Kalkulator OC – sprawdź, ile możesz zaoszczędzić

Image

Za kilka dni kończy się Twoje OC i zależy Ci na tym, aby cena nowego ubezpieczenia była jak najniższa? A może chciałbyś upewnić się, czy nie przepłacasz za OC u obecnego ubezpieczyciela? Ceny OC są bardzo zróżnicowane – pomimo tego, że zakres ubezpieczenia jest zawsze taki sam. Dowiedz się, w jaki sposób kalkulator OC może pomóc Ci w znalezieniu naprawdę taniego ubezpieczenia!

Różnice w cenach OC – nawet 2000 złotych!

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe – każda osoba, która posiada pojazd, zobowiązana jest do opłacania składek. Warto wiedzieć, że zakres ubezpieczenia jest zawsze taki sam – stanowi ono ochronę dla innych użytkowników drogi, którzy w przypadku poniesienia szkody mogą ubiegać się o odszkodowanie z jego OC. Szczegółowy zakres OC określany jest przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, przez Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Jednocześnie jednak stawka OC nie jest w żaden sposób regulowana. To sprawia, że towarzystwa ubezpieczeniowe mogą w dowolny sposób ustalać składki. Mają one swoje własne przeliczniki, na podstawie których wyceniają ubezpieczenie dla danego kierowcy. Biorą pod uwagę czynniki takie jak wiek, miejsce zamieszkania, doświadczenie za kierownicą, model pojazdu czy rok produkcji. W zależności od polityki firmy niektóre cechy kierowcy mogą sprawiać, że otrzyma on lepszą ofertę – na przykład konkretny zawód. Z tego powodu różnice w cenach OC w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych mogą się bardzo różnić – w niektórych przypadkach różnice sięgają 2000 złotych.

Kalkulator OC – nie przepłacaj za ubezpieczenie

Coraz częściej kierowcy uświadamiają sobie, że nie ma żadnego powodu, aby przepłacać za OC, ponieważ zawsze jest to ten sam produkt – zakres obowiązkowego ubezpieczenia samochodu jest identyczny w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Warto więc wybrać najtańsze OC. W Polsce funkcjonuje jednak tak wiele towarzystw ubezpieczeniowych, że znalezienie najlepszej oferty może być niezwykle czasochłonne– żmudne przeszukiwanie ofert na stronach www firm, dzwonienie do konsultantów czy spotkania z agentami ubezpieczeniowymi mogą pochłonąć mnóstwo czasu. Doskonałą alternatywą jest porównywarka OC – na przykład porówneo.pl. Jest to proste narzędzie, które w kilka minut pozwala uzyskać dostęp do ofert wielu ubezpieczycieli. Wystarczy wypełnić prosty formularz, aby otrzymać szczegółowe zestawienie cen OC zarówno w dużych towarzystwach, jak Generali czy AXA, jak i w mniej popularnych, na przykład MTU. Darmowy kalkulator OC porówneo.pl umożliwia również konsultację z ekspertem, który może pomóc w wyborze ubezpieczenia. Nie bez powodu tak wielu kierowców coraz częściej korzysta z porównywarki ubezpieczeń – dzięki niej mogą oni mieć pewność, że wybrana oferta rzeczywiście jest najtańsza. W przypadku samodzielnych poszukiwań taniego OC łatwo jest pominąć firmy, które mogłyby zaoferować niższe składki.

Porówneo.pl – to się opłaca!

Kalkulator OC może być przydatny nie tylko dla tych osób, którzy lada moment muszą kupić nowe OC, ale również dla tych, którzy mają jeszcze sporo czasu do końca trwania polisy. W wielu przypadkach okazuje się, że aktualne OC jest bardzo drogie w porównaniu do tego, które można kupić w innych towarzystwach ubezpieczeniowych. Warto to sprawdzić – wystarczy skorzystać z kalkulatora OC. Może się okazać, że Twoje obecne składki są bardzo niskie, jednak często jest inaczej – są one o wiele wyższe niż w konkurencyjnych firmach. W niektórych przypadkach może opłacić się rezygnacja z obecnego OC i zawarcie umowy z nowym ubezpieczycielem. Porówneo.pl powstało z myślą o kierowcach, którzy lubią mądrze oszczędzać – w końcu OC to nie jedyny wydatek, który ponosi właściciel auta.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.