Tłumy mieszkańców na Koncercie Oskarowej Muzyki Filmowej

Image

„Śniadanie u Tiffany’ego” – utworem do tego filmu z 1961 roku uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli rozpoczęli wyjątkowy koncert muzyki oskarowej, który odbył się 6 lutego w Miejskim Domu Kultury.

To już piąta odsłona koncertu poświęconego muzyce filmowej. Dotychczas mieliśmy okazję wysłuchać muzyki polskiej oraz tanecznej muzyki filmowej. Podczas środowego koncertu usłyszeliśmy utwory z filmów, które w większości zostały nagrodzone Oskarami. Muzyka pochodzi z produkcji, które otrzymały Oskara za najlepszą piosenkę, muzykę czy najlepszy film od lat 60. XX wieku do chwili obecnej. Są to musicale, komedie romantyczne, filmy akcji, dramaty.

Inauguracyjny występ uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli poświęcony muzyce filmowej odbył się w 2015 roku i miał miejsce w sali koncertowej tejże szkoły. – Okazał się wielkim sukcesem, nie tylko artystycznym, ale również pod względem frekwencji. Spotkał się bowiem z ciepłym przyjęciem i dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Stalowej Woli. W odpowiedzi na to zainteresowanie w następnym roku, korzystając z uprzejmości dyrekcji i pracowników, koncert zagościł w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury – mówił prowadzący Łukasz Durek. Przez kilka lat koncert urósł do ważnego wydarzenia kulturalnego na mapie Stalowej Woli. Na zakończenie uczty muzycznej, na przybyłych czekała słodka przekąska w postaci pączków.

Organizatorem wydarzenia był Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli. Spotkanie z muzyką filmową poprowadziła Krystyna Węglarz kierownik wydziału wokalnego i sekcji przedmiotów ogólnomuzycznych Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia wraz z Łukaszem Durkiem radnym Rady Miejskiej w Stalowej Woli.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
JVM

@JANEK2

Bo by paczkow zabraklo!

~JANEK2

Czemu o imprezie zawsze informujecie po odbyciu się jej a nie przed?

JVM

Ja sie w zaden sposob nie odnioslem do Koncertu, tylko relacji, wiec prosze czytac ze zrozumieniem. Rzetelne dziennikarstwo na potwierdzenie swoich slow powinno je uzupelnic fotorelacja. Te paczki wygladaja zenujaca, lepiej jak by ich nie bylo. Sam Koncert z pewnoscia byl dzielem samym w sobie i to pomimo zmian w dyr. Szkoly ale taka inercja nie trwa wiecznie.
Za duzy nacisk na styropian i dyspozycyjnosc pod MKiDN.
Kiedy w Stalowej Woli pojawi sie filharmonia, skoro "tlumy" sobie tego zycza, zamiast remontowac "cos" co nie spelnia juz swojego zadania - pytanie o srodki finansowe na ten cel jest bezzasadne.

~Grzegorz

Koncert super tylko kto tego prowadzącego wybrał ? To jakaś porażka bo gość ani dykcji ani nawet wyglądu. Kto to wogóle jest ?
Prosimy o więcej takich koncertów bo był naprawdę super. Ludzi było bardzo dużo o dożo było zadowolonych non wyjątkiem tego prowadzącego o to opinia nie tylko moja bo w około było słychać jak śmiało się z tego gościa.

~Widz

Koncert rewelacyjny, krytykujący z kanapy troll niech sobie siedzi tam dalej. Widzów było tak dużo, że wiele osób stało. Panie i Panowie z PSM IiII- czapki z głów!

jzm

JVM - bez krytyki ani rusz

JVM

Raczej tlumy Muzykow widac to po zdjeciach, a kto te paczki "fundowal" -Ojciec chrzestny, The Gothfather? na zdjeciu widac okolo 70 sztuk i tylko jeden sort z cukrem pudrem - starczylo dla Tych tlumow?