Przetarg na przebudowę hangaru w Turbi rozstrzygnięty

Image

Miasto znalazło już firmę, która zajmie się przygotowaniem infrastruktury na potrzeby organizacji Mistrzostw Europy w szybownictwie.

Do stalowowolskiego magistratu wpłynęły 3 oferty w ramach przetargu dotyczącego przebudowy hangaru na lotnisku w Turbi. Najniższą propozycję złożyła firma z Pysznicy (około 250 tys. zł) zapewniając równocześnie 60- miesięcy okres gwarancji. Oferta ta została najwyżej oceniona przez komicję przetargową, która brała pod uwagę w 60% cenę i 40% okres gwarancji.

Mimo iż początkowo zakładano, iż będzie można zrealizować to zadanie za 200 tys. zł, nie udało się znaleźć wykonawcy, którego satysfakcjonowałaby proponowana kwota. W tej sytuacji prezydent miasta podjął decyzję, że z kasy miejskiej zostanie dołożona brakująca suma. Pozostałe dwie oferty, które zostały przez samorząd odrzucone, opiewały na 315 tys. zł oraz 563 tys. zł.

W zakres prac dotyczących tej inwestycji wchodzą: skucie starej posadzki wewnątrz hangaru oraz fragmentu na zewnątrz hangaru, wykonanie nowej posadzki przemysłowej, renowację elewacji poprzez szpachlowanie nierówności oraz malowanie, zabezpieczenie oraz renowację konstrukcji stalowej, a także stalowej konstrukcji wsporczej bramy wjazdowej, czyszczenie wszystkich drewnianych elementów stanowiących konstrukcję dachu, wykonanie odwodnienia liniowego przed bramą wjazdową do hangaru odprowadzającą wodę w teren zielony, naprawę oraz wymianę wszelkich nieszczelności na połaci dachowej, wymianę bramy wjazdowej, renowację powierzchni ścian wewnętrznych.

Na efekt wszystkich prac trzeba będzie poczekać do 12 kwietnia br.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.