To nie będzie tani hangar

Image

Modernizacja hangaru oraz węzła sanitarnego na terenie lotniska w Turbi na potrzeby Mistrzostw Europy w Szybownictwie będzie droższa niż to zakładano.

Do przetargu dotyczącego przygotowania infrastruktury na potrzeby dużej imprezy lotniczej, jaką zaplanowano w Turbi w maju, przystąpiło 3 oferentów. W kasie miejskiej na ten cel zabezpieczono 200 tys. zł.

Najniższą ofertę wystosowała firma z Pysznicy (około 250 tys. zł). Oferuje ona 60- miesięczny okres gwarancyjny. Kolejną ofertę złożył zakład z Niska (około 315 tys. zł). Ta firma również daje 60- miesięczny okres gwarancji. Najdroższą propozycję złożył stalowowolski zakład (aż 563 tys. zł). Za tę kwotę mielibyśmy również dużo krótszą, bo 36- miesięczną gwarancję. W najbliższym czasie wszystkie oferty zostaną zweryfikowane. Przy ich ocenie komisja przetargowa będzie brała pod uwagę w 60% cenę i 40% okres gwarancji.

W zakres prac jakie wykonawca będzie miał do zrobienia wchodzą: skucie starej posadzki wewnątrz hangaru oraz fragmentu na zewnątrz hangaru, wykonanie nowej posadzki przemysłowej, renowację elewacji poprzez szpachlowanie nierówności oraz malowanie, zabezpieczenie oraz renowację konstrukcji stalowej, a także stalowej konstrukcji wsporczej bramy wjazdowej, czyszczenie wszystkich drewnianych elementów stanowiących konstrukcję dachu, wykonanie odwodnienia liniowego przed bramą wjazdową do hangaru, naprawę i wymianę wszelkich nieszczelności na połaci dachowej, wymianę bramy wjazdowej, renowację powierzchni ścian wewnętrznych, wykonanie instalacji eklektyczny, wykonanie oświetlania wewnętrznego i zewnętrznego. Wszystkie prace powinny zostać wykonane do 12 kwietnia br.

Zważywszy na to, że do Mistrzostw Europy w Szybownictwie nie pozostało zbyt wiele czasu, miasto prawdopodobnie dołoży brakującą sumę. Jeśli tak by się nie stało, trzeba by powtarzać przetarg, a zakończenie wszystkich prac na lotnisku przeciągnęłoby się w czasie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
JVM

Tutaj nie potrzeba wielkiej filozofii aby zrozumiec dlaczego takie lotnisko powinno powstac.
Wazniejsze jest pytanie dlaczego do tej pory nie powstalo. Jedna z odpowiedzi bedzie, ze lokalne astablishment,y nie nadazaja za industralizacja ale chcieli by byc jej beneficjentami i lideramy - nie ta skala nie ten poziom, stad sa hamulcem wszystkiego co ma wplyw na rozwoj regionu.
Na powstanie sredniego portu lotniczego jakie bylo w zalozeniach COP-u juz czas minal ale jest ciagle szansa na cos mniejszego ale bardziej zaawansowanego.
Powazni biznesmeni i managerowie lataja wlasnymi samolotami takie lotnisko zwroci ich uwage na region a i potencjal Stalowej Woli wraz z infrastruktura COP-u jest dosyc atrakcyjny dla szukajacych nowych rynkow inwestycyjnych.

~Fabi

Ale ja nie o tym, zaciekawiłeś mnie tą wizją lotniska dla odrzutowców.

Po co one miałyby tu przylatywać? Widziałeś ile wolnego powietrza jest jeszcze nad Jasionką i Świdnikiem? Nie wspomnę o mokrych snach Kielc i Radomia.

W Mielcu masz pas który przyjmie największe samoloty świata, a z trawników zobacz na jakim poziomie funkcjonuje Krosno.

Moim skromnym zdaniem to lotnisko powinno pozostać na poziomie rekreacji.

