Jak oświetlić schody?

Image

Oświetlenie schodowe to szeroka kategoria produktów, które pozwolą nam na wykonanie w pełni funkcjonalnej i bezpiecznej, a jednocześnie świetnie wyglądającej iluminacji. Przy planowaniu oświetlenia stawia się zarówno na klasyczne plafony, jak i nowoczesne rozwiązania w postaci taśm i pasków LED. Co wybrać?

Czym oświetlić schody?

Specjaliści z hurtowni elektrycznej Alkan podkreślają, że choć jeszcze kilka lat temu oświetlanie schodów kojarzyło się przede wszystkim z tradycyjnymi plafonami, dziś klienci coraz częściej wybierają nowoczesne rozwiązania – na przykład takie, jak podświetlanie samych stopni. Oczywiście obie opcje mają swoich zdecydowanych zwolenników i zaciętych przeciwników – każde ma bowiem swoje zalety i wady. Sprawdźmy więc, w jakich sytuacjach lepszym pomysłem będzie wybór plafonów, a kiedy możemy pomyśleć o dekoracyjnych podświetleniach na przykład za pomocą taśm i pasków LED.

Plafony – tradycyjne czy LED-owe?

Plafony to rozwiązanie, które każdy z nas pamięta z pewnością jeszcze z dzieciństwa. Płaskie lub półokrągłe oprawy montowane tuż przy ścianie lub suficie tak, aby osłaniały znajdującą się we wnętrzu żarówkę, to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań także dzisiaj, choć na przestrzeni lat wiele się zmieniło w ich konstrukcji. Przede wszystkim dostępne obecnie na rynku plafony są wyposażone w niewymienne źródło światła wykorzystujące technologię LED. Dzięki temu nie musimy martwić się o konieczność zmiany przepalonej żarówki. LED-y nie tylko świecą znacznie dłużej niż inne, tradycyjne źródła światła. Ich charakterystyczną cechą jest to, że nawet po przepracowaniu określonej przez producenta (w przybliżeniu oczywiście) liczby godzin nie gasną natychmiast, lecz zaczynają stopniowo wytwarzać coraz słabsze światło. Daje nam to wygodną możliwość wcześniejszego zadbania o wymianę urządzenia, dzięki czemu unikamy konieczności błądzenia po klatce schodowej w całkowitych ciemnościach.

Taśmy i paski LED

Taśmy i paski LED to stosunkowo nowe rozwiązanie, które fanów zyskuje przede wszystkim dzięki nowoczesnemu wyglądowi i wygodzie montażu. Taśmy i paski LED to bowiem nic innego, jak podłużne pasy o niewielkiej szerokości sięgającej maksymalnie kilkunastu milimetrów, na których rozmieszczone są drobne diody LED. Większość dostępnych na rynku produktów z tej kategorii jest samoprzylepna, dzięki czemu ich montaż w odpowiednich oprawach zajmuje zaledwie kilka minut, po których możemy cieszyć się ciekawym wizualnie rozwiązaniem w postaci dekoracji dającej rozproszone, delikatne światło dokładnie w tym miejscu, w którym jest nam ono potrzebne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
mika02

chyba najdroższa

mad_dog

Elmat ( koło Huty - brama nr 3 ) najlepsza hurtownia z art. elektrycznymi w RST !