Kamper nowy czy używany?

Image

Polacy coraz chętniej interesują się zakupem lub wynajmem kamperów. Najwięcej dostępnych w Polsce pojazdów to modele pochodzące z Niemiec i Wielkiej Brytanii, gdzie caravaning jest wyjątkowo modny i popularny. W naszym kraju rozwinięty jest również rynek kamperów używanych, które cechują się znacznie niższą ceną w porównaniu z nowymi pojazdami.

Rodzaje kamperów

Decydując się na zakup kampera, w pierwszej kolejności warto zapoznać się z głównymi rodzajami tych pojazdów. Pierwszym z nich jest kamper-van, który został przerobiony z tradycyjnego samochodu dostawczego. Istnieją firmy zajmujące się takimi działaniami, jednak wiele osób samodzielnie przerabia pojazdy. Pamiętajmy jednak, że nawet własnoręcznie zmodernizowany pojazd wymaga dedykowanej polisy jak ta oferowana na stronie https://www.motorhomeprotect.co.uk/campervan-insurance/.

Znacznie popularniejsze są samochody kempingowe typu alkowa. Wyróżniają się miejscem na spanie umiejscowionym nad kierowcą. Są one również znacznie mniejsze, co pozytywnie wpływa na manewrowanie na drodze. Można wyróżnić również kampery pół-integral, gdzie część mieszkalna jest częściowo zintegrowana z szoferką, a także integral, gdy zabudowa połączona jest z szoferką, zaś sam pojazd tworzy jednolitą bryłę. Rozbudowane ubezpieczenie, które zabezpieczy Cię w każdej sytuacji, znajdziesz na https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/.

Kamper – nowy czy z drugiej ręki ?

Decydując się na zakup kampera, możemy swobodnie wybierać spośród ogromnej ilości propozycji. Możemy często zdecydować się również na zindywidualizowanie wnętrza pojazdu pod kątem naszych potrzeb. Wiele osób rezygnuje jednak z zakupu pojazdów nowych, kierując się wyjątkowo wysoką ceną. Wysoka jakość jest powiązana z wyższymi kosztami pojazdu, co zniechęca wielu zainteresowanych. Rozwiązaniem może być zakup kampera używanego. W Polsce bez trudności znajdziemy modele sprowadzane zza granicy, które cechują się doskonałym stanem i specyfikacją. Istotne jest jednak, by przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie wynajmu konkretnego pojazdu dokładnie sprawdzić jego stan oraz wnikliwie zapoznać się z umową przygotowaną przez oferującego kampera.

Kampery obecnie stają się coraz popularniejsze. Ich widok na drodze nie dziwi nas tak, jak w przeszłości. Caravaning jest doskonałym sposobem na wypoczynek bez żadnych ograniczeń, dlatego nikogo nie dziwi coraz większa ilość zainteresowanych tym sposobem podróżowania osób. Zakup kampera może stać się spełnieniem marzeń, dlatego warto stale śledzić pojawiające się na rynku oferty.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.