W styczniu więcej osób bezrobotnych

Image

W styczniu 2019 roku w całym kraju odnotowano wzrost stopy bezrobocia. Podobnie było w powiecie stalowowolskim.

Według szacunku Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia rejestrowanego pod koniec stycznia br. wyniosła. 6,2%. (wzrost o 0,4 pkt. proc. w porównaniu do grudnia ubiegłego roku). Rok temu, w analogicznym okresie czasu, między grudniem 2017 a styczniem 2018, odnotowano wzrost stopy bezrobocia o 0,2% (z poziomu 6,6% w grudniu 2017 do 6,8% w styczniu 2018). Poziom bezrobocia wzrósł we wszystkich województwach (między 0,2 a 0,5%), a na Podkarpaciu wyniósł 9,1% (wzrost o 0,3%).

Pod koniec stycznia w stalowowolskim pośredniaku zarejestrowane były 2554 osoby (więcej o 137 niż miesiąc wcześniej), w tym 1464 kobiety. Prawo do zasiłku przysługiwało 373 bezrobotnym (207 kobietom). 161 osób (85 k.) korzystało ze świadczeń pomocy społecznej. 99 (55 k.) zostało zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy. Wśród osób poszukujących zatrudnienia 624 (358 k.) nie posiadało kwalifikacji zawodowych, 545 nie miało natomiast doświadczenia zawodowego (372 k.).

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1430 bezrobotnych (822 k.), Bojanów: 176 (104 k.), Pysznica: 218 (123 k.), Radomyśl nad Sanem: 204 (116 k.), Zaklików: 254 (140 k.), Zaleszany: 272 (159 k.).

W szczególnej sytuacji na rynku pracy pozostaje 2122 osób, w tym 1256 kobiet. W tej grupie znajduje się 695 bezrobotnych (479 k.) do 30 roku życia, 730 (271 k.) powyżej 50 roku życia, 1078 długotrwale bezrobotnych (690 k.), 206 niepełnosprawnych (97 k.), 587 (508 k.) posiadających co najmniej jedno dziecko.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ameryka

Kiedy nareszcie zarobki a takze koszty zycia bed jednakowe we wszystkich krajach na swiecie. Skonczy sie wtedy tulaczka POLAKOW po swiecie za groszem i ponizaniem sie pracujac na zmywku z wyzszym wyksztalceniem. A ile polsierot mamy w POLSCE bo te wyjazdy bardzo czesto rozwalaja rodziny.

~ameryka

Do windows, bardzo sie mylisz bo gdzie kolwiek premier wyjedzie a sa tam POLACY to zawsze wszystkich nawoluje do powrotu do POLSKI.Ale rodacy nie sluchaja bo wszyscy patrza na zarobki i kazdy pieniadze potrafi liczyc.Przeciez nigdzie w zadnym kraju unijnym nie ma tak niskiego bezrobocia jak w POLSCE. Od kedy w POLSCE rzadzi PIS t firmy z calego swiata pchaja sie oknami drzwiami do POLSKI bo u nas najlepiej jest prowadzic bisnez.

~windows

@ amerykanin

Nie zrozumiałeś.
Chodzi o to, że PiS nie myśli co zrobić żeby w Polsce była praca, tylko co zrobić żeby więcej Polaków wyjechało zagranicę umiech

~amerykanin

Do windows, nie masz pojecia o wizach a zabierasz glos i sie kompromitujesz. Jak wjedziesz do USA bez wizy to masz pozwolenie pobytu na 3 miesiace i nie wolno ci pracowac. Jesli przekroczysz choc jeden dzien pobytu to wylatujac z USA celnik w komputerze wpisze informacxje ze popelniles przesepstwo [pobyt bez pozwolenia] i juz nigdy do USA sie nie dostaniesz. Bo ta informacja w komputerze zostaje do konca swiata i jeden dzien dluzej. A USA do swojego kraju przestpcow nie wpuszcza tak cie informuje dla twojego dobra bo na 3 miesiace do UA nie oplaca sie leciec. Ile mozna zarobic w cagu 3 miesiecy chyba nawet za bilet nie odrobisz.

~windows

Bez strachu.
PiS już wam załatwia zniesienie wiz do USA, żebyście mogli wyemigrować za pracą do Ameryki umiech

~Aaa

Efekt 500+ i emeryturki po co pracować jak teraz wszystko darmo.

maciek22

Najlepsze są te ich śmieszne staże z wypłatą w wysokości 997 zł zazwyczaj w gównofirmach, w których pracownika traktuje się jak wroga. Oczywiście wielce zarobione panie z urzędu z miłą chęcią wysyłają ludzi na świetny staż.

