Wkrótce przebudowa drogi w Pysznicy

Image

Zima dobiega powoli końca, więc Powiat Stalowowolski zabiera się za inwestycje drogowe. Rozpoczynamy od przebudowy drogi powiatowej nr 1019R, wiodącej przez Pysznicę.

Zadanie będzie realizowane pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1019R na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1023R do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1024R w m. Pysznica”, a jego wykonawcą będzie przedsiębiorstwo MOLTER z Rudnej Małej. Umowę w tej sprawie, podpisał w dniu 12 lutego 2019 roku starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. W spotkaniu uczestniczył również wójt gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz.

– To bardzo ważna inwestycja. Droga wiodąca przez Pysznicę jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg powiatowych na terenie gmin wiejskich, codziennie jeździ nią mnóstwo samochodów, ale też i rowerzystów. To zadanie to niejako ciąg dalszy zrealizowanej w ubiegłym roku przebudowy tej samej drogi, tylko na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową 1024R Stalowa Wola - Pysznica w miejscowości Pysznica, do skrzyżowania z drogą powiatową 1020R Brandwica-Jastkowice w miejscowości Jastkowice – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Przebudowany zostanie odcinek drogi o długości ponad 1,2 km. W ramach inwestycji jezdnia zostanie poszerzona do szerokości 6 metrów oraz zostaną wykonane nowe warstwy nawierzchni. Na przebudowywanym odcinku, po lewej stronie zostanie wykonany chodnik z kostki brukowej o szerokości 1,5 m, a po prawej stronie ciąg pieszo-rowerowy o szer. 2,5 m o nawierzchni bitumicznej. W ramach zadania zostanie przebudowanych 10 skrzyżowań z drogami publicznymi, w tym jedno skrzyżowanie na skrzyżowanie typu rondo.

– Rondo powstanie w pobliżu cmentarza, czyli na głównym skrzyżowaniu na tej drodze. Będzie oświetlone i w naszej ocenie znacznie usprawni w tym miejscu ruch, nie wspominając już o tym, że na pewno pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo – mówi starosta Zarzeczny.

W ramach inwestycji zostanie wykonana również kanalizacja deszczowa, przebudowana będzie sieć wodociągowa, teletechniczna i gazowa. Wartość inwestycji wynosi 5 435 966,92 zł, a połowę tej kwoty pokryje dofinansowanie w ramach „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Reszta wydatków zostanie pokryta z budżetów Powiatu Stalowowolskiego oraz Gminy Pysznica (po 50%). Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy w dniu 25 lutego, a przewidywany termin zakończenia inwestycji, to październik 2019 roku.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Pozytywna

Dlaczego droga ma być poszerzona - miała być wyremontowana i zbudowany chodnik dla pieszych! Z tego wynika, ze władza kłamie, bo zapowiada się ruch TIR-ów zalegalizowany przez tą starą historyczną wieś, w której domy już pękają. Miał być drogowskaz dla ruchu ciężkiego na Musików, gdzie droga pusta prawie całkiem przez las wiedzie. Trzeba chyba zrobić blokadę drogi, bo dość już tych kłamstw. A co z kanalizacją, która miała być pod drogą??? Brak planów. Rowery można puścić przez błonie - po co ścieżka rowerowa na 2,5. Absurd spaliny z TIR, wyjazd z domów katastrofa a tu krajoznawcza wycieczka rowerowa. Dno panowie z samorządu powiatowego.

kretafka

Mieszkam przy głównej drodze w Pysznicy, od jakiegoś czasu latarnie gasną parę minut po 24, a zapalają się po 5 rano .Dawniej świeciły cały czas , nie gasły. Dopóki nie będzie większego wypadku , lub jakiś włamań -wtedy będą świecić i świecić.

~Podatnik

Czy jak panowie urzędnicy otrzymują co miesięczna wypłatę pensji tez organizują takie jasełka i podpisują w świetle obiektywów pokwitowanie. Jak kupowali do urzędu kolejną limuzynę to takieg show nie było.

~baenaba

Mieszkam w Pysznicy,i dla mnie super. Rondo to najlepszy,i najbezpieczniejszy rodzaj skrzyżowań,więc im ich więcej tym lepiej. Drogi rowerowe,również super sprawa.

bzk

Niezmienia to faktu ze w gminie pysznica zostanie 1300000 zł.

~podatnik

@bzk

Powiat te 1 300 000 zł ma z naszych podatków tak samo urzędnicy których utrzymujemy i starostę który rok po zakupie volkswagena passata za ok 100 tys kupił w tym roku toyotę avensis za 93 tys

~JanK

Rondo jest tam potrzebne. Jak najbardziej. Zostanie oświetlone - super. Tylko ludzie niech te światła się świecą jak jest ciemno. To co obecnie jest w Pysznicy z oświetleniem to porażka i zagrożenie dla życia ludzi. W czasie największego ruchu cała wieś tonie w ciemnościach. W STW światła są rano gaszone co najmniej 20 minut później a wieczorem 20 minut wcześniej się zapalają. I tak powinno być. Miałem nadzieję że nowy Wójt to zmieni, ale na razie kicha.

bzk

Po to aby w gminie pysznica zostalo ok 1 300 000 zł

~tola

Co stałoby się gdyby gmina Pysznica nie zechciala finansować w 50% nie swojego zadania lecz w pełni powiatowego? Skąd to pan JZ czerpie przekonanie, że gmina jest "zobowiązana" do partycypacji w jego zadaniach? Tych pytań jest znacznie więcej ale wszystkie sprowadzają się do potwierdzenia bezsensu istnienia... powiatów! Na tym przykładzie widać, że gmina sama by sobie poradziła z tym zadaniem bez pomocy starosty! Po co więc są starostwa?