Miasto przystępuje do realizacji Centrum Aktywności Seniora

Image

Koncepcja stalowowolskiego Centrum Aktywności Seniora była głównym tematem sesji Miejskiej Rady Seniorów, która odbyła się 6 lutego 2019 r. w Urzędzie Miasta.

Plany z nim związane przedstawił Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

– Wspólnie stworzymy piękne, funkcjonalne i nowoczesne miejsce– mówił włodarz miasta.

Radni podczas sesji dowiedzieli się o szczegółach Centrum Aktywności Seniora. Po czym jednogłośnie dali zielone światło, iż można przystąpić do realizacji projektu, a następnie całej inwestycji.

Stalowowolskie Centrum Aktywności Seniora powstanie w Stalowej Woli pod koniec 2020 roku. Jednak najpierw musi zostać wykonany projekt. Całość zadania zostanie zrealizowana w ramach systemu „Zaprojektuj i wybuduj”. Profesjonalne miejsce dla działalności seniorów będzie zlokalizowane na pierwszym piętrze budynku „Centrum 4” mieszczącego się przy Al. Jana Pawła II 10.

Dostosowanie pomieszczeń do użytku, czyli prace budowlane kosztować będą ponad 3 mln zł, natomiast wyposażenie – 800 tys. zł. Całość prac to koszt 4 mln 200 tys. zł.

– Może wydawać się, że kwota ta jest duża, lecz jest to obiekt posiadający blisko 1000 metrów kwadratowych. Musi być zaadaptowany dla osób niepełnoprawnych, będą również windy. Wyposażenie pokazuje, że zaproponowane rozwiązania są najwyższej jakości, praktyczne w użytkowaniu. Chcielibyśmy to wykonać w sposób, który gwarantuje wysoką jakość i wieloletnie użytkowanie– mówił prezydent.

Centrum aktywności seniora ma już swojego pełnomocnika

Podczas sesji Miejskiej Rady Seniorów wybrany został pełnomocnik Centrum Aktywności Seniora. Kandydaturę Bogny Latawiec, którą jednogłośnie poparli wszyscy obecni radni, zaproponował prezydent Lucjusz Nadbereżny. CAS będzie autonomiczną instytucją miejską, posiadającą program, statut, natomiast pełnomocnik nadzorować będzie całą inwestycję.

– Od lat rozmawialiśmy na temat powołania Centrum Aktywności Seniora. Pan prezydent usłyszał potrzebę, że takie centrum powinno powstać w Stalowej Woli, gdyż jest tu dużo seniorów. Myślimy też o seniorach, którzy niekoniecznie chcą być członkami stowarzyszeń, jest mnóstwo osób, dla których to miejsce również będzie przeznaczone. W chwili obecnej seniorzy nie mają miejsca, gdzie mogliby w sympatycznym gronie spędzić czas. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy przyczyniać się do rozwoju tego obiektu – zaznaczyła Bogna Latawiec.

Na prawie 1000 m kw. powstanie powierzchnia o mobilnym charakterze, dostosowana do aktualnych potrzeb seniorów. Zamiast schodów na pierwsze piętro wjedziemy windą. W części lokalu powstanie duża sala widowiskowo – artystyczna na 65 miejsc z modułową, składaną sceną. Ponadto w budynku pojawią się: kawiarenka, sala do nauki języków obcych, sala komputerowa, która w razie potrzeby będzie pełniła rolę sali bankietowej, sala kuchenna, sala prac ręcznych, sala fitness, sala do zajęć wokalnych oraz sala do obsługi prawnej i działań medycznych. Ciekawym pomysłem zaproponowanym przez architektów jest możliwość stworzenia tarasu letniego jako „zielonego dachu”. W lokalu będzie też wydzielona powierzchnia administracyjna dla osoby odpowiedzialnej za obiekt, jak i na potrzeby stowarzyszeń. Całość projektu została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jeje

~Rrrr manekin pracuje Z BIEDRONIEM W HOTELU. Ćwiczą w kakao na wiosnę.

vielitz

~Mieszkaniec - a ty dalej jedyna odpowiedź na ich ataki na naszego prezia i jego rządy, to potrafisz ich tylko nazwać hejterem, zero kontrargumentów. Skoro wg. ciebie to zwykli hejterzy i gadają głupoty, pewnie szybko i łatwo pokonasz ich swoimi argumentami, prawda?

e2rds

Aaa, rok 2018 to historia.

~Aaa

Wszystkie obietnice są na lata 2018 2023 i w tych latach powstaną nie określono kiedy dokładnie

~@@Rnnn

Ja ją uwielbiam,kiedy boicie się Manukuma.

e2rds

Piękna koncepcja, z rozmachem, prawie tak jak przedszkole przy KEN, tylko to wszystko to mit. Przedszkole miało już stać, jak na razie to naprawiono ogrodzenie w postaci dwóch słupków i przymocowano siatkę, przynajmniej pieski mają ogrodzony wybieg i gdzie się załatwić, baner z ubiegłego roku zniknął, pozostała tylko konstrukcja. Przedszkole obiecano na 2020, myślę, że może będzie za 5 lat, albo w takiej wersji wcale, a ten projekt dla seniorów to może w 2025. Jak piękne są złudzenia.

~emeryt 55

Emerytom bardziej potrzebne jest hospicjum,a nie domy rozrywki.Ale co prezydent moze wiedziec jak młody to i głupi.

~Polak

Ciekaw jestem czy ten Biedroń ma samochód

~Rrrr

Manukun dziś w Warszawie pewnie protestuje. Albo pracuje z biedroniem nad programem.

wopin

Było 400tys bo niby wszytko miało być , tylko wyposażenie mało zostać zakupione...
Hahaha
Dalej inwestujemy brawo brawo

~Mieszkaniec

" Jak sie bawic to sie bawic drzwi wyj.bac okno wstawic ..... "

~Guru

prace budowlane kosztować będą ponad 3 mln zł, natomiast wyposażenie – 800 tys. zł. Całość prac to koszt 4 mln 200 tys. zł.

Czy tylko mi się wydaje że już zniknęło 400tys?

~mieszkaniec

O jest hejter wopin... alternatywny nick manekina smiech2

wopin

Wiosna przyjdzie za skarpę trzeba się zabrać, na błonia znów trzeba wyłożyć pieniądze bo są w opłakanym stanie !!! Kolejne inwestycje czekają na renowacje po oddaniu 3 miesięcznym użytkowaniu
A do tego dokłada dla seniorów
!! Matko bosko to już przechodzi ludzkie pojęcie
Za szielektora z podatków oddasz pewnie !!?

~realista

MANEKIN płatny hejterze spoza Stalowej Woli! Jeszcze hejtu nie wstawiłeś? Słabo płacą czy co?