Kontrole prędkości w ramach krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa

Image

Prawo jazdy trzech kierowców, zostały zatrzymane przez niżańskich policjantów w trakcie kontroli drogowych, będących odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Policjanci drogówki korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają kontrole drogowe wskazanych miejsc, które mają za zadanie likwidowanie zagrożeń i oddziaływanie prewencyjne.

W sobotę i niedzielę policjanci z niżańskiej drogówki kontrolowali prędkość kierowców w miejscach, które znalazły się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w Nisku, Zdziarach i Wólce. Pierwszy, w sobotę w Zdziarach został zatrzymany kierowca skody. Pomimo ograniczenia do 50 km/h, miał 102 na liczniku. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca Lublina. Kierowca nie przyjął mandatu, więc skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Kolejny kierowca został zatrzymany w niedzielę na ul. Rzeszowskiej w Nisku. Mężczyzna siedzący za kierownicą mercedesa miał 104 km/h przy ograniczeniu do 50. Kierowca ze Stalowej Woli stracił prawo jazdy i otrzymał mandat. Ostatni kierowca został zatrzymany tego samego dnia w Wólce.

Kierujący hondą został zatrzymany w Wólce przed godz. 13. Kierowca miał na liczniku 104 km/h zamiast 50. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca Biłgoraja. Kierowca nie przyjął mandatu, więc skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od momentu jej uruchomienia cieszy się bardzo dużą popularnością. Mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy Policja może skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje, co pewien czas. Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Warto podkreślić, że każdy ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w naszej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardzo szczegółowe informacje, dotyczące zagrożeń w konkretnych miejscach dzielnic, czy osiedli.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~mieszkaniec

do damian jakiś tam, skoro nie umiesz myśleć i obserwować otaczający cię świat, a ponadto nie wyniosłeś z domu rodzinnego żadnej kultury, to łaskawie nie wypowiadaj się na żadne tematy. Będzie to z pożytkiem dla twojego otoczenia, ale również dla ciebie samego, po prostu głupota przestanie się z ciebie wylewać. Oczywiście nie chodzi o ciężarówki z zaopatrzeniem do sklepów, bo te zgodnie z przepisami mogą jeździć ulicą Poniatowskiego, ale o wszystkie pozostałe np typu Praga wożące świeżo ścięte drzewa, bo o dziwo i takie tędy jeżdżą. Ponadto o nagminne znaczne przekraczanie dozwolonej prędkości przez pojazdy różnego rodzaju.
I dla jasności nie piszę tego komentarza do ciebie, bo po zaprezentowanym poziomie w twoim komentarzu jestem przekonany, że i tak nic z tego nie zrozumiesz umiech

Damian1989r

mieszkaniec, będziesz widział, że będziesz żarł parkiet ze swojej meliny jak ta ciężarówka nie dowiezie produktów do sklepu.

~mieszkaniec

oby stalowowolska Policja też nauczyła się korzystać z mapy zagrożeń. Wiele zgłoszeń przekroczeń dozwolonej prędkości i poruszania się wielotonowych ciężarówek wbrew zakazowi po ulicy Poniatowskiego, a kontroli i patroli policyjnych ani widu ani słychu

~rni

Takie sprawy tylko w RNI