śmierdziel

Urząd pracy jest dla pracownikow urzedu a nie dla bezrobotnych ,też miałem do czynienia z tą bandą , na szczeście już za granicą

~juan

WITAM. MAM PYTANKO. WYBIERA SIE KTOS MOZE NA POGRZEB SP.PREMIERA JANA LOSZEWSKIEGO?? PROSZE NAPISAC.

~bazyla

Mnie tam PUP w Stalowej pomógł. Doradca okazał się człowiekiem bardzo niemiłym, traktował mnie z wyższością, celowo upokarzał, dawał mi odczuć swoją wyższość ("patrz, by leniwy bezrobotny gamoniu, ja tu ciężko pracuję, a ty cały dzień tylko bąki zbijasz"), kazał czekać pod drzwiami po kilkadziesiąt minut, żeby sobie kawkę wypić i ciasteczko podjeść, wmawiał mi, że jak mogę być wybredna, skoro oferuje się mi świetny staż z dojazdem 15 km (nie mam samochodu) nie w swoim zawodzie. Więc: żeby uniknąć kolejnego spotkania z tą dziwną osobą, pobiegałam po firmach (bo w ogłoszeniach to tylko praca typu "agent z własną działalnością") i szczęśliwie znalazłam sobie sama zatrudnienie. A doradca pewnie dostał premię za to, że bezrobotny w szybkim czasie otrzymał zatrudnienie. Może właśnie dlatego ci doradcy są tacy niemili: żeby ludzi motywować do tego, aby jak najszybciej uciekali z tego urzędu. Mnie zmotywowali :-)

~Ohido

Manukun jak przestaną płacić za wpisy to sam tam trafisz.

Urszula80

O opisanym przez innych sposobie traktowania bezrobotnych w stalowowolskim Urzędzie Pracy poinformowałam Pana Prezydenta Lucjusza Nadbereżnego pismem z dnia 19.10.2015 roku. Jak widać nic się w tej sprawie nie zmieniło. Mam wrażenie, że nadal głównym celem pracujących tam "specjalistek" jest utrudnianie życia bezrobotnym i straszenie ich skreśleniem z listy. Mnie już ten problem na szczęście nie dotyczy, ale spróbujcie coś z tym zrobić. Może Wasze pisma przyniosą wreszcie jakiś skutek. Moje - jak widać - niczego nie zmieniło. Pozdrawiam

~Rrrr

Mało tych bezrobotnych. Polowa to pewnie menele część za granicą, a reszta to nie pójdę do sklepu na kase bo to upokorzenie.

~mietek

Dajcie spokój z tym bezrobociem każdy sprawę zna i tyle w temacie.
I nie chciejcie nic od nas . Ludzi w stalowej tyle że
na palcach by policzył .

ludek

Bezrobocie wzrosło, ale panie zaraz sobie z tym poradzą. Zwymyślają kilku klientów i odbiorą im status bezrobotnego za jakieś tam ich zdaniem "przewinienie" i będzie zaraz mniej bezrobotnych jezyk Nic innego i tak nie potrafią, więc wyrobią się z odbieraniem statusu w kilka dni zmniejszając bezrobocie o kilka procent .

~Teresa

Zarejestrowałam się tam jak każdy ze względu na ubezpieczenie. Sama rejestracja przeszła szybko i bez problemu. Niestety wizyta z doradcą to zwykłe upokorzenie człowieka. Głupie uśmieszki co do wykształcenia i doświadczenia. Urządzanie sobie rozmówek telefonicznych drugiej Pani z domownikami przeszkadzało w normalnej rozmowie. Wszędzie serniczki i kubeczki. Latanie między pokojami na pogawędki to norma. Ja nie narzekam tylko widzę jak jest. W końcu to dzięki bezrobotnym mają pracę. A mają się za nie wiadomo kogo. Wyczuwalna wyższość, arogancja. Jeszcze Pani na mnie nakrzyczała kiedy nie dosłyszałam jednego z jej pytań bo druga Pani krzyczała do telefonu. Człowiek idzie miło i grzecznie. A spotyka się z czymś takim. Nie życzę nikomu chodzenia tam. Wiem, że nie mam doświadczenia ale taki Urząd powinien pomagać, pokierować i doradzić. Niestety ich praca polega jedynie na zbywaniu kolejnych osób aby zjeść spokojnie ciasto.

~singapur

uwielbiam was czytać manu i dzidek z czarneckiego jestesćie wszędzie tygryski haha smiech2

manukun

Dziwię się ludziom chcącym znaleźć dobre etaty przez UP.

~Adam

Nie wiem czy w całej Polsce tak jest, ale miałem rozmowę z jedną panią z PUP, dała taki popis niekompetencji, że miałem ochotę drzwiami trzasnąć. Ale komu się mam poskarżyć, przecież bezrobotny to darmozjad którego trzeba olać bo się mu do roboty nie chce chodzić.