Nowoczesny sprzęt trafi na stalowowolski SOR

Image

Szpitalny Oddział Ratunkowy Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli zastanie doposażony w sprzęt o wartości 2,78 mln zł.

8 lutego stalowowolski szpital gościł wielu zacnych gości: sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefę Szczurek- Żelazko, wojewodę podkarpacką Ewę Leniart, dyrektora rzeszowskiego oddziału NFZ Roberta Bugaja. Nie brakowało także lokalnych włodarzy w osobach m.in. starosty Janusza Zarzecznego, wicestarosty Mariusza Sołtysa, posła na Sejm RP Rafała Webera, przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Sobieraja. Najważniejszą częścią spotkania było podpisanie umowy na zakup wyposażenia dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Szpital z Ministerstwa Zdrowia otrzymał 2,36 mln zł.

Doposażenie SOR jest konsekwencją rozbudowy oddziału i zwiększenia zapotrzebowania na usługi świadczone przez Szpitalny Oddział Ratunkowy. Nowy sprzęt medyczny będzie w sumie wart około 2,78 mln zł. Starostwo Powiatowe dołoży z własnej kieszeni ponad 417 tys. zł.

- Jak wszystkim wiadomo, zainwestowaliśmy w ostatnich latach potężne środki w remont i przebudowę naszego szpitala, przez całą poprzednią kadencję było to prawie 60 milionów złotych. Ale to nie koniec. Szukamy kolejnych możliwości, bo mamy nowoczesne wnętrza, ale potrzebujemy je jeszcze wypełnić nowoczesnym sprzętem. Teraz dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia i środkom, które dołożymy z budżetu Powiatu Stalowowolskiego, gruntownie wyposażymy cały SOR– mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Szpital wzbogaci się o różnorodny sprzęt medyczny m.in.: urządzenie do dekontaminacji powietrza, stół zabiegowo- operacyjny, lampy operacyjne bezcieniowe, chłodziarkę medyczną, stół do gipsowania, lampę zabiegową, stację przeglądową do cyfrowych obrazów RTG, mobilne aparaty EKG, szafy medyczne, łóżka szpitalne, kardiomonitor rejestrujący parametry życiowe, stół operacyjny z napędem, aparat RTG z ramieniem C przewoźny, system projekcji radiologicznej do cyfrowych obrazów, kardiomonitory, aparat USG z trzema głowicami, sufitową kolumną chirurgiczną, aparaty do znieczulania ogólnego, respirator transportowy, wózki reanimacyjne z wyposażeniem, podgrzewcze płynów infuzyjnych, defibrylatory.

Nowy sprzęt i aparatura zostaną optymalnie wykorzystane, gdyż będą zainstalowane w dostosowanych do obowiązujących przepisów pomieszczeniach SOR.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.