Nowoczesny sprzęt trafi na stalowowolski SOR

Image

Szpitalny Oddział Ratunkowy Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli zastanie doposażony w sprzęt o wartości 2,78 mln zł.

8 lutego stalowowolski szpital gościł wielu zacnych gości: sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefę Szczurek- Żelazko, wojewodę podkarpacką Ewę Leniart, dyrektora rzeszowskiego oddziału NFZ Roberta Bugaja. Nie brakowało także lokalnych włodarzy w osobach m.in. starosty Janusza Zarzecznego, wicestarosty Mariusza Sołtysa, posła na Sejm RP Rafała Webera, przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Sobieraja. Najważniejszą częścią spotkania było podpisanie umowy na zakup wyposażenia dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Szpital z Ministerstwa Zdrowia otrzymał 2,36 mln zł.

Doposażenie SOR jest konsekwencją rozbudowy oddziału i zwiększenia zapotrzebowania na usługi świadczone przez Szpitalny Oddział Ratunkowy. Nowy sprzęt medyczny będzie w sumie wart około 2,78 mln zł. Starostwo Powiatowe dołoży z własnej kieszeni ponad 417 tys. zł.

- Jak wszystkim wiadomo, zainwestowaliśmy w ostatnich latach potężne środki w remont i przebudowę naszego szpitala, przez całą poprzednią kadencję było to prawie 60 milionów złotych. Ale to nie koniec. Szukamy kolejnych możliwości, bo mamy nowoczesne wnętrza, ale potrzebujemy je jeszcze wypełnić nowoczesnym sprzętem. Teraz dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia i środkom, które dołożymy z budżetu Powiatu Stalowowolskiego, gruntownie wyposażymy cały SOR– mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Szpital wzbogaci się o różnorodny sprzęt medyczny m.in.: urządzenie do dekontaminacji powietrza, stół zabiegowo- operacyjny, lampy operacyjne bezcieniowe, chłodziarkę medyczną, stół do gipsowania, lampę zabiegową, stację przeglądową do cyfrowych obrazów RTG, mobilne aparaty EKG, szafy medyczne, łóżka szpitalne, kardiomonitor rejestrujący parametry życiowe, stół operacyjny z napędem, aparat RTG z ramieniem C przewoźny, system projekcji radiologicznej do cyfrowych obrazów, kardiomonitory, aparat USG z trzema głowicami, sufitową kolumną chirurgiczną, aparaty do znieczulania ogólnego, respirator transportowy, wózki reanimacyjne z wyposażeniem, podgrzewcze płynów infuzyjnych, defibrylatory.

Nowy sprzęt i aparatura zostaną optymalnie wykorzystane, gdyż będą zainstalowane w dostosowanych do obowiązujących przepisów pomieszczeniach SOR.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Do lipa

Ile Ty tego podatku zapłaciłeś w 2018r. 3,4,5 tyś???

~madzia

do BREW_ nie tylko sympatii i empatii do pacjentów, ale i pracowników których WOGOLE nie szanuja. No ale lans musi byc !! Lans i medialna pokazówka

~BREW

Jeśliby można jeszcze zakupić elementarne poczucie przyzwoitości i empatii do pacjenta to byłby komplet.

~dryzabiulek

dziekujemy wosp

~jan

.... a mnie cieszy każdy zakup dla naszego szpitala ten zrobiony przez władzę, ten zrobiony przez WOŚP, ten zrobiony przez innych darczyńców też .... jak ks. Rydzyk zakupi coś dla naszego szpitala też go pochwalę ...

~lala

do podatnik
Być może w kaplicy szpitalnej to było.Tacy zadumani coś przeżywają.

~rządGeniuszy

Im bliżej wyborów będziemy świadkami większego lansu. Wszyscy z PiSu będą się pchać do zdjęć i stroić miny jak wiele dla nas zrobili. Minie już nie nabiorą smiech2

~pacjent

Co nam ze sprzętu jeśli jednego dnia gdy człowiek udaje się po pomoc do lekarza (po godzinie 18.00 uraz ręki) i ten lekarz nie widzi problemu twierdząc, że należy się udać do ortopedy w poradni - czekanie około 2 miesiące. Gdy po 24 godzinach ręka drętwieje i puchnie to nie pozostaje nic innego jak jechać do innego szpitala szukać pomocy gdzie okazuje się, że ręka złamana - gips konieczny.

Po co ten cały sprzęt jak szpital nie ma lekarzy specjalistów i to rzeczywiście znających się na swej specjalizacji. Jak na razie działa to na zasadzie przyjąć, obejrzeć i przegonić pacjenta nie udzielając mu fachowej pomocy.

Sprawa ewidentnie wskazuje na olewczy stosunek do pacjenta. Takie podejście lekarza do urazu pokazuje, że lekarz jest tylko na sztukę aby brać wynagrodzenie bo żadnej pomocy nie udzielił a nawet działał na szkodę zdrowia nie udzielając pomocy.

~mariusz

oj widac że wybory sie zbliżajja wielkimi krokami. ja głosuje na wiosne umiech

~Olo

sagatowska ile przygarnęłaś kasy za nicnierobienie przez lata napisz na planszy i pokaż umiech

art2deco

Dobre wyposażenie to lepszy początek dla przyciągania specjalistów.

bzk

Lipa
Lepiej zeby bylo x "pieniedxy owsiaka"?

~lipa

I szczęście niepojęte ile to ludzi potrafiło się ogrzać przy jednej planszy z napisana kwotą z moich, twoich, naszych podatków...? Może jest inaczej, że te pieniądze nie są z naszych podatków? Kończ waść ten spektakl wstydu oszczędź!

~rety

Ci ludzie nie maja wstydu, szczegolnie Sagatowska ktora nic dla miasta nie zrobila. Bierze kolejny rok z rzedu pieniadze za nic. Wyforowala Nadbereznego na salony a miasto tonie w morzu niekompetencji. Weber to z kolei kolejny partyjny cwaniaczek. Kto go poznal blizej to wiem czym pachnie.

~nono

Weber i Sagatowska dalej pieniedzy szukaja z kieszeni podatnikow? Jedno i drugi godne pozalowania. Wstyd!

~Karlay

A co się stało, że Weber i Sagatowska nagle się pokazują ? Czuć, że wybory coraz bliżej. Śmiechu warte bo robicie z wyborców głupków !

~grzesznik

Piękny jest krzyż,piękna jest wiara,

~dojna zmiana+

O pani senator się przed wyborami ujawniła!

~toż to szok

Toż to szok. Jak się nie wstydzą?????????????

~podatnik

Czy zdjęcie nr 1 zostało zrobione w kościele ?!