odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Wesoła Gromadka. Po remoncie wiele się zmieniło.

- Klub Wesoła Gromadka funkcjonuje od września 2004 roku. Jest on jak gdyby efektem wprowadzenia nowej metody socjalnej- organizowania społeczności lokalnej. Poprzez diagnozę, efekt pracy organizatorów, doszliśmy do wniosku, że jest potrzebny taki klub na terenie osiedla Fabrycznego- mówi Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS.

Klub od początku mieścił się przy ul. 1-go Sierpnia 24. Są tam organizowane warsztaty i zabawy integracyjne, wyjścia i wycieczki dla rodzin z dziećmi, ciekawe spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, imprezy okolicznościowe m.in. mikołajki, zabawa choinkowa, okolicznościowe spotkania. Miejsce to powstało z myślą o dzieciach. Celem klubu jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz radosnego rozwoju wszystkim wychowankom przy uwzględnieniu ich indywidualnych potrzeb.

- Pomieszczenie, w którym obecnie znajduje się klub zajmujemy od 3 lat. Ściany były w stanie fatalnym, był brudne i obdarte. Wynikało to z tego, że ten klub naprawdę żył. Cały czas są tu dzieci, sąsiedzi. Jest to miejsce gdzie realizujemy różne projekty i spotkania- mówi Agnieszka Chruściel.

Dzięki zaangażowaniu różnych osób, w tym rodziców i sponsorów, udało się zupełnie odmienić oblicze klubu. Dużo pracy pochłonęło odnowienie ścian. W prace te zaangażowali się rodzice dzieci, na co dzień uczęszczających do Klubu Wesoła Gromadka. Stare i używane meble, które wcześniej były pozyskane od darczyńców, zostały wymienione na nowe, bardziej funkcjonalne. Meble ufundował największy tartak w Stalowej Woli. W prace przy przenoszeniu wszystkich zabawek, pomocy naukowych, angażowały się dzieci wraz z rodzicami.

W spotkaniu podsumowującym modernizację klubu wzięli udział m.in. sponsorzy, rodzice, pracownicy MOPS. Z okazji ponownego otwarcia goście przynieśli różne prezenty, które będą na co dzień wykorzystywane w klubie. Z rąk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej osoby, które najbardziej zaangażowały się w modernizację i pomoc klubowi otrzymały pamiątkowe dyplomy (m.in. PSB Mrówka i Ikea).
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Batman

Trochę to patologiczne no ale