Kolejna droga powiatowa przejdzie przebudowę

Image

W tym roku zostanie wykonany pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej (Nr 1018R) Agatówka- Stalowa Wola (ul. Ogrodowa). Powiat na to zadanie pozyskał dofinansowanie.

W ramach tej inwestycji zostaną rozebrane warstwy konstrukcyjne nawierzchni jezdni i wykonane nowe. W wyniku przebudowy powstanie dwupasmowa droga o nawierzchni asfaltowej o szerokości 2 x 2,75 m. Pojawi się także nowy chodnik dla pieszych o szerokości 2 metrów. W ramach zadania zostanie przebudowane jedno skrzyżowanie z drogą gminną. Postawionych zostanie 6 przystanków autobusowych dla pieszych oraz zrobiona będzie kanalizacja deszczowa i rów odwadniający.

Powiat stalowowolski ubiegł się o dofinansowanie do tej inwestycji w ramach programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury drogowej. Wartość zadania zamknie się w kwocie około 6 mln zł. Na ten cel powiat otrzyma połowę środków, pozostałą sumę wyłoży z własnego budżetu.

Starostwo Powiatowe jest obecnie na etapie szukania wykonawcy tego zadania. O wyborze firmy zadecyduje cena (w 60%) i długość okresu gwarancji i rękojmi (w 40%).

Wszystkie prace dotyczące tej inwestycji powinny zakończyć się pod koniec października 2019 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Piwniczanka 2

Rygler - dziękuję !

~Rygler

Piwniczanka tak myślę, że ul. Ogrodowa to racxej Pilchów - Stalowa Wola.

~Piwniczanka 2

Która to ul. Ogrodowa od Agatówki do St Woli ? Czy to od Pilchowa do St Woli ?