JVM

@Fabi
O takiej fantastyce to nawet nie mysleli w Zarzadze COP-u i sami Lubomirscy wlasciciele terenow w Turbi gdy je sprzedawali na cele portu lotniczego dla Zakladow Poludniowych, ze bedzie sluzyl do organizacji "Dozynek" ostatecznie ladowiska dla motolotni.

Nalezalo by ustalic przedewszystkim jaki jest stan prawny "Lotniska w Turbi".

Mistrzostwa Europy w Szybownictwie niech finansuja Instytucje Europejskie na organizacji takich imprez sie "zarabia" a jak sie nie potrafi to sie ich nie organizuje.

~Fabi

Troszkę to fantastyką trąci . Rozwiń wizję kto i po co miałby tu małymi odrzutowcami ładować?

JVM

@KWASAG

Artykul odnosi sie do spraw finansowych i managementu. OK, juz w 2011 r. podnosilem w projekcie dla Blue Note Jazz Club z New York,u, dogodnosc bezposredniego polaczenia lotniczego NY z Rzeszowem w Jasionce, przedstawilem Im tez taka koncepcje ze lotnisko w Turbi bedzie musialo przejsc kedys na obsluge prywatnych malych samolotow odrzutowych.
Czy w tej kwestii Zarzad Portu Lotniczego przedsiewzial jakies dzialania?
Czy nie lepiej postarac sie o zezwolenia i powazne pieniadze na dostosowanie lotniska do obslugi malego ruchu lotniczego i wesprzec w ten sposob zacofana gospodarke St. Woli. Pieniadze na dorazne remoty moze przeznaczyc wojt Zaleszan skoro sponsoruje w Obojni impreze "Konie nasza pasja" posrednio wspierajac organizatorow i urzednikow ze Stalowej Woli.

~gałęzie

Myślisz focus że oni tu do toalety przyjadą czy porywalizować w powietrzu?

~trafik

a co to za firma z miasta Pysznica smiechu warte

~hehe

Gdyby hangar był w Stalowej to Lucjusz by nam taniej załatwił o

~Tom

Szybownictwo to piękny sport napewno zawitam na lotnisko.

focus

przeciez pojawi tam sie prawdziwa smietanka lotnictwa....co im toy toye postawia?wstyd......

KWASAG

Do : olawi

Widzę że jesteś dobrze zorientowany jeśli chodzi o Aeroklub, nawiązując do
kanalizacji budynku portu. A zatem chyba wiesz że prezes Wasąg przez 12 lat robi to społecznie i nikt mu kasy nie płaci . A co do zaniedbań - obejmując stanowisko Prezesa 12 lat temu zastałem Aeroklub na skraju bankructwa, brak szkoleń lotniczych ,brak organizacji zawodów szybowcowych,
itp. Czy jest możliwe, aby Aeroklub Stalowowolski dostał Szybowcowe Mistrzostwa Europy gdyby był tak WIELCE ZANIEDBANY .
ale najważniejsza jest kanalizacja .!!!!!!!!!!!!!

~P-JAKI

Skoro Gmina Stalowa Wola ma płacic za roboty budowlane w gminie ościennej, to może równie dobrze przyjechać do mnie. Trzeba mi zagospodarować działkę [drzewka, podjazd, altana smietnikowa]. Skoro maja tyle kasy żeby zadowalać innych zapraszam do mnie.umiech

~olawi

Co w takim razie robił pan prezes Wasąg i etatowi pracownicy aeroklubu skoro są tak wielkie zaniedbania? Kto im płaci kasę i za co? Gmina miejska ma wydawać kasę na nieswoje zadanie, na zadanie ktore znajduje się na terenie innej gminy? Dlaczego wójt Zaleszan od lat zwleka z wykonaniem kanalizacji sanitarnej z budynku portu lotniczego? Przecież aeroklub ma wpłaconą kwotę żądaną przez gminę i doczekać się nie może nawet wówczas gdy w tym roku będą robione sieci kanalizacyjne. Dlaczego gmina Zaleszany nie finansuje remontu hangaru?