Kolejna droga powiatowa przejdzie przebudowę

Image

W tym roku zostanie wykonany pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej (Nr 1018R) Agatówka- Stalowa Wola (ul. Ogrodowa). Powiat na to zadanie pozyskał dofinansowanie.

W ramach tej inwestycji zostaną rozebrane warstwy konstrukcyjne nawierzchni jezdni i wykonane nowe. W wyniku przebudowy powstanie dwupasmowa droga o nawierzchni asfaltowej o szerokości 2 x 2,75 m. Pojawi się także nowy chodnik dla pieszych o szerokości 2 metrów. W ramach zadania zostanie przebudowane jedno skrzyżowanie z drogą gminną. Postawionych zostanie 6 przystanków autobusowych dla pieszych oraz zrobiona będzie kanalizacja deszczowa i rów odwadniający.

Powiat stalowowolski ubiegł się o dofinansowanie do tej inwestycji w ramach programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury drogowej. Wartość zadania zamknie się w kwocie około 6 mln zł. Na ten cel powiat otrzyma połowę środków, pozostałą sumę wyłoży z własnego budżetu.

Starostwo Powiatowe jest obecnie na etapie szukania wykonawcy tego zadania. O wyborze firmy zadecyduje cena (w 60%) i długość okresu gwarancji i rękojmi (w 40%).

Wszystkie prace dotyczące tej inwestycji powinny zakończyć się pod koniec października 2019 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Piwniczanka 2

Rygler - dziękuję !

~Rygler

Piwniczanka tak myślę, że ul. Ogrodowa to racxej Pilchów - Stalowa Wola.

~Piwniczanka 2

Która to ul. Ogrodowa od Agatówki do St Woli ? Czy to od Pilchowa do St Woli